Zprávy / Festivalové

Ulver i Chelsea Wolfe na Roadburn 2017

Ulver i Chelsea Wolfe na Roadburn 2017

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.10.2016

"Jsme doslova zahlceni zájmem o vstupenky na další ročník festivalu Roadburn, jejichž prodej jsme aktuálně spustili. Děkujeme všem za obrovskou podporu," hlásí pořadatelé Roadburn 2017. Stále jsou k dispozici jak čtyřdenní vstupenky v ceně 195 Euro, třídenní za 172 Euro i jednodenní za 54 Euro. Neděle na Roadburnu, dříve známá jako Afterburner, nabídne přece jen klidnější program, stejně tak i letos bude k dispozici Roadburn kemp, pro všechny, kteří hledají levnou alternativu ubytování v okolí Tilburgu.

První ohlášená jména vystupujících? Právě ve zmíněnou neděli, 23. dubna, zahrají norští experimentátoři Ulver, kteří přijedou představit své chystané nové album The Assassination of Julius Caesar. Ulver již dříve potěšili pořadatele Roadburu vydáním desky Childhood’s End plné šedesátkových coverů. Jedni z prvních zástupců black metalu budou norští Mysticum, kteří zahrají v sobotu 22. dubna na hlavní festivalové scéně. Pionýři industriálního blacku zajuali už svým debutem In The Streams of Inferno z roku 1996 a vyhlášené jsou i jejich živé show.


John Dyer Baizley potvrdil první dvě jména do svého kurátorovaného programu a vy se tak můžetě těšit na Chelsea Wolfe a průkopníky progresivního rocku Magma. John tak vyslyšel četné prosby fanoušků festivalu, aby se Chelsea, která v Tilburgu vstoupila už v roce 2012, znovu vrátila na místo činu. Také Magma zanechala v historii festivalu nesmazatelné stopy a naváže na své památné vystoupení z roku 2014. Setkájním dvou různorodých umělců bude společné vystoupení elektronického The Buga a Dylana Carlsona z kapely Earth. Metal, elektronika a sobota 22. dubna.

Z Deafheaven se poměrně záhy staly hvězdy moderního blacku, naučili vyznavače černého kovu prožít i nemetalové žánry jako shoegaze nebo postrock a na Roadburnu zahrají již ve čtvrtek 20. dubna. Pouze o den později přiveze svou novou desku For This We Fought the Battle of Ages stoner doomová SubRosa. Pětičlenná kapela ze Salt Lake City představí svůj alternativní, poloakustický set. Mezi dalšími potvrzenými interprety najdete třeba folk postrockové Crippled Black Phoenix, hiphopové navrátilce Dälek, německý funeral doom Ahab, Aluk Todolo, ZU, Inter Arma, Zhrine, Woe, Ultha, Emptiness a atmosferický black Auðn.

Info

Roadburn Festival 2017
20. - 23. 4. 2017
Poppodium 013, Tilburg
Nizozemí

www.facebook.com/events/598031037029445
www.facebook.com/roadburnfestival
www.roadburn.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.