Zprávy / Festivalové

Utajená perla aka Shotgun Festival

Utajená perla aka Shotgun Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.09.2013

Místo konání festivalu zůstává již notoricky známé. Malebný areál vodní nádrže Kristýna u severočeského Hrádku nad Nisou s dobře vybaveným kempem, dostatečným prostorem pro parkování, stanování, grilování, opalování se, milování a především vhodným pláckem pro tanec, poslech, pokec a zábavu. Do kalendářů, notýsků, chytrých i hloupých telefonů si zadejte termín 6. a 7. září 2013. Ano, Shotgun i nadále zůstává u formátu dvoudenního festivalu. Jako jeden z mála.

U číslovky 2 zůstává i počet pódií, s produkcí festivalu tohoto rozměru zbytečně neexperimentujeme. S čím experimentujeme, je váš sluch. Opět chystáme premiérová vystoupení živá i DJská. Dorazí velmi žádaný, oblíbený, multižánrový producent z Manchesteru, který si říká Synkro. Jeho jméno si lze spojit pod žánry autonomic, dubstep a future garage a labely Mindset, R&S, Apollo nebo například dBridgův Exit Records. Dále tu máme německou dnb formaci Triad, která vyšle Henreeho (1/3 Triad). Henree, ač převážně drumandbassový producent, se vůbec neostýchá přeletovat mezi hudebními styly. I on je dokladem toho, stejně jako Shotgun festival, že snaha držet se jednoho žánru nemá smysl. Velmi zajímavým jménem v letošním line-upu je francouzský producent Naibu a nejen proto, že na čele jeho obdivovatelů a podporovatelů je i ikona světové elektronické scény Laurent Garnier.

Přesuňme se k nám domů a začněme v Ostravě, odkud míří na pódium talentovaný Subject Lost live s hudebním materiálem novým i tím, který vyšel v rámci debutového alba na slovenské značce Exitab. Chybět nemůže technomág Elektrabel, který naservíruje opět čerstvý live Act. Představí se Ans, producent, DJ a neúnavný propagátor české elektronické dovednosti skrze svůj label Krmelec. V premiéře se představí v živé podobě český techno DJ a producent Dialect live, který v tichosti a bez nějakých fanfár v českých médiích úspěšně vydává své temné vize po světě. Dále tu jsou domácí rezidenti a pořadatelé festivalu Luckyboi & Mooris. Chybět nemůže brněnská parta Muah!, která se v rámci Muah! Showcase zastaví ve složení Tom Holic live, Kellys & Click Joe a PSJ. Nesmíme opomenout ani půvabnou Evu Porating, která se velmi dobře zapsala již minulý rok. A to nás přivádí zpět do zahraničí, nejen díky Evině původu, ale také díky její něžnosti.

Nizozemka Esther Duijn se již od začátku ponořila do hlubších vod house a techno music. Úspěšně. Má za sebou více jak 15 releasů společně se Steady Douglasem aka Duijn & Douglas. S pravidelností vystupuje v klubech Panorama Bar, Trouw, Zur Wilden Renate nebo Sisyphos, což jí činí velmi žádanou DJane a prověřenou náročným publikem. Berlínský hledač talentů a DJ v jedné osobě Oskar Offerman pro nás objevil velmi zajímavého producenta a DJe v podobě Gillese Aikena aka Edwarda. Edward je na respektovaném berlínském labelu White jako doma a hrdě jeho zvuk nejen tvoří, ale i reprezentuje. Charismatický Němec se pohybuje na pomezí micro, minimal, vocal, housy a deep techna.

Druhou zahraniční premiérou Shotgun Festivalu 2013 je multitalentovaný studiový workoholik Benjamin Damage. Benjamin vydal za poslední 2 roky 2 plnohodnotná alba a to u Modeselektor na značce 50 Weapons ve spolupráci s kamarádem Docem Dannekou. Jeho surové techno experimenty i klasické klubové trhače parket jsou žádaným remixovým materiálem. Benjaminovi vize si vzal na paškál i nestor techno music Robert Hood a to je co říct.

O zvuk se postará výkonný aparát Funktion One a vizuální pastvu seskupení __Stroy. Vzhůru vás udržíme i díky kavárně s oblíbeným club matea kávou a energii dodáme za pomoci Pastapizza! (tz: Shotgun press)

Info

Shotgun Festival
6. - 7. 9. 2013
Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
Synkro (uk), Triad (de), Naibu (fr), Benjamin Damage (uk), Edward (de), Esther Duijn (nl),
Koogi, Volnej Průběh DJs (Touchwood, Stanzim, Rade, ahZ, Nitrous), Misology, Škuban , D.Resist & Papaya, MC Procter, Subject Lost live, Elektrabel live, Ans, Dialect livePA, Eva Porating, Luckyboi & Mooris, Muah! Showcase_ Tom Holic live, Kellys & Click Joe, PSJ

Vstup: jednodenní vstupenka: 275,- / dvoudenní vstupenka: 375,-
www.ticketpro.cz/jnp/festivaly/hudebni/1102709-shotgun-festival-2013.html

Neotálejte s rezervací chatek v kempu Kristýna na www.autocampkristyna.cz

www.facebook.com/shotgunfestival
www.twitter.com/shotgunfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce 22.08.2019

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes otevře na trnavském Nádvoří druhý ročník svého festvalu. 6 kapel ze 4 zemí.

Festival Ostravské dny už zítra

redakce 21.08.2019

Bienále Ostravské dny jsou hudební a uměleckou událostí mezinárodního charakteru, která vrcholí festivalem pro veřejnost.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.