Zprávy / Festivalové

Upravený festival Unsound má letošní téma

Upravený festival Unsound má letošní téma

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.04.2020

Aktuální situace kolem pandemie koronaviru ovlivňuje i akce, které by se, s ohledem na pozdější datum konání, mohly letos uskutečnit. Jednou z nich je i osmnácté vydání polského festivalu Unsound, který by se měl konat v termínu od 4. do 11. října a jehož hlavním tématem by měla být Intermission (pauza, přestávka). Tedy téma více než příhodné.

Protože pochybnosti o konání podzimních akcí neustále přetrvávají, rozhodli se organizátoři Unsoundu pro letošek neodhalovat jména interpretů tradičním způsobem. „Zatím nikdo neví, zda se na podzim vůbec uskuteční nějaké velké hudební akce, ani jakou podobu by mohly mít. Ať už se stane tak či onak, nemáme chuť rezervovat a ohlašovat umělce obvyklým způsobem. Konec výjimečné situace vyžaduje radikální, smysluplnou a kreativní reakci, jak praktickou (podle měnící se situace), tak spekulativní,“ stojí v prohlášení.

Unsound 2020 s podtitulkem Intermission by se chtěl především soustředit na diskuzní sekci, která obvykle beží vedle hudebního programu, jako otevřený prostor pro dialog, myšlení a poznání. Důvod je podle organizátorů na místě: „Je naléhavě nutné diskutovat nejen o hudbě a zvuku, ale o jejich místě a funkci v tomto novém světě, který se tak rychle formuje. Věříme, že v říjnu bude tato potřeba ještě větší. Mezi podněty, které bychom chtěli prozkoumat, patří hudba v podmínkách karantény, pandemické a postpandemické hudební scény, nouzové technologie i celkový dopad pandemie na životní prostředí. Zároveň si uvědomujeme, že nic dalšího zatím nemůžeme předvídat.“

Tento program, který bude zahrnovat prezentace, performativní přednášky, rozhovory a diskuse, bude zároveň streamován živě a archivován online. Zúčastní se jej umělci, hudebníci, spisovatelé, teoretici, aktivisté, vědci a další, kteří den co den reagují na novou realitu, jenž nyní obýváme, a na kterou musíme reagovat v důsledku pandemie. Jak lze bojovat o (po)díl na budoucnosti v postpandemickém světě? Pokud jde o hudební vystoupení, rozhodují se pořadatelé, jakým způsobem a kde je zahrnout, čistě podle vyvíjející se situace a toho, jak by to celé mohlo fungovat online. Můžte se těšit také na knihu související s edicí Intermission, která obsahuje eseje, rozhovory a vizuální díla. Ruku v ruce vyjde ještě kompilace skladeb vytvořených umělci spojenými s Unsoundem, která bude k dostání na vinylu a online.

Info

Unsound Festival 2020
4. - 11. 10. 2020
Krakov, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scotch Rolex feat. MC Yallah na Besedě u Bigbítu

redakce 27.01.2022

Mezi umělci, kteří míří do moravského Tasova, jsou také maďarští Freakin' Disco a japonský producent Scotch Rolex, který vystoupí v tandemu s ugandskou rapperkou MC Yellah.

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace