Zprávy / Pozvánky

V dubnu Flédě nadiktuje rytmus John Digweed

V dubnu Flédě nadiktuje rytmus John Digweed

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2015

U příležitosti desátého výročí klubové noci Elektra v dubnu na Flédě zazáří hvězda první velikosti a klíčová postava světové taneční scény John Digweed. Na zbrusu novém pódiu se pro velký zájem představí hned dvakrát i český slavík Tomáš Klus a jeho Cílová skupina. Dvojkoncert si fanoušci vyžádali také od nizozemských Dope D.O.D., kteří v rámci klubové noci Bassinfection namíchají výbušnou směs hiphopu a dubstepu. Mezi další perly dubnového programu patří i vystoupení Květů, Korben Dallas a charismatických Američanů Wovenhand. Za hranicemi Králova pole spolupracuje tým Level B production také na přípravách hiphop party Trash Rap Tour a jarním trhu zboží a zážitků s názvem Koloniál, jež se odehrají v prostoru Malé Ameriky.


Už 2. dubna nabídne Fléda tři pohledy na aktuální indie sound v podání britských Lucidalabrador, domácích Himalayan Dalai Lama a The Neoromantix. O den později se prožene sálem Punková smršť s Totálním nasazením a dalšími třemi neohroženými kapelami. V předvelikonoční sobotu sál na Štefánikově pohostí tradiční celobrněnskou klubovou noc Hrnem Brnem, které udají takt kapely Smrtislav a Rituály. Sekundovat jim bude screamoelektronika Gagarin a absurdně alternativní šovinistickofeminní popaři Ať se snaží ona. Komornější zážitek nabídne 13. a 14. dubna Tomáš Klus a jeho Cílová skupina v rámci turné Přeju Ti. Ve středu 15. dubna se pak v Brně představí elitní tandem československého rockového písničkářství, bratislavští Korben Dallas a domácí Květy.


V polovině dubna se na třech scénách rozjede klubová noc Bassinfection v čele s nizozemskými urban čaroději Dope D.O.D. Ti úspěšně modelují svébytný mix hiphopu s dubstepem. Charismatický zážitek slibuje na 20. dubna coloradský mystik David Eugen Edwards a jeho spoluhráči z legendárních neofolkově alternativních Wovenhand. Ani v dubnu nemine Flédu křest nových hudebních materiálů. Ve čtvrtek 23. dubna zde Luno představí své nové album Close To Silence, a to se speciálním hostem Lenkou Dusilovou a za podpory kapel Calm Season, Vees i Tichonov. Nejzajímavější položkou dubnového programu pak bude desáté výročí legendární klubové noci Elektra. Během ní bude 24. dubna mixážnímu pultu kralovat guru světové taneční scény a muž, který spoludefinoval styl house, britský DJ a producent John Digweed.


Brněnská zastávka Trash Rap Tour 2015 proběhne 10. dubna v industriální hale Malá Amerika. Vystoupí Hugo Toxxx se svou show k nedávno vydanému mixtapu Trash Rap a Marat s novým materiálem k CD Mars a Igor s materiálem z chystaného CD White Russian. Živá vystoupení doplní DJs Freezer, NobodyListen, Dyrty a Alyaz. V odpoledních hodinách bude v prostorách klubu Na Dráze probíhat Grafficon Graff Jam a Hypno808 hustle. Prostor Malé Ameriky také na dva víkendové dny 11. a 12. dubna zaplní Koloniál. Trh zboží a zážitků pod hlavičkou festivalu Bonjour Brno přivítá hlavně milovníky nákupů, dobrého jídla i netradičních výrobků.

Již nyní pracuje tým dramaturgů Flédy na květnovém programu. Z něj už nyní stojí za zmínku finále soutěže Jednou ranou na Sziget, které se koná 6. května. Nezapomenutou akcí bude i příjezd novozélandské divy Princess Chelsea, jejíž písně kombinují andělsky nevinný hlas s drsným a jízlivým humorem. Repertoár, který je zcela nevhodný pro děti a puritány, byl v minulosti novináři označen jako za ukolébavky pro Addamsovu rodinu, takže o zajímavé momenty nebude 21. května nouze. Závěr měsíce lásky roztančí a uhranou na nádvoří brněnského Špilberku Monkey Business.

Info

Fléda Club
Štefánikova 24, Brno

www.facebook.com/fledaclub
www.fleda.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace