Zprávy / Festivalové

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.09.2023

Festival Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas i na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen. Kromě těch oznámených se návštěvníci můžou těšit na premiérovou live show Beyond the Echo of Time polského rapera Piernikowského a DJ sety Olofa Dreijera nebo lisabonské DJ Nídii a OKO DJ z Paříže.

V průběhu celého týdne budou probíhat in(ter)vence, během kterých se představí např. zvuková a vizuální umělkyně Anna Zaradny z Varšavy, francouzský kytarista a performer Julian Desprez, krakovská saxofonistka Paulina Owczarek, švýcarský skladatel Tobias Koch nebo ukrajinský umělec Heinali ve spolupráci s polskou tanečnicí stepu Beatou Kędzia-Sowa.

V neděli 1. října proběhne malá otevírací party v baru Sekta Selekta, vedeném Ukrajinci žijícími v Polsku, na které zahrajou ukrajinští DJs bijū a Badalian b2b Venger, navíc i Ziúr. Výdělky ze Sekta Selekta půjdou na podporu nadace Starenki, pečující o seniory a seniorky na Ukrajině.

O týden později, 8. října, proběhne v prostorách bývalého strip klubu closing party, na které zahrají např. Mica Levi, Nick León, k means, jul.ci nebo pražský DJ phil in a maze.

Mimo hudební program se můžete těšit v rámci Unsoundu i na množství přednášek a diskuzí věnovaných umění, aktivismu, knihám, neurodiverzitě nebo technologiím. Návštěvníci a návštěvnice se také můžou přihlásit na workshopy nebo zajít do Kina pod Baranami na promítání dokumentu Stand by for Failure od Negativland.

Info

Unsound
1.-8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Grzegorz Mart

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace