Zprávy / Festivalové

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve vymezené lince, tedy ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence. U:Fest zajímá, jak se tento silně progresivní trend promítá do současného života a ovlivňuje již tradiční umělecké formáty.

Novinkou U:Festu je páteční (9. 6.) přednáškový blok pro žáky, studenty i veřejnost ohledně alter života v on-line prostředí, které nejen zjednodušuje a zrychluje komunikaci či zpříjemňuje život, ale také přináší i negativní aspekty. A co o nás jednotlivé portály ví, jaké data sbírají, jak se tyto informace dají využít, v horším případě zneužít, a co s tím, přijedou do Rožnova rozebrat a vysvětlit žurnalisté a experti na on-line komunikaci Miloš Čermák, Robert Břešťan a Antonín Šlajch. Další novinkou je Blackout stage, taneční warm-up celého festivalu v pátek večer na otevřené terase Brillovky. Tu promění v klubovou scénu pod širým nebem s výhledem na Radhošť djs z platformy Blackout Crew s hostem DJ Orbithem.

V sobotu (10. 6.) se můžou návštěvníci těšit na Outside music stage, kde vystoupí Něco něco, Dva, unikátní spojení vzniklé pouze pro tento festival Grunik&Forest a také Khoiba a Hello Marcel. Se svými hudebně performativními projekty vystoupí Veronika Svobodová, Tomáš Niesner a švédská mistryně Fågelle.


Info

U:fest
9. + 10. 6. 2023
Rožnov pod Radhoštěm
web festivalu

foto © Anton Johansson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brněnský festival Batch s kompletním programem

redakce 03.10.2023

Díky programové pestrosti jednotlivých klubů budou moci návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale i hudební žánry.

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace