Zprávy / Pozvánky

Unsound má téma i line-up. Flower Power.

Unsound má téma i line-up. Flower Power.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.07.2017

Unsound Krakov slaví patnáct let existence a u té příležitosti festival zve umělce nejvíce spojované s jeho s historií, doplněné o ty největší talenty a progresivní pilíře, které tento rok objevil. Letošní téma je široké a barevevné. Flower Power. Jeho, dost možná nečekané, aspekty prozkoumají pionýři experimentální a industriální hudby Einstürzende Neubauten. Temnota a světla, křehkost a růst, řád i chaos. Kapela stvořila svůj unikátní zvuk kombinováním kytar a podomácky vyrobených nástrojů s magnetickým hlasem Blixy Bargelda v popředí. Tento rok vyráží na turné s největšími hity, který dozajista ukážou kreativní vrcholy jejich třicetisedmileté kariéry.


Zonal je The Bug a Justin Broadrick - další vývojový stupeň slavného dua Techno Animal. Premiérově právě na Unsound Festivalu spojí síly s muzikantkou a poetkou Moor Mother, která ve svých dílech protestuje hlukem, hip hopem a Afrofuturismem. Americká performerka vystoupí i se svým sólovým setem. Fyzikální zákony hluku a hudby pak prozkoumají Pharmakon a Ewa Justka


Z kategorie legend přijede průkopkyně techna Nina Kraviz, jejíž současná tvorba zasahuje více a více dobrodružných zákoutí. Zakladatelka ruského labelu трип zahraje set v Hotelu Forum s ruským duem PTU. Permanentky na festivla jsou již vyprodané, jednodenní vstupenky jsou v prodeji.


KOMPLETNÍ DOSUD OZNÁMENÝ LINE-UP (abecedně):
DJ Bone b2b DJ Stingray (US), DJ Sprinkles (US/JP), Einstürzende Neubauten (DE), Ewa Justka (PL/UK), GAS (DE), Jlin (US), Juliana Huxtable (US), Moondog for Gamelan with Iwan Gunawan and Stefan, Lakatos (IN/SE) — world premiere, Moor Mother (US), NIVHEK (Liz Harris/Grouper) & MFO pres. “After its own death” (US/DE), Nina Kraviz (RU/DE), Nkisi (BE/UK), Noncompliant (US), Pharmakon (US), PTU (RU) Robin Fox pres. “Single Origin” (AU) — world premiere, Umfang (US), Varg (SE), Visible Cloaks (US), Zonal & Moor Mother (UK/US)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.