Zprávy / Pozvánky

United Islands otevřou vánoční tržiště

United Islands otevřou vánoční tržiště

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.11.2015

Poslední předvánoční víkend, 18. - 20. 12. 2015, promění United Islands pražské Kongresové centrum v otevřené vánoční tržiště United Pacool Market. Prostor, kde se potká kultura s kvalitními produkty od českých designérů, mladých umělců a značek, bude ideálním místem pro všechny, kteří odkládají nákupy vánočních dárků na poslední chvíli. Jako stěžejní program marketu jsou připraveny tři koncerty výrazných českých zpěvaček – Lenky Dusilové, Moniky Načevy s Michalem Pavlíčkem a kapely Lanugo. United Pacool Market bude volně přístupný, vstupenky na tři Vánoční koncerty jsou ode dneška v předprodeji.

"Myslíme na lidi, kteří se vánočním shonem nechtějí stresovat již v listopadu. Přesně pro ně jsme připravili United Pacool Market poslední předvánoční víkend," říká organizátor akce Martin Kořínek a dodává, že zde najdete vše jednoduše na jednom místě. Od designu, umění a nezávislé módy, přes knihy, hudbu, literaturu a šperky až po pravé české stromky, kapry, poctivý svařák a město Praha jako na dlani. Letos stres z nakupování Vánočních dárků nezažijete. Pro tuto předvánoční událost je jako hlavní program připraven večer výrazných českých zpěvaček, které patří k těm nejosobitějším na domácí scéně.


Lenka Dusilová je významná česká muzikantka, která byla několikrát zvolena zpěvačkou roku. Rodačka z Karlových Varů začala se svou hudební kariérou již v deseti letech, později sklízela úspěchy coby frontmanka kapely Sluníčko. S Davidem Kollerem založila skupinu Pusa a ve spolupráci s významnými českými hudebníky pokračovala i poté, co se vydala na vlastní hudební dráhu. Sólo vystoupí i na koncertě v rámci United Pacool Marketu.

Monika Načeva a Michal Pavlíček. Tato dvojice je především díky procítěnému výrazu Načevy a Pavlíčkově nezaměnitelné kytaře velmi výraznou složkou české hudební scény. Poprvé se profesně setkali v roce 1994 na debutovém albu Načevy Možnosti tu sou.., o třináct let později se jejich hudební cesty opět spojily na desce Mami. Formace Lanugo, která stejnojmenné debutové album vydala v roce 2009, je nepřehlédnutelná právě svou multižánrovostí, pohybuje se totiž na pomezí moderního popu, jazzu a soulu s jemnými prvky elektroniky. Za druhé album Lanugo, 2011 kapela získala nominaci na cenu Apollo. Jejich neotřelé hubení vyjádření si můžete poslechnout také na loňské desce, či na letošní reedici na bonusovém vinylu.

Info

United Pacool Market
Lenka Dusilová, Monika Načeva + Michal Pavlíček, Lanugo
19. 12. 2015
Kongresové centrum, Praha

www.facebook.com/events/200232436975796
www.facebook.com/events/981061735291194
www.facebook.com/events/956705197711429
www.facebook.com/unitedislandsofprague
www.unitedislands.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace