Zprávy / Pozvánky

Ukrajinští Love’n’Joy v Crossu

Ukrajinští Love’n’Joy v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.09.2022

Ukrajinská indierocková a neo-psychedelická kapela Love’n’Joy si v posledních letech s úspěchem budovala renomé na evropské scéně. Svoje v pořadí druhé LP dokončili tři dny před ruskou invazí, pak je válka vyhnala z domova s nejistou budoucností. Vypovídající titul Half Home nakonec navzdory okolnostem vydali začátkem září a vyrazili na tour, v rámci které vystoupí v úterý 20. září v pražském Crossu. Jako support vystoupí výjimečně na pražské půdě mladá parta kombinující psychedelii, krautrock a pódiové charisma - plzeňští China Soup.

Slibně se rozjíždějící kariéra ukrajinského tria se zdánlivě mohla rozplynout po vpádu Ruska na Ukrajinu. Trojici muzikantů se ale podařilo dočasně usadit v Německu, odkud se v půlce roku vydali na menší evropskou tour k propagaci charitativního projektu Musicians Defends Ukraine. S pozitivními ohlasy zahráli i v Praze, Plzni nebo na festivalu Podtvrzí. Během složitého období zároveň pracovali na vydání druhého LP, které bylo dokončeno v Kyjeve 21. února, tři dny před invazí.

Inspirací pro název Half Home byla anexe Krymu, odkud pochází dva členové kapely. Zachycuje tak pocity nejistoty a izolace od domova. Titul se stal v podstatě i proroctvím pro následující dění. Nahrávka obsahuje devět skladeb mísících skrze tragické okolnosti mnoho emočních barev. Od zklamání, agrese, přes zmatek k optimismu a snění. Skladby mění dynamiku a disponují nepředvídatelností, která jim dává schopnost obstát jednotlivě. V celé tvorbě se promítá pro kapelu typická inspirace ve zlaté éře 60. a 70. let, psychedelie, britpopu, ale i prvky hard rocku, nebo kromě klasického nástrojového složení použití i etnických nástrojů jako např. sopilky.

Info

Love’n’Joy (ua) + China Soup
20. 9. 2022 19:30
Cross Club, Praha
Fb událost

foto © se svolením Cassiopeia Promotions

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace