Zprávy / Pozvánky

Two Men oslaví 15 let speciálně

Two Men oslaví 15 let speciálně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.09.2019

Kapela Two Men odehraje 7. září speciální koncert ke svým patnáctým narozeninám na Horním náměstí v Olomouci. Narozeninový koncert Two Men zahrají v rámci Dnů evropského dědictví a na stejném pódiu odehrají koncert i Lenka Dusilová, Zdeněk Bína či kapela Vesna.

Two Men vznikli v roce 2004 tehdy skutečně jako dvojice zpěvák Jiří Jirák a kytarista Tomáš Velzel. Původním názvem kapely Two Men Whose Love's Music jasně definovali, jaké mají v životě priority. Koncerty a festivaly objížděli stopem či vlakem a postupně se zformovali ve vícečlennou kapelu. S průběžnými změnami v sestavě se obměňovalo i nástrojové obsazení, což do zvuku kapely přinášelo žánrovou pestrost. Aktuálně Two Men hrají v sestavě kytara, basa, bicí, housle a zpěv.

Na výroční koncert si Two Men pozvali hosty, mimo jiné smyčcové a dechové trio. „Naše občasné koncerty se odehrávají často dost intuitivně a fungujeme na principu napojení na sebe navzájem, takže obvykle měníme formy písní, jak se nám zachce. Teď byly party zapsané do not a nikdo z nás je neumí ani číst ani psát, takže jsme museli najít nějakou společnou hudební řeč. Naštěstí s námi hrají opravdu skvělí muzikanti a trpěliví lidé, kteří nás od začátku pochopili, a dokázali se přizpůsobit našemu živočišnému způsobu,“ zvou na koncert Two Men.

galerii z dřívějšího koncertu Two Men v Olomouci najdete zde

Info

Two Men (oslava 15. let)
7. 9. 2019 20:30
Horní náměstí, Olomouc
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Ending - (Not) Okay

redakce 22.11.2019

Zatímco první dva singly zařadily Ending žánrově ke klasickému indie, novinkou se formace vydává do v Česku téměř neprozkoumaných vod indie funku.

Adam Beyer ohlašuje v Praze dvě vystoupení

redakce 22.11.2019

Nyní dorazí poprvé do klubového prostředí pražské SaSaZu s omezenou kapacitou. A rovnou v ní potvrzuje dvě vystoupení za sebou.

První Industrial Nights

redakce 22.11.2019

Domácí industrialisté Skrol se vrací s novou deskou na koncertní pódia za podpory Schloss Tegal.

Clark audiovizuálně v Anežském klášteře

redakce 21.11.2019

Lunchmeat Festival přináší další z audiovizuálních elektronických koncertů, tentokrát v režii britského producenta Clarka.

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.