Zprávy / Pozvánky

Unsound má téma i line-up. Flower Power.

Unsound má téma i line-up. Flower Power.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.07.2017

Unsound Krakov slaví patnáct let existence a u té příležitosti festival zve umělce nejvíce spojované s jeho s historií, doplněné o ty největší talenty a progresivní pilíře, které tento rok objevil. Letošní téma je široké a barevevné. Flower Power. Jeho, dost možná nečekané, aspekty prozkoumají pionýři experimentální a industriální hudby Einstürzende Neubauten. Temnota a světla, křehkost a růst, řád i chaos. Kapela stvořila svůj unikátní zvuk kombinováním kytar a podomácky vyrobených nástrojů s magnetickým hlasem Blixy Bargelda v popředí. Tento rok vyráží na turné s největšími hity, který dozajista ukážou kreativní vrcholy jejich třicetisedmileté kariéry.


Zonal je The Bug a Justin Broadrick - další vývojový stupeň slavného dua Techno Animal. Premiérově právě na Unsound Festivalu spojí síly s muzikantkou a poetkou Moor Mother, která ve svých dílech protestuje hlukem, hip hopem a Afrofuturismem. Americká performerka vystoupí i se svým sólovým setem. Fyzikální zákony hluku a hudby pak prozkoumají Pharmakon a Ewa Justka


Z kategorie legend přijede průkopkyně techna Nina Kraviz, jejíž současná tvorba zasahuje více a více dobrodružných zákoutí. Zakladatelka ruského labelu трип zahraje set v Hotelu Forum s ruským duem PTU. Permanentky na festivla jsou již vyprodané, jednodenní vstupenky jsou v prodeji.


KOMPLETNÍ DOSUD OZNÁMENÝ LINE-UP (abecedně):
DJ Bone b2b DJ Stingray (US), DJ Sprinkles (US/JP), Einstürzende Neubauten (DE), Ewa Justka (PL/UK), GAS (DE), Jlin (US), Juliana Huxtable (US), Moondog for Gamelan with Iwan Gunawan and Stefan, Lakatos (IN/SE) — world premiere, Moor Mother (US), NIVHEK (Liz Harris/Grouper) & MFO pres. “After its own death” (US/DE), Nina Kraviz (RU/DE), Nkisi (BE/UK), Noncompliant (US), Pharmakon (US), PTU (RU) Robin Fox pres. “Single Origin” (AU) — world premiere, Umfang (US), Varg (SE), Visible Cloaks (US), Zonal & Moor Mother (UK/US)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.