Zprávy / Pozvánky

Two Men oslaví 15 let speciálně

Two Men oslaví 15 let speciálně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.09.2019

Kapela Two Men odehraje 7. září speciální koncert ke svým patnáctým narozeninám na Horním náměstí v Olomouci. Narozeninový koncert Two Men zahrají v rámci Dnů evropského dědictví a na stejném pódiu odehrají koncert i Lenka Dusilová, Zdeněk Bína či kapela Vesna.

Two Men vznikli v roce 2004 tehdy skutečně jako dvojice zpěvák Jiří Jirák a kytarista Tomáš Velzel. Původním názvem kapely Two Men Whose Love's Music jasně definovali, jaké mají v životě priority. Koncerty a festivaly objížděli stopem či vlakem a postupně se zformovali ve vícečlennou kapelu. S průběžnými změnami v sestavě se obměňovalo i nástrojové obsazení, což do zvuku kapely přinášelo žánrovou pestrost. Aktuálně Two Men hrají v sestavě kytara, basa, bicí, housle a zpěv.

Na výroční koncert si Two Men pozvali hosty, mimo jiné smyčcové a dechové trio. „Naše občasné koncerty se odehrávají často dost intuitivně a fungujeme na principu napojení na sebe navzájem, takže obvykle měníme formy písní, jak se nám zachce. Teď byly party zapsané do not a nikdo z nás je neumí ani číst ani psát, takže jsme museli najít nějakou společnou hudební řeč. Naštěstí s námi hrají opravdu skvělí muzikanti a trpěliví lidé, kteří nás od začátku pochopili, a dokázali se přizpůsobit našemu živočišnému způsobu,“ zvou na koncert Two Men.

galerii z dřívějšího koncertu Two Men v Olomouci najdete zde

Info

Two Men (oslava 15. let)
7. 9. 2019 20:30
Horní náměstí, Olomouc
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.