Zprávy / Festivalové

Unsound hudebně zareaguje i na britský brexit

Unsound hudebně zareaguje i na britský brexit

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.08.2016

Polský Unsound je letos celosvětově aktivní. V rámci svého projektu Dislocation zkoumá zhroucené vztahy mezi periférií a centrem, určující myšlenkou hranic a specifikum míst. Letošní edice krakovského festivalu se uskuteční v termínu 16. - 23. října. Těšit se můžete nejen na řadu unikátních projektů z oblasti střední Asie, Kavkazu a odlehlých oblastí širého Ruska. Festival navíc reaguje i na britský brexit, když se dodatečně zaměřuje i na ostrovní umělce a jejich kolaborace překračující hranice žánrů.

Mezi další jména letošního line-upu se řadí i britsko-rusko-řecká kolaborace Helm, Moa Pillar a Embassy for the Displaced se společným projektem Inner Space: Siberia. Další kolaborace bude patřit projektu Body Sculptures společně s Sinfonietta Cracovia vedené izraelským dirigentem Ilanem Volkovem (který je, mimo jiné, kurátorem festivalu Tectonis). Projekt Gletschermusik spojí Němce Roberta Lippoka spolu s vizuálním umělcem, který si říká Lillevan a kyrgyzským hudebníkem Askatem Jeteginem. Zájem vzbudí i další kolaborace Xylouris White v čele s australským bubeníkem Jimem Whitem (The Dirty Three) a krétským loutnistou Giorgosem Xylourisem.


Eomac, irský umělec usídlený v Berlíně, živě představí svou show postavenou na chystaném novém albu. Marocká pouliční hudba, píšně z Bagdádu i islámská muzika z Indie. Po dřívě potvrzených projektech Gaika a Babyfather přichází další dvojice britských umělců, která se hudebněš vyjádří k nejisté národní náladě po brexitu. Paula Temple představí svou nejnovější techno show zatím, co Overmono připomene své aktuální EP Arla, které vyšlo u XL Recordings. Překvapivé cesty tanční hudby mapuje i Mikael Seifu, který kombinuje elektroniku s tradičními etiopskými rytmy a DJ Katapila aka ghanský producent, který se naopak nechává inspirovat zvukem Chicaga a Detroitu.

Globální postžánrová kolaborace, která vznikla po internetu, představí pod názvem F5 společný projekt Lechuga Zafiro, C1080 a Pobvio. Pouliční bubeníci kombinující klubovou estetiku s uruguayskou candombe music. Německý projekt Mobilegirl zas představí zábavnou obdobu švédského staycore. Hotel Forum rozhodně nebude trpět nedostatkem house a techno hudby, když nabídne newyorského veterána Freda P, který uzavře sobotní program a z dánské Kodaně dorazí energická skupina Apeiron Crew. Berlínský prodicent s americkými kořeny M.E.S.H. připomene svůj unikátní postklubový zvuk a původem mexická umělkyně Laura Luna zase zakouzlí s hudební atmosférou.

Info

Unsound 2016
16. - 24. 10. 2016
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/1492839411025085
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.

Kulturní magazín Uni slaví a naděluje

redakce 24.06.2020

U úplných začátků Uni bylo pár lidí, kteří vydávali samizdatový fanzin „za dvě piva“...