Zprávy / Festivalové

Unsound hudebně zareaguje i na britský brexit

Unsound hudebně zareaguje i na britský brexit

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.08.2016

Polský Unsound je letos celosvětově aktivní. V rámci svého projektu Dislocation zkoumá zhroucené vztahy mezi periférií a centrem, určující myšlenkou hranic a specifikum míst. Letošní edice krakovského festivalu se uskuteční v termínu 16. - 23. října. Těšit se můžete nejen na řadu unikátních projektů z oblasti střední Asie, Kavkazu a odlehlých oblastí širého Ruska. Festival navíc reaguje i na britský brexit, když se dodatečně zaměřuje i na ostrovní umělce a jejich kolaborace překračující hranice žánrů.

Mezi další jména letošního line-upu se řadí i britsko-rusko-řecká kolaborace Helm, Moa Pillar a Embassy for the Displaced se společným projektem Inner Space: Siberia. Další kolaborace bude patřit projektu Body Sculptures společně s Sinfonietta Cracovia vedené izraelským dirigentem Ilanem Volkovem (který je, mimo jiné, kurátorem festivalu Tectonis). Projekt Gletschermusik spojí Němce Roberta Lippoka spolu s vizuálním umělcem, který si říká Lillevan a kyrgyzským hudebníkem Askatem Jeteginem. Zájem vzbudí i další kolaborace Xylouris White v čele s australským bubeníkem Jimem Whitem (The Dirty Three) a krétským loutnistou Giorgosem Xylourisem.


Eomac, irský umělec usídlený v Berlíně, živě představí svou show postavenou na chystaném novém albu. Marocká pouliční hudba, píšně z Bagdádu i islámská muzika z Indie. Po dřívě potvrzených projektech Gaika a Babyfather přichází další dvojice britských umělců, která se hudebněš vyjádří k nejisté národní náladě po brexitu. Paula Temple představí svou nejnovější techno show zatím, co Overmono připomene své aktuální EP Arla, které vyšlo u XL Recordings. Překvapivé cesty tanční hudby mapuje i Mikael Seifu, který kombinuje elektroniku s tradičními etiopskými rytmy a DJ Katapila aka ghanský producent, který se naopak nechává inspirovat zvukem Chicaga a Detroitu.

Globální postžánrová kolaborace, která vznikla po internetu, představí pod názvem F5 společný projekt Lechuga Zafiro, C1080 a Pobvio. Pouliční bubeníci kombinující klubovou estetiku s uruguayskou candombe music. Německý projekt Mobilegirl zas představí zábavnou obdobu švédského staycore. Hotel Forum rozhodně nebude trpět nedostatkem house a techno hudby, když nabídne newyorského veterána Freda P, který uzavře sobotní program a z dánské Kodaně dorazí energická skupina Apeiron Crew. Berlínský prodicent s americkými kořeny M.E.S.H. připomene svůj unikátní postklubový zvuk a původem mexická umělkyně Laura Luna zase zakouzlí s hudební atmosférou.

Info

Unsound 2016
16. - 24. 10. 2016
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/1492839411025085
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Moravský podzim jubiluje i se Suzanne Vega

redakce 19.09.2019

Posluchačům během tří týdnů předkládá festival mix devatenácti pestrých akcí prezentujících hudbu od 17. století po současnost.

RefuFest i letos

redakce 17.09.2019

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.