Zprávy / Festivalové

Unsound hudebně zareaguje i na britský brexit

Unsound hudebně zareaguje i na britský brexit

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.08.2016

Polský Unsound je letos celosvětově aktivní. V rámci svého projektu Dislocation zkoumá zhroucené vztahy mezi periférií a centrem, určující myšlenkou hranic a specifikum míst. Letošní edice krakovského festivalu se uskuteční v termínu 16. - 23. října. Těšit se můžete nejen na řadu unikátních projektů z oblasti střední Asie, Kavkazu a odlehlých oblastí širého Ruska. Festival navíc reaguje i na britský brexit, když se dodatečně zaměřuje i na ostrovní umělce a jejich kolaborace překračující hranice žánrů.

Mezi další jména letošního line-upu se řadí i britsko-rusko-řecká kolaborace Helm, Moa Pillar a Embassy for the Displaced se společným projektem Inner Space: Siberia. Další kolaborace bude patřit projektu Body Sculptures společně s Sinfonietta Cracovia vedené izraelským dirigentem Ilanem Volkovem (který je, mimo jiné, kurátorem festivalu Tectonis). Projekt Gletschermusik spojí Němce Roberta Lippoka spolu s vizuálním umělcem, který si říká Lillevan a kyrgyzským hudebníkem Askatem Jeteginem. Zájem vzbudí i další kolaborace Xylouris White v čele s australským bubeníkem Jimem Whitem (The Dirty Three) a krétským loutnistou Giorgosem Xylourisem.


Eomac, irský umělec usídlený v Berlíně, živě představí svou show postavenou na chystaném novém albu. Marocká pouliční hudba, píšně z Bagdádu i islámská muzika z Indie. Po dřívě potvrzených projektech Gaika a Babyfather přichází další dvojice britských umělců, která se hudebněš vyjádří k nejisté národní náladě po brexitu. Paula Temple představí svou nejnovější techno show zatím, co Overmono připomene své aktuální EP Arla, které vyšlo u XL Recordings. Překvapivé cesty tanční hudby mapuje i Mikael Seifu, který kombinuje elektroniku s tradičními etiopskými rytmy a DJ Katapila aka ghanský producent, který se naopak nechává inspirovat zvukem Chicaga a Detroitu.

Globální postžánrová kolaborace, která vznikla po internetu, představí pod názvem F5 společný projekt Lechuga Zafiro, C1080 a Pobvio. Pouliční bubeníci kombinující klubovou estetiku s uruguayskou candombe music. Německý projekt Mobilegirl zas představí zábavnou obdobu švédského staycore. Hotel Forum rozhodně nebude trpět nedostatkem house a techno hudby, když nabídne newyorského veterána Freda P, který uzavře sobotní program a z dánské Kodaně dorazí energická skupina Apeiron Crew. Berlínský prodicent s americkými kořeny M.E.S.H. připomene svůj unikátní postklubový zvuk a původem mexická umělkyně Laura Luna zase zakouzlí s hudební atmosférou.

Info

Unsound 2016
16. - 24. 10. 2016
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/1492839411025085
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

redakce 21.11.2019

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky od unikátního Recitálu Jiřího Suchého přes klasiku, soudobou hudbu a jazz až po hip-hopovou party.

Na Metronome Prague 2020 přijedou s novou deskou Underworld

redakce 20.11.2019

„Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ říká skupina.