Zprávy / Pozvánky

Útulek Dog Eat Dog zpřehází Rock Café

Útulek Dog Eat Dog zpřehází Rock Café

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.08.2013

Kdo si rád zaskáče na přesně odměřené rytmy, ten by neměl chybět 4. září v Rock Café, vyblbnout se tam totiž přijede americká formace Dog Eat Dog.

Tahle crossoverová ikona zaznamenala největší vlnu pozornosti v poslední desetiletce minulého století. Nejprve jako support hardcore a reggae kapely Bad Brains nebo rap-rockových Goats, poté už se svojí vlastní tvorbou, jež míchá, tak jak je u crossoveru zvykem, širokou paletu žánrů. Hned první album All Boro Kings sklidilo hitovou úrodu, členové na něm zužitkovali zkušenosti z domácího, ale i zahraničního koncertování a piplání hracích techniky.

Hymnické refrény a střízlivé dechy saxofonu dávaly po chmurných letech grungeového šílenství do banku jak tvrdost, tak energií prosvětlený poslech. Ačkoli Dog Eat Dog nedosáhli mainstreamové popularity žánrově spřízněných Rage Against the Machine, jejich tvorba nezůstává ani po letech u ledu, dokonce požívá přízviska legendární. O čemsi svědčí počty zhlédnutí jejich klipů na YouTube nebo nasazení některých z nich do programu MTV (ale pozor, jak se říká: to ještě když MTV byla pojem). Jestli někdo soudí spíš podle kolaborací, tak vězte, že členové Wu-Tang Clanu se například mihli na albu Play Games. A pro našince určitě stojí za zmínku, že Marta Jandová (víme, ne?) zas zapěla vokály na albu Walk with Me z roku 2006.

Za posledních 20 let Dog Eat Dog absolvovali několik úspěšných klubových vystoupení a turné po ČR, vystoupili s velkým ohlasem rovněž jako jedna z hlavních hvězd velkých letních open air festivalů (Trutnov 2003, Noc Plná Hvězd 2007, Majáles 2008, Sázava Fest 2010 atd…). V roce 2006 zažila bouřlivou noc i Lucerna a zpěvák JC se tenkrát rozplýval v Radiu Wave nad českým publikem: „Tenhle koncert byl hodně speciální. Za poslední měsíc jsme odehráli více než třicet koncertů a tenhle byl rozhodně ten nejlepší. Atmosféra byla elektrizující!“

Info

Dog Eat Dog (usa)
4. 9. 2013 20:30
Rock Café, Praha
Vstup: 290 Kč /350 Kč na místě

www.dogeatdog.nl
www.facebook.com/events/216882975130510

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Elpida a Václav Havelka chystají narozeninové turné

redakce 14.11.2019

Deset let vystupují po boku Václava Havelky z Please the Trees a na rok 2020 společně chystají narozeninové turné.

Severská elektronická smršť v MeetFactory

redakce 14.11.2019

Smršť představující současnou elektronickou scénu dorazí ze severu do smíchovské továrny.

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.