Zprávy / Pozvánky

Unsound má téma i line-up. Flower Power.

Unsound má téma i line-up. Flower Power.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.07.2017

Unsound Krakov slaví patnáct let existence a u té příležitosti festival zve umělce nejvíce spojované s jeho s historií, doplněné o ty největší talenty a progresivní pilíře, které tento rok objevil. Letošní téma je široké a barevevné. Flower Power. Jeho, dost možná nečekané, aspekty prozkoumají pionýři experimentální a industriální hudby Einstürzende Neubauten. Temnota a světla, křehkost a růst, řád i chaos. Kapela stvořila svůj unikátní zvuk kombinováním kytar a podomácky vyrobených nástrojů s magnetickým hlasem Blixy Bargelda v popředí. Tento rok vyráží na turné s největšími hity, který dozajista ukážou kreativní vrcholy jejich třicetisedmileté kariéry.


Zonal je The Bug a Justin Broadrick - další vývojový stupeň slavného dua Techno Animal. Premiérově právě na Unsound Festivalu spojí síly s muzikantkou a poetkou Moor Mother, která ve svých dílech protestuje hlukem, hip hopem a Afrofuturismem. Americká performerka vystoupí i se svým sólovým setem. Fyzikální zákony hluku a hudby pak prozkoumají Pharmakon a Ewa Justka


Z kategorie legend přijede průkopkyně techna Nina Kraviz, jejíž současná tvorba zasahuje více a více dobrodružných zákoutí. Zakladatelka ruského labelu трип zahraje set v Hotelu Forum s ruským duem PTU. Permanentky na festivla jsou již vyprodané, jednodenní vstupenky jsou v prodeji.


KOMPLETNÍ DOSUD OZNÁMENÝ LINE-UP (abecedně):
DJ Bone b2b DJ Stingray (US), DJ Sprinkles (US/JP), Einstürzende Neubauten (DE), Ewa Justka (PL/UK), GAS (DE), Jlin (US), Juliana Huxtable (US), Moondog for Gamelan with Iwan Gunawan and Stefan, Lakatos (IN/SE) — world premiere, Moor Mother (US), NIVHEK (Liz Harris/Grouper) & MFO pres. “After its own death” (US/DE), Nina Kraviz (RU/DE), Nkisi (BE/UK), Noncompliant (US), Pharmakon (US), PTU (RU) Robin Fox pres. “Single Origin” (AU) — world premiere, Umfang (US), Varg (SE), Visible Cloaks (US), Zonal & Moor Mother (UK/US)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Benefit pro Jako doma i Kafka Band v Brně

redakce 12.12.2019

Benefiční koncert pro Jako doma, organizaci věnující se ženskému bezdomovectví i Kafka Band, to je brněnský čas předvánoční.

Pražská dvojice Black Holes vydává debut

redakce 12.12.2019

Jak ve dvou se dá dosáhnout hutného, naléhavého zvuku v kombinaci s melodickými zpěvy? Black Holes to zkoušejí.

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.

James Harries přichází s další novinkou

redakce 11.12.2019

K aktuálnímu albu, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky.

Hackedepicciotto po dvou letech v Praze

redakce 10.12.2019

Do Prahy se vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto. Vezou novinkové album The Current.

Producent Griz a jeho živý future funk se vrací do Prahy

redakce 10.12.2019

Detroitský umělec se proslavil energickými koncerty, kde kombinuje živý zvuk saxofonu s EDM produkcí a odlehčenou funkovou flow.

Vzpomínky i čerstvý vítr: The Subways

redakce 09.12.2019

Trojice The Subways slaví patnáct let od vydání debutového alba Young for Eternity. Do Brna i Prahy přivezou i nové skladby.

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.

Bombay Bicycle Club přijedou poprvé do České republiky

redakce 08.12.2019

Celé album je o naději a obnovení, o tom nalézt bezpečí v tom, co vám přináší pohodlí, v tom co nejvíc milujete.

Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason se vrátí do Prahy

redakce 08.12.2019

Kapela si pro nadcházející turné připravila i nový program, který bude ale stále založen na raných písních Pink Floyd.