Zprávy / Festivalové

UNIfest letos za trochou temnoty

UNIfest letos za trochou temnoty

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.08.2022

Druhý ročník festivalu, který dramaturgicky i jménem zaštiťuje kulturní magazín UNI, proběhne v sobotu 3. září od 15 hodin odpoledne na třech scénách břevnovského Kaštanu.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Stejně jako loňský ročník si UNIfest neklade, podobně jako samotný časopis, žádné žánrové ani stylové hranice. Žádná základní jednotící idea se na rozdíl od loňska, kdy festival slavil dvacáté výročí slovenského labelu Slnko Records, programem letos primárně netáhne, snad jedině poněkud temnější výraz tvorby části účinkujících. Na písničkářské scéně „Pod kaštany“ zahraje svoji elektronickou zpívanou tvorbu člen Květů a dalších brněnských kapel Ondřej Kyas, frontmanka skupiny Vnitrublok Alžběta Dudová vystoupí jako sólová indie-písničkářka a Jan Žamboch, frontman několika cenami Anděl ověnčeného tria Žamboši, v projektu Wolf Lost in the Poem zazpívá svoje reflexe tvorby světových básnířek.

Scéna „Za Kaštanem“ uvítá po tříleté pauze zcela revitalizované „těleso vyššího populáru“ DPvJU, mladou psychedelickou kapelu Purplefox Town, rockové Povodí Ohře a plus minus postpunkové Rány těla. Na scéně uvnitř Kaštanu se představí nadžánrový písničkář David Pomahač, který představí repertoár z nového alba Neviditelný.

Info

UNIfest
3. 9. 2022 15:00
Kaštan, Praha
Fb událost

foto © Vladislav Steinbauer

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace