Zprávy / Pozvánky

Tuzemská premiéra Solveig Matthildur s Last King of Poland

Tuzemská premiéra Solveig Matthildur s Last King of Poland

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.08.2017

Tuzemskou premiéru vystoupení dvou výrazných osobností současné hudební scény, kterými jsou islandská zpěvačka Solveig Matthildur a americký hudební experimentátor Last King of Poland, nabídne paluba pražské (A)VOID Floating Gallery v pondělí 7. srpna od 20 hodin. O den později, tedy 8. srpna, se představí také v Hradci Králové v prostorách Pilnáčkovy továrny.

Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir můžete znát z jejího domovského syth punk tria Kælan Mikla, díky hudebnímu labelu Hið myrka man nebo nejčerstvěji ve spojení s magazínem Myrkfælni zvěstujícím novu exportní vlnu současných islandských umělců. Se svým loňským přesunem do Berlína, započala pracovat i na svém sólovém materiálu, který je odlišný od produkce její domovské formace a ukazuje všestrannou hudební tvář Solveig jako skladatelky i interpreta současně. Důkazem je debutové EP s názvem Unexplained Miseries, které je prosycené syntetickými beaty současné postklubové scény a nekonečným echem jejího zastřeného vokálu v podobě gradujících skladeb s typickou severskou atmosférou. Živé vystoupení tak slibuje mimořádně esenciální zážitek.


Last King of Poland je taktéž sólový, leč v tomto případě experimentální a noiseový projekt Tomasze Jurczaka, který na sklonku minulé dekády započal svoji hudební dráhu na chiptune či 8bitové scéně v Chicagu. Jeho původní weird hiphopové  alter ego pracující s obrovskou dávkou nadsázky se však v nedávné době radikálně proměnilo. On sám tvrdí, že je kvůli krizi identity (s odkazem na své polské kořeny), dílem je to však spoluprací s japonskou experimentální hudební scénou. Nyní se prezentuje živými experimentálními sety noisového a ambientního charakteru, kde namísto na místo rapu dostává prostor jeho velký pedalboard obsahující unikátní sestavu efektů a syntezátorů. Svá alba vydává na celé řadě hudebních labelů a jeho posledním počinem je bezejmenná nahrávka společné improvizace s japonským noiserem Go, která vyšla na 1980 records.


Info

Solveig Matthildur (is) + Last King of Poland (us)

7. 8. 2017 20:00
(A)Void Floating Gallery, Praha
www.facebook.com/events/1891138960896578

8. 8. 2017 20:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové
www.facebook.com/events/133807770553637

www.solveigmatthildur.bandcamp.com
www.facebook.com/lastkingofpoland

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace