Zprávy / Nové desky

Underworld: reedice Dubnobasswithmyheadman

Underworld: reedice Dubnobasswithmyheadman

redakce | Zprávy / Nové desky | 26.06.2014

„“

Psal se leden 1994 a Rick Smith, Darren Emerson a Karl Hyde právě vydávali na labelu Junior Boy's Own své debutové album Dubnobasswithmyheadman. Tvářili se jako kapela se vším všudy, měli frontmana/kytaristu, ale ve zvuku svých tracků vycházeli ze školy evropského techna a taneční muziky Baleár, které protkávali ambientními vsuvkami a rozpoznatelnými beaty. Nikdo nezněl jako Underworld.

Debut kapely byl jasný statement, devět skladeb ukazoval bezbřehé možnosti elektronické hudby. Ač zvuk vycházel z klubové hudby, nebyl určen jen do klubů, ale i do domácího prostředí nebo pro osobní potěchu ze sluchátek. Po dvaceti letech se ukazuje, jakým milníkem deska byla - jednou z nejvlivnějších v historii britských elektronických nahrávek.

U příležitosti kulatého výročí se album dostává remasterované deluxe reedice. Rick Smith se prohrabal materiálem a na světlo světa pouští i alternativní mixy či nevydané kousky po boku původního tracklistu. Výsledkem je unikátní verze jedné z těch desek, které se zakládají do polic označených classic.

A aby toho nebylo málo, rozhodli se Underworld celou Dubnobasswithmyheadman představit naživo v plné délce. Londýnská Royal Festival Hall kapelu přivítá 11. října 2014. Lístky za 35 liber, letíme?

Info

Underworld - Dubnobasswithmyheadman

www.underworldlive.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

February s novým singlem do nové éry

redakce 12.12.2019

Mladá čtveřice na novince přiostřila hlukové pasáže a vydala se vstříc starším i současným postpunkovým vzorům.

Michal Kaščák v novém projektu Drť

redakce 09.12.2019

Mišo Kaščák jako generál StB v novém projektu Mira Tótha Drť. Vydání debutového alba je plánováno na začátek příštího roku.

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.