Zprávy / Festivalové

Ulver i Chelsea Wolfe na Roadburn 2017

Ulver i Chelsea Wolfe na Roadburn 2017

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.10.2016

"Jsme doslova zahlceni zájmem o vstupenky na další ročník festivalu Roadburn, jejichž prodej jsme aktuálně spustili. Děkujeme všem za obrovskou podporu," hlásí pořadatelé Roadburn 2017. Stále jsou k dispozici jak čtyřdenní vstupenky v ceně 195 Euro, třídenní za 172 Euro i jednodenní za 54 Euro. Neděle na Roadburnu, dříve známá jako Afterburner, nabídne přece jen klidnější program, stejně tak i letos bude k dispozici Roadburn kemp, pro všechny, kteří hledají levnou alternativu ubytování v okolí Tilburgu.

První ohlášená jména vystupujících? Právě ve zmíněnou neděli, 23. dubna, zahrají norští experimentátoři Ulver, kteří přijedou představit své chystané nové album The Assassination of Julius Caesar. Ulver již dříve potěšili pořadatele Roadburu vydáním desky Childhood’s End plné šedesátkových coverů. Jedni z prvních zástupců black metalu budou norští Mysticum, kteří zahrají v sobotu 22. dubna na hlavní festivalové scéně. Pionýři industriálního blacku zajuali už svým debutem In The Streams of Inferno z roku 1996 a vyhlášené jsou i jejich živé show.


John Dyer Baizley potvrdil první dvě jména do svého kurátorovaného programu a vy se tak můžetě těšit na Chelsea Wolfe a průkopníky progresivního rocku Magma. John tak vyslyšel četné prosby fanoušků festivalu, aby se Chelsea, která v Tilburgu vstoupila už v roce 2012, znovu vrátila na místo činu. Také Magma zanechala v historii festivalu nesmazatelné stopy a naváže na své památné vystoupení z roku 2014. Setkájním dvou různorodých umělců bude společné vystoupení elektronického The Buga a Dylana Carlsona z kapely Earth. Metal, elektronika a sobota 22. dubna.

Z Deafheaven se poměrně záhy staly hvězdy moderního blacku, naučili vyznavače černého kovu prožít i nemetalové žánry jako shoegaze nebo postrock a na Roadburnu zahrají již ve čtvrtek 20. dubna. Pouze o den později přiveze svou novou desku For This We Fought the Battle of Ages stoner doomová SubRosa. Pětičlenná kapela ze Salt Lake City představí svůj alternativní, poloakustický set. Mezi dalšími potvrzenými interprety najdete třeba folk postrockové Crippled Black Phoenix, hiphopové navrátilce Dälek, německý funeral doom Ahab, Aluk Todolo, ZU, Inter Arma, Zhrine, Woe, Ultha, Emptiness a atmosferický black Auðn.

Info

Roadburn Festival 2017
20. - 23. 4. 2017
Poppodium 013, Tilburg
Nizozemí

www.facebook.com/events/598031037029445
www.facebook.com/roadburnfestival
www.roadburn.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Festival MikuLOVE naváže v Mikulově na tradici Eurotrialogu

redakce 17.07.2021

Festival MikuLOVE naváže na konci srpna v Mikulově na tradici Eurotrialogu.

Festival Rosnička proběhne na konci srpna

redakce 16.07.2021

Od roku 2011 se areál rybníka Rosnička ve Svitavách pravidelně mění v centrum nezávislé elektronické muziky.

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

redakce 15.07.2021

Část programu Marienbad Film Festivalu se přesune do pražského Kulturního Centra Klubovna, kde se v termínu 17. a 18. července uskuteční ozvěny festivalu.

Letošní edice Brutal Assaultu Josefstadt se blíží

redakce 15.07.2021

Pevnost Josefov obsadí v půli srpna 2021 desítky hlučných kapel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace