Zprávy / Pozvánky

V hypnotickém labyrintu Grails

V hypnotickém labyrintu Grails

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.03.2017

Grails - kapela, která vychrlí snad každej rok aspoň jednu fantastickou nahrávku. "Jak říká Sadamek: "K tomuhle neumím bejt kritickej." Ani já ne. Grails jsou z mýho pohledu naprostej zvukovej unikát. Zatímco většina ostatních kapel svůj sound postupně buduje a rozvíjí (v ideálním případě), Grails jako by pokaždý začínali s úplně čistým stolem," citujeme organizátory. Vždycky jim z toho vyjde něco trochu jinýho, ale taky je vždycky poznáte po několika úvodních vteřinách.


"Fakt teď nedovedu jmenovat žádnou druhou kapelu, která se na svejch deskách pokaždý posune o tolik světelnejch let dopředu." Deep Politics je znova svět sám pro sebe. Originální struktury skladeb, hypnotickej labyrint, nepřekonatelná zvuková architektura. I když budete Grails poslouchat v narvaným metru nebo na tichý polní cestě, nakonec se stejně ocitnete v jejich světě. "Neexistuje, že by vaše realita zastínila jejich vizi. Klikatý pramínky jednotlivejch nástrojovejch linek se sbíhají a zase dělí, o kus dál si sám pro sebe něco tiše mumlá klavír, čas od času se všechno zase sleje do mohutnejch motivů akustický kytary… Při tom všem vás ale Grails neukecávají žádnou intelektuální clonou nepochopitelnejch narážek: je to vlastně pořád krásně srozumitelná muzika, v který se lze orientovat. Žádnej zauzlovanej arty experiment."

Info

Grails (us) + Majeure (us)
17. 3. 2017 19:30
Divadlo Dobeška, Praha

www.facebook.com/events/1970006603237850
www.facebook.com/divadlodobeska

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace