Zprávy / Festivalové

Ulver i Chelsea Wolfe na Roadburn 2017

Ulver i Chelsea Wolfe na Roadburn 2017

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.10.2016

"Jsme doslova zahlceni zájmem o vstupenky na další ročník festivalu Roadburn, jejichž prodej jsme aktuálně spustili. Děkujeme všem za obrovskou podporu," hlásí pořadatelé Roadburn 2017. Stále jsou k dispozici jak čtyřdenní vstupenky v ceně 195 Euro, třídenní za 172 Euro i jednodenní za 54 Euro. Neděle na Roadburnu, dříve známá jako Afterburner, nabídne přece jen klidnější program, stejně tak i letos bude k dispozici Roadburn kemp, pro všechny, kteří hledají levnou alternativu ubytování v okolí Tilburgu.

První ohlášená jména vystupujících? Právě ve zmíněnou neděli, 23. dubna, zahrají norští experimentátoři Ulver, kteří přijedou představit své chystané nové album The Assassination of Julius Caesar. Ulver již dříve potěšili pořadatele Roadburu vydáním desky Childhood’s End plné šedesátkových coverů. Jedni z prvních zástupců black metalu budou norští Mysticum, kteří zahrají v sobotu 22. dubna na hlavní festivalové scéně. Pionýři industriálního blacku zajuali už svým debutem In The Streams of Inferno z roku 1996 a vyhlášené jsou i jejich živé show.


John Dyer Baizley potvrdil první dvě jména do svého kurátorovaného programu a vy se tak můžetě těšit na Chelsea Wolfe a průkopníky progresivního rocku Magma. John tak vyslyšel četné prosby fanoušků festivalu, aby se Chelsea, která v Tilburgu vstoupila už v roce 2012, znovu vrátila na místo činu. Také Magma zanechala v historii festivalu nesmazatelné stopy a naváže na své památné vystoupení z roku 2014. Setkájním dvou různorodých umělců bude společné vystoupení elektronického The Buga a Dylana Carlsona z kapely Earth. Metal, elektronika a sobota 22. dubna.

Z Deafheaven se poměrně záhy staly hvězdy moderního blacku, naučili vyznavače černého kovu prožít i nemetalové žánry jako shoegaze nebo postrock a na Roadburnu zahrají již ve čtvrtek 20. dubna. Pouze o den později přiveze svou novou desku For This We Fought the Battle of Ages stoner doomová SubRosa. Pětičlenná kapela ze Salt Lake City představí svůj alternativní, poloakustický set. Mezi dalšími potvrzenými interprety najdete třeba folk postrockové Crippled Black Phoenix, hiphopové navrátilce Dälek, německý funeral doom Ahab, Aluk Todolo, ZU, Inter Arma, Zhrine, Woe, Ultha, Emptiness a atmosferický black Auðn.

Info

Roadburn Festival 2017
20. - 23. 4. 2017
Poppodium 013, Tilburg
Nizozemí

www.facebook.com/events/598031037029445
www.facebook.com/roadburnfestival
www.roadburn.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Téma letošního PAF Olomouc je Domino

redakce 27.10.2020

Téma PAFu 2020 si organizátoři vypůjčili z klasické deskové hry založené na poklidné koncentraci, logických kombinacích a mnohých proměnách.

MFDF Ji.hlava zahájí Nová šichta Jindřicha Andrše

redakce 26.10.2020

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti.

Festival Drama Queer prináša horúce témy do online priestoru

redakce 23.10.2020

Drama Queer sa od roku 2012 usiluje o posúvanie hraníc na medzinárodnej divadelnej scéne s fokusom najmä na témy spojené s LGBTQ+ komunitou a sociálnou spravodlivosťou.

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Bazaar Festival přivede své Superhrdinky až do obýváků

Martina Wes 20.10.2020

Šestý ročník divadelního a tanečního festivalu , který se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

Letošní Blues Alive neproběhne

redakce 20.10.2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive je bohužel z důvodu koronavirových opatření a celkové epidemické situace zrušen.

Ji.hlava online

redakce 16.10.2020

To nejnovější z českého i světového dokumentu, retrospektiva jihokorejského filmu, velká přehlídka afroamerického dokumentu i navýsost aktuální témata.

4+4 dny v pohybu vysílá podcastové studio

redakce 15.10.2020

Mluvit se bude o hnutí Black Lives Matter, aktivismu mladých lidí, digitální ekonomice, jak pohlížet na náboženství v dnešní době či o zvuku a hudbě.

Mezipatra představí novou znělku festivalu a highlighty letošního programu

redakce 15.10.2020

Vybrané snímky queer filmového festivalu Mezipatra svoji pozornost obrací na problémy uvnitř LGBTQ+ komunity.

Kurátory soutěže PAFu Jiné vize Tina Poliačková a Lumír Nykl

redakce 14.10.2020

Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.