Zprávy / Pozvánky

Underdogs' slaví páté narozeniny

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.09.2021

U příležitosti pátých narozenin pořádá smíchovský klub Underdogs' dvoudenní hudební festival s prozaickým názvem Underdogs' 5th Anniversary. Akce se uskuteční 1. a 2. října a na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Páteční večer zahájí Rafał Marciniak. Jako člen brněnských kapel Degens nebo Enten og Eller se doposud pohyboval spíše v hlukovějším hudebním spektru, v sólové dráze se však přiklonil k niternějšímu písničkářství s kořeny ve středověkém folku. V Underdogs' vystoupí s houslovým doprovodem Tomáše Bolka. Po téměř dvouleté odmlce se na pražská pódia vrátí Oswaldovi. Kapela s originálním pojetím psychedelického rocku, která se mimo jiné nechává inspirovat hudbou ze spaghetti westernů, se rozrostla o třetího člena. Ke Kateřině Malé a Andreovi Rottinovi přibyl Adam Šťasta (Or, Tábor, Dimitar). V pátek zahrají také mistři špinavého punku Kurvy Češi, berlínský punkem říznutý black metal Skeleton Glove, plzeňská parta Boost lavírující hraně hardcoru a metalu nebo česká death metalová Sněť. Z Lipska dorazí hudebnice a performerka Lea Matika, která předvede feministickou, punkově laděnou show na pozadí elektronických beatů. Večer zakončí DJ setem Dominik Pilňáček (známý např. z kapel Parasite Dreams, Autor) pod svým alter egem DJ Zmil.


Sobotní program vykopne fastcorový otloukánek Prügelknabe. V rámci společného turné vystoupí pražské post-punkové trio Bibione a lipská grunge-punková kapela Wrackspurts. Mezi gratulanty se zařadí beatový kazatel Aran Satan a slovenský mc Prezident Lourajder, který sází na znepokojivé ironické verše a zahalenou tvář. Kopřivnická (nově) čtveřice Panenské plameny do Underdogs' přiveze slovutnou kombinaci psychotického post-punku, psychedelického rocku a existenciálního chansonu. Nová deska je na spadnutí, a tak se publikum může těšit na nový materiál. Stejně tak je tomu u mezi Prahou a Orlovou rozkročeným triem Pacino, které syrovými kytarovými riffy úspěšně táhne napříč scénami. Nejdelší cestu na oslavu bude mít chicagský indie rockový kvartet Thompson Springs, na jehož debutové desce Undertones se podílel Pat Sansone z Wilco. Kdo vydrží slavit, až do pozdních nočních hodin, může si klást otázky o smyslu života a smrti během temného elektronického setu DJe Whydie? (Rare).

Info

Underdogs' 5th Anniversary
1.–2. 10. 2021
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Tomáš Rossi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace