Zprávy / Festivalové

Utajená perla aka Shotgun Festival

Utajená perla aka Shotgun Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.09.2013

Místo konání festivalu zůstává již notoricky známé. Malebný areál vodní nádrže Kristýna u severočeského Hrádku nad Nisou s dobře vybaveným kempem, dostatečným prostorem pro parkování, stanování, grilování, opalování se, milování a především vhodným pláckem pro tanec, poslech, pokec a zábavu. Do kalendářů, notýsků, chytrých i hloupých telefonů si zadejte termín 6. a 7. září 2013. Ano, Shotgun i nadále zůstává u formátu dvoudenního festivalu. Jako jeden z mála.

U číslovky 2 zůstává i počet pódií, s produkcí festivalu tohoto rozměru zbytečně neexperimentujeme. S čím experimentujeme, je váš sluch. Opět chystáme premiérová vystoupení živá i DJská. Dorazí velmi žádaný, oblíbený, multižánrový producent z Manchesteru, který si říká Synkro. Jeho jméno si lze spojit pod žánry autonomic, dubstep a future garage a labely Mindset, R&S, Apollo nebo například dBridgův Exit Records. Dále tu máme německou dnb formaci Triad, která vyšle Henreeho (1/3 Triad). Henree, ač převážně drumandbassový producent, se vůbec neostýchá přeletovat mezi hudebními styly. I on je dokladem toho, stejně jako Shotgun festival, že snaha držet se jednoho žánru nemá smysl. Velmi zajímavým jménem v letošním line-upu je francouzský producent Naibu a nejen proto, že na čele jeho obdivovatelů a podporovatelů je i ikona světové elektronické scény Laurent Garnier.

Přesuňme se k nám domů a začněme v Ostravě, odkud míří na pódium talentovaný Subject Lost live s hudebním materiálem novým i tím, který vyšel v rámci debutového alba na slovenské značce Exitab. Chybět nemůže technomág Elektrabel, který naservíruje opět čerstvý live Act. Představí se Ans, producent, DJ a neúnavný propagátor české elektronické dovednosti skrze svůj label Krmelec. V premiéře se představí v živé podobě český techno DJ a producent Dialect live, který v tichosti a bez nějakých fanfár v českých médiích úspěšně vydává své temné vize po světě. Dále tu jsou domácí rezidenti a pořadatelé festivalu Luckyboi & Mooris. Chybět nemůže brněnská parta Muah!, která se v rámci Muah! Showcase zastaví ve složení Tom Holic live, Kellys & Click Joe a PSJ. Nesmíme opomenout ani půvabnou Evu Porating, která se velmi dobře zapsala již minulý rok. A to nás přivádí zpět do zahraničí, nejen díky Evině původu, ale také díky její něžnosti.

Nizozemka Esther Duijn se již od začátku ponořila do hlubších vod house a techno music. Úspěšně. Má za sebou více jak 15 releasů společně se Steady Douglasem aka Duijn & Douglas. S pravidelností vystupuje v klubech Panorama Bar, Trouw, Zur Wilden Renate nebo Sisyphos, což jí činí velmi žádanou DJane a prověřenou náročným publikem. Berlínský hledač talentů a DJ v jedné osobě Oskar Offerman pro nás objevil velmi zajímavého producenta a DJe v podobě Gillese Aikena aka Edwarda. Edward je na respektovaném berlínském labelu White jako doma a hrdě jeho zvuk nejen tvoří, ale i reprezentuje. Charismatický Němec se pohybuje na pomezí micro, minimal, vocal, housy a deep techna.

Druhou zahraniční premiérou Shotgun Festivalu 2013 je multitalentovaný studiový workoholik Benjamin Damage. Benjamin vydal za poslední 2 roky 2 plnohodnotná alba a to u Modeselektor na značce 50 Weapons ve spolupráci s kamarádem Docem Dannekou. Jeho surové techno experimenty i klasické klubové trhače parket jsou žádaným remixovým materiálem. Benjaminovi vize si vzal na paškál i nestor techno music Robert Hood a to je co říct.

O zvuk se postará výkonný aparát Funktion One a vizuální pastvu seskupení __Stroy. Vzhůru vás udržíme i díky kavárně s oblíbeným club matea kávou a energii dodáme za pomoci Pastapizza! (tz: Shotgun press)

Info

Shotgun Festival
6. - 7. 9. 2013
Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
Synkro (uk), Triad (de), Naibu (fr), Benjamin Damage (uk), Edward (de), Esther Duijn (nl),
Koogi, Volnej Průběh DJs (Touchwood, Stanzim, Rade, ahZ, Nitrous), Misology, Škuban , D.Resist & Papaya, MC Procter, Subject Lost live, Elektrabel live, Ans, Dialect livePA, Eva Porating, Luckyboi & Mooris, Muah! Showcase_ Tom Holic live, Kellys & Click Joe, PSJ

Vstup: jednodenní vstupenka: 275,- / dvoudenní vstupenka: 375,-
www.ticketpro.cz/jnp/festivaly/hudebni/1102709-shotgun-festival-2013.html

Neotálejte s rezervací chatek v kempu Kristýna na www.autocampkristyna.cz

www.facebook.com/shotgunfestival
www.twitter.com/shotgunfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.