Zprávy / Festivalové

Upravený festival Unsound má letošní téma

Upravený festival Unsound má letošní téma

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.04.2020

Aktuální situace kolem pandemie koronaviru ovlivňuje i akce, které by se, s ohledem na pozdější datum konání, mohly letos uskutečnit. Jednou z nich je i osmnácté vydání polského festivalu Unsound, který by se měl konat v termínu od 4. do 11. října a jehož hlavním tématem by měla být Intermission (pauza, přestávka). Tedy téma více než příhodné.

Protože pochybnosti o konání podzimních akcí neustále přetrvávají, rozhodli se organizátoři Unsoundu pro letošek neodhalovat jména interpretů tradičním způsobem. „Zatím nikdo neví, zda se na podzim vůbec uskuteční nějaké velké hudební akce, ani jakou podobu by mohly mít. Ať už se stane tak či onak, nemáme chuť rezervovat a ohlašovat umělce obvyklým způsobem. Konec výjimečné situace vyžaduje radikální, smysluplnou a kreativní reakci, jak praktickou (podle měnící se situace), tak spekulativní,“ stojí v prohlášení.

Unsound 2020 s podtitulkem Intermission by se chtěl především soustředit na diskuzní sekci, která obvykle beží vedle hudebního programu, jako otevřený prostor pro dialog, myšlení a poznání. Důvod je podle organizátorů na místě: „Je naléhavě nutné diskutovat nejen o hudbě a zvuku, ale o jejich místě a funkci v tomto novém světě, který se tak rychle formuje. Věříme, že v říjnu bude tato potřeba ještě větší. Mezi podněty, které bychom chtěli prozkoumat, patří hudba v podmínkách karantény, pandemické a postpandemické hudební scény, nouzové technologie i celkový dopad pandemie na životní prostředí. Zároveň si uvědomujeme, že nic dalšího zatím nemůžeme předvídat.“

Tento program, který bude zahrnovat prezentace, performativní přednášky, rozhovory a diskuse, bude zároveň streamován živě a archivován online. Zúčastní se jej umělci, hudebníci, spisovatelé, teoretici, aktivisté, vědci a další, kteří den co den reagují na novou realitu, jenž nyní obýváme, a na kterou musíme reagovat v důsledku pandemie. Jak lze bojovat o (po)díl na budoucnosti v postpandemickém světě? Pokud jde o hudební vystoupení, rozhodují se pořadatelé, jakým způsobem a kde je zahrnout, čistě podle vyvíjející se situace a toho, jak by to celé mohlo fungovat online. Můžte se těšit také na knihu související s edicí Intermission, která obsahuje eseje, rozhovory a vizuální díla. Ruku v ruce vyjde ještě kompilace skladeb vytvořených umělci spojenými s Unsoundem, která bude k dostání na vinylu a online.

Info

Unsound Festival 2020
4. - 11. 10. 2020
Krakov, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík 11.06.2021

Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem. Jedno podium, tři dny a 35 kapel.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Festival United Islands chystá Ostrovy Inspirace

redakce 09.06.2021

Festival United Islands of Prague nově nabídne návštěvníkům Ostrovy Inspirace pod záštitou ambasadorů.

Cool v plotě na Kampě

redakce 08.06.2021

Převážně hudební program osciluje mezi mnoha žánry, jako je elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace