Zprávy / Pozvánky

Underdogs' slaví páté narozeniny

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.09.2021

U příležitosti pátých narozenin pořádá smíchovský klub Underdogs' dvoudenní hudební festival s prozaickým názvem Underdogs' 5th Anniversary. Akce se uskuteční 1. a 2. října a na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Páteční večer zahájí Rafał Marciniak. Jako člen brněnských kapel Degens nebo Enten og Eller se doposud pohyboval spíše v hlukovějším hudebním spektru, v sólové dráze se však přiklonil k niternějšímu písničkářství s kořeny ve středověkém folku. V Underdogs' vystoupí s houslovým doprovodem Tomáše Bolka. Po téměř dvouleté odmlce se na pražská pódia vrátí Oswaldovi. Kapela s originálním pojetím psychedelického rocku, která se mimo jiné nechává inspirovat hudbou ze spaghetti westernů, se rozrostla o třetího člena. Ke Kateřině Malé a Andreovi Rottinovi přibyl Adam Šťasta (Or, Tábor, Dimitar). V pátek zahrají také mistři špinavého punku Kurvy Češi, berlínský punkem říznutý black metal Skeleton Glove, plzeňská parta Boost lavírující hraně hardcoru a metalu nebo česká death metalová Sněť. Z Lipska dorazí hudebnice a performerka Lea Matika, která předvede feministickou, punkově laděnou show na pozadí elektronických beatů. Večer zakončí DJ setem Dominik Pilňáček (známý např. z kapel Parasite Dreams, Autor) pod svým alter egem DJ Zmil.


Sobotní program vykopne fastcorový otloukánek Prügelknabe. V rámci společného turné vystoupí pražské post-punkové trio Bibione a lipská grunge-punková kapela Wrackspurts. Mezi gratulanty se zařadí beatový kazatel Aran Satan a slovenský mc Prezident Lourajder, který sází na znepokojivé ironické verše a zahalenou tvář. Kopřivnická (nově) čtveřice Panenské plameny do Underdogs' přiveze slovutnou kombinaci psychotického post-punku, psychedelického rocku a existenciálního chansonu. Nová deska je na spadnutí, a tak se publikum může těšit na nový materiál. Stejně tak je tomu u mezi Prahou a Orlovou rozkročeným triem Pacino, které syrovými kytarovými riffy úspěšně táhne napříč scénami. Nejdelší cestu na oslavu bude mít chicagský indie rockový kvartet Thompson Springs, na jehož debutové desce Undertones se podílel Pat Sansone z Wilco. Kdo vydrží slavit, až do pozdních nočních hodin, může si klást otázky o smyslu života a smrti během temného elektronického setu DJe Whydie? (Rare).

Info

Underdogs' 5th Anniversary
1.–2. 10. 2021
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Tomáš Rossi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Röyksopp v Praze uvedou albovou trilogii

redakce 07.02.2023

Spolupracovali s řadou globálních vizuálních a hudebních umělců včetně designéra Jonathana Zawady, zpěvačky Alison Golfrapp a mnoha dalšími.

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace