Zprávy / Pozvánky

Ukrajinské a ruské experimenty v Klubovně

Ukrajinské a ruské experimenty v Klubovně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.09.2016

O hudebním dění na východ od našich hranic pořád víme dost málo a mnoho kapel ze států bývalého Sovětského svazu k nám z různých logistických, finančních i jiných důvodů nezavítá. Je to škoda, protože v Rusku i na Ukrajině vzniká spoustu fascinující alternativní hudby ve všech žánrech, o čemž se můžete přesvědčit na větších alternativních festivalech v obou těchto zemích. Ve čtvrtek 8. 9. ale budete mít možnost vidět dvě z tamních nejprogresivnějších kapel.

H.Soror z Kyjeva jsou ženskou odpovědí na temné zvuky Morphine. Vznikly v roce 2013 jako duo s basou, bicími a občasným zpěvem. A jelikož obě zakladatelky dostaly křestní jméno Natasha a byly jako sestry, vetkly do svého názvu první písmeno svého jména (v azbuce H) a latinský překlad slova sestra. Zanedlouho se do kapely přidal saxofonista a zvuk kapely byl kompletní. H.Soror nikdy nevěděli, jak svůj mix psychedelie, avantgardního rocku a posthardcoru nazvat, a tak zůstali u označení "dark psycho". Po letech hraní na Ukrajině vyrážejí na první evropské turné, na kterém navštíví kromě České republiky také Nizozemí, Německo a Polsko. Jejich hudba je založená na improvizaci a práci s momentální náladou. Proto v jejich diskografii najdeme výhradně živé nahrávky – Tyburn (2014) a Live in Kyiv (2016).


Shortparis balancují na hranici mezi avantgardním postpunkem a konceptuálním uměním. Na své odhodlané a osamělé pouti se staví se do opozice proti zaběhnutým konvencím rocku. Hráli koncerty v opuštěných továrních halách i v otevřených supermarketech. Zpívají zejména rusky a francouzsky. Jejich první album The Daughters (2013) svým stylovým rozkročením od teatrálního šansonu po hardcore připomíná kalifornské Mr. Bungle a místy The Paper Chase. Se singlem Moja Rossija (2015) vyrazili na turné po Ukrajině, z něhož se stala sociálně-estetický happening. V roce 2020 se chystají rozpadnout, odstěhovat se na venkov a věnovat se zemědělství.

Koncert se koná v Dejvické klubovně 8. 9. a vstup bude 100 Kč na místě. H.Soror budou hrát bez Shortparis o den dříve také v Ostravě, v klubu Plan B.

Info

H.Soror (ua) + Shortparis (ru)
8. 9. 2016 19:30
Dejvická klubovna, Praha
Vstupné: 100,- na místě

www.facebook.com/events/494159900795307
www.facebook.com/Dejvicka-Klubovna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace