redakce | Zprávy / Festivalové | 14.06.2018
Šestnáctá ozvěna DYI podhoubí s celosvětovým dosahem. Ústředním tématem letošního vydání krakovského festivalu Unsound, které se uskuteční v termínu od 7. do 15. října, bude PRESENCE (Přítomnost). Organizátoři aktuálně ohlašují první várku potvrzených interpretů. Na koho se můžete těšit?
Producent Jlin společně s Company Wayne McGregor v evrospké premiéře představí projekt Autobiography Edits, který si svou světovou premiéru odbyl na torontském Unsoundu. Producent Rabit, vizuální umělec Sam Rolfes a kolektiv House of Kenzo představí společný projekt Magna Surgat. Amnesia Scanner přijede představit svůj debut a své první vystoupení v rámci festivalu předvede také Alva Noto.
Téma Přítomnosti připomene taky žánrové průkopníky, mezi které rozhodně patří Terry Riley, který od šedesátých let 20. století usiluje o propojení hudby a duchovní transcendentace. Ve speciálním setu jej doplní jeho syn, kytarista Gyan Riley. Kanaďan Tim Hecker již v minulosti Unsoundu nabídl mnohé exkluzivní vystoupení a letos přiveze tradiční japonské tanečníky Gagaku. Minimalismus, hluk, pohyb. Mezi dalšími jmény jsou třeba Irreversible Entanglements, Lea Bertucci, Linn da Quebrada, Christoph de Babalon nebo Superficie.
redakce 17.01.2021
Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.
su 11.01.2021
Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.
redakce 07.01.2021
Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.
redakce 06.01.2021
Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.
redakce 05.01.2021
A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.
redakce 05.01.2021
Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.
redakce 28.12.2020
Americké jaro bude patřit zpěvačce Lence Dusilové a kapelám Vertigo, -123min. a Jan P. Muchow & The Antagonists.
redakce 27.12.2020
V případě uvolnění opatření přehlídka proběhne i v kamenných kinech. Hlavním filmem letošního ročníku je bezesporu očekávaná Greta.
redakce 26.12.2020
Finální a nejnabitější víkend s Creepy Teepee Sabbatical přichází v době těsně povánoční: v sobotu 26. prosince a v neděli 27. prosince.
redakce 18.12.2020
Povětšinou neznámé kapely se nakonec představily pomocí série videí Bush extravaganza.