Zprávy / Pozvánky

Ultimátní shoegaze s Ceremony v Teple i na mrazu

Ultimátní shoegaze s Ceremony v Teple i na mrazu

Kristýna Trochtová | Zprávy / Pozvánky | 07.10.2017

Že je shoegaze zpět, se říká už několik let. (Je-li to skutečný žánr, necháme na posouzení laskavého čtenáře, posluchače, diváka.) Masivní revivalová vlna, která se před pár roky přehnala zdaleka nejen přes angloamerický svět, se s malým opožděním dostala i k nám, a skrze kapely, jež není potřeba jmenovat, se i zde vytvořilo něco, co můžeme s přimhouřením oka nazývat scénou. A ne, o Rakovníku ani Frýdku-Místku tady nikdo nehovoří. Abychom si to ujasnili: do ráje omšelých paneláků a nevyužívaných průmyslových budov si tzv. „lidé od hudby“ (terminus technicus) z Psychedelic Umami po drahné době pozvali kapelu, na kterou byste si měli sáhnout. Ceremony. Pozor, tito nevydali L-Shaped Mana.


Už je to téměř rok, co v přerovském kulturním prostoru jménem Teplo zahráli američtí psychedelici The Telescopes, přičemž se tak tehdy stalo díky promotérské kolaboraci Chee Chaak Tips a zmíněných Psychedelic Umami. Věci se mění, uvnitř kolektivů dochází k malým tragédiím i fraškám, ovšem jedno je jisté, a sice neotřesitelná pozice lokálních kapel Kangaroos in Austria a Unlikely Japan na line-upech všech přerovských agro-shoegazových seancí. Instrumentální orgie i repetitivní nadelayované motivy plus boty NB až nahoru zavázané, slibujeme – ovšem pozor, Marek Gawlas (Impossible Germany, bicí a pivo) si pořídil nová DCčka.

Mancuso, kteří před rokem také „otevírali“ pro The Telescopes, si střihnou set i před Ceremony. Během něj zároveň pokřtí novou kazetovou nahrávku, jež hrdě nosí štempl Stoned to Death. Lidé potřebují jistoty, prohlásil v dávných dobách bývalý šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Mancuso jsou jistotou par excellence.

Na evropském turné ultimátní americké shoegazery doprovází Rus Alex Kelman, o němž nikdo nic neví, ale na nějž se všichni prý nesmírně těší. Sibiřský pop! Tanec i poslech doporučen 14. října v přerovském Teple, případně o den později v Bratislavě nebo 29. října v Praze. To už ale bude mráz.

Info

Ceremony (us) + Alex Kelman (ru) a další
14. 10. 2017 19:00
Teplo, Přerov
www.facebook.com/events/475580142811704

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.