Zprávy / Pozvánky

V dubnu Flédě nadiktuje rytmus John Digweed

V dubnu Flédě nadiktuje rytmus John Digweed

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2015

U příležitosti desátého výročí klubové noci Elektra v dubnu na Flédě zazáří hvězda první velikosti a klíčová postava světové taneční scény John Digweed. Na zbrusu novém pódiu se pro velký zájem představí hned dvakrát i český slavík Tomáš Klus a jeho Cílová skupina. Dvojkoncert si fanoušci vyžádali také od nizozemských Dope D.O.D., kteří v rámci klubové noci Bassinfection namíchají výbušnou směs hiphopu a dubstepu. Mezi další perly dubnového programu patří i vystoupení Květů, Korben Dallas a charismatických Američanů Wovenhand. Za hranicemi Králova pole spolupracuje tým Level B production také na přípravách hiphop party Trash Rap Tour a jarním trhu zboží a zážitků s názvem Koloniál, jež se odehrají v prostoru Malé Ameriky.


Už 2. dubna nabídne Fléda tři pohledy na aktuální indie sound v podání britských Lucidalabrador, domácích Himalayan Dalai Lama a The Neoromantix. O den později se prožene sálem Punková smršť s Totálním nasazením a dalšími třemi neohroženými kapelami. V předvelikonoční sobotu sál na Štefánikově pohostí tradiční celobrněnskou klubovou noc Hrnem Brnem, které udají takt kapely Smrtislav a Rituály. Sekundovat jim bude screamoelektronika Gagarin a absurdně alternativní šovinistickofeminní popaři Ať se snaží ona. Komornější zážitek nabídne 13. a 14. dubna Tomáš Klus a jeho Cílová skupina v rámci turné Přeju Ti. Ve středu 15. dubna se pak v Brně představí elitní tandem československého rockového písničkářství, bratislavští Korben Dallas a domácí Květy.


V polovině dubna se na třech scénách rozjede klubová noc Bassinfection v čele s nizozemskými urban čaroději Dope D.O.D. Ti úspěšně modelují svébytný mix hiphopu s dubstepem. Charismatický zážitek slibuje na 20. dubna coloradský mystik David Eugen Edwards a jeho spoluhráči z legendárních neofolkově alternativních Wovenhand. Ani v dubnu nemine Flédu křest nových hudebních materiálů. Ve čtvrtek 23. dubna zde Luno představí své nové album Close To Silence, a to se speciálním hostem Lenkou Dusilovou a za podpory kapel Calm Season, Vees i Tichonov. Nejzajímavější položkou dubnového programu pak bude desáté výročí legendární klubové noci Elektra. Během ní bude 24. dubna mixážnímu pultu kralovat guru světové taneční scény a muž, který spoludefinoval styl house, britský DJ a producent John Digweed.


Brněnská zastávka Trash Rap Tour 2015 proběhne 10. dubna v industriální hale Malá Amerika. Vystoupí Hugo Toxxx se svou show k nedávno vydanému mixtapu Trash Rap a Marat s novým materiálem k CD Mars a Igor s materiálem z chystaného CD White Russian. Živá vystoupení doplní DJs Freezer, NobodyListen, Dyrty a Alyaz. V odpoledních hodinách bude v prostorách klubu Na Dráze probíhat Grafficon Graff Jam a Hypno808 hustle. Prostor Malé Ameriky také na dva víkendové dny 11. a 12. dubna zaplní Koloniál. Trh zboží a zážitků pod hlavičkou festivalu Bonjour Brno přivítá hlavně milovníky nákupů, dobrého jídla i netradičních výrobků.

Již nyní pracuje tým dramaturgů Flédy na květnovém programu. Z něj už nyní stojí za zmínku finále soutěže Jednou ranou na Sziget, které se koná 6. května. Nezapomenutou akcí bude i příjezd novozélandské divy Princess Chelsea, jejíž písně kombinují andělsky nevinný hlas s drsným a jízlivým humorem. Repertoár, který je zcela nevhodný pro děti a puritány, byl v minulosti novináři označen jako za ukolébavky pro Addamsovu rodinu, takže o zajímavé momenty nebude 21. května nouze. Závěr měsíce lásky roztančí a uhranou na nádvoří brněnského Špilberku Monkey Business.

Info

Fléda Club
Štefánikova 24, Brno

www.facebook.com/fledaclub
www.fleda.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.

Jídelna Kuchařek bez domova zve na dobroty

redakce 03.10.2020

Neměly jsme domov a některé z nás ho stále nemají. Rády vaříme a chceme se přínosně zapojit do společnosti.

Menu Kabinetu

redakce 02.10.2020

Drones, psychedelic, blues, noise nebo progrock a krautrock? Metronome Blues nebo indiepostrocková kytarovka? Kabinet nabízí vše.

Liberecká přehlídka Anifilm bude!

redakce 02.10.2020

Bylo nutné zrušit hudební doprovodný program, ale filmy v sekci „Slyšet animaci” jej aspoň částečně nahradí.

Polští Przepych a francouzští Monstre uzavřou Underdogs'

redakce 01.10.2020

Pomyslnou tečku za letošní sezónou pak v neděli 4. října udělá polské art punkové trio Przepych a francouzské indierockové duo Monstre.