Zprávy / Festivalové

U:fest už tento týden

U:fest už tento týden

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.06.2024

Říká se do třetice všeho dobrého. V pátek vypukne další ročník U:FESTu, a co vás čeká?

V pátek začnou v sedm na terase hradečtí Hard to Frame a kdo bude chtít, může hned začít tančit, kdo ne, vychutná si unikátní spojení jazzu a nových rytmů. Mezitím dole v sále rozloží svůj tentokrát kompletně elektronický ekvipment domácí Chorobopop, aby zaprezentovali synth stranu své právě vydané desky a doplnili ji zcela novými skladbami v podobném duchu. Ne, kytary nepověsili na hřebík, pouze je odložili jen pro tento speciální večer. Ventolin to zajisté na terase vygraduje a nakonec uvolní místo DJ Fefemu, který si dokonce přiveze živého bubeníka. A nezapomeňme, že mezitím vším se na pódiu objeví i Onry Ozzborn, kterého si možná pamatujete z formace Dark Time Sunshine.


Sobota se odehrává hlavně na nádvoří, otevře ji po úvodním DJ setu M. Macečka smyčkovací mág Omnion, v sále promítneme film vytvořený AI, a pak už to půjde ráz na ráz. Londýnská kapela Sunnbrella v čele s Davidem Žbirkou ukáže, jak se má hrát shoegaze, z Valencie dorazí respektovaný elektronický producent Telomante, u něhož můžete čekat i vizuální zážitek. Čerstvě reaktivovaná kapela The Stylists, ve které se potkali Tonya Graves a Moimir Papalescu přistane na nádvoří s taneční funkem protkaný popem a novou vlnou. Mladou krev reprezentuje BoLs/sLoB a festival vyvrcholí vystoupením mezinárodní formace N.O.H.A. Kdo vydrží, tomu za odměnu odehraje dvouhodinový set legendární Josef Sedloň.

Po celý večer na terase bude kroutit vinyly DJ Forest, ve Třetí etáži proběhne beseda o muzice, na ploše nebude nouze o jídlo, pití, merch, vinyly.

Info

U:fest
7.–8. 6. 2024
Rožnov pod Radhoštěm
Fb událost

foto © Jan Svora

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace