Zprávy / Festivalové

V létě do Plzně? Živá ulice jako důvod

V létě do Plzně? Živá ulice jako důvod

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.06.2015

Mekka piva se letos stala Evropským hlavním městem kultury a v létě nabídne spoustu důvodů, proč se vydat směrem na západ. Jenom hodinu cesty od Prahy se od 14. do 23. srpna chystá multižánrový festival Živá ulice. V centru Plzně se letos na celkem sedmi scénách pod širým nebem prostřídají kapely ze zahraničí, festivalové stálice i hudební alternativa. Přes 100 kapel a zdarma, to je hudební část největšího multižánrového festivalu na západ od Prahy.

Udělat si výlet do Plzně v druhé polovině srpna se vyplatí. Ulice tu totiž už tradičně žijí festivalovým děním. Na stagích vystupují hudebníci, do toho se v centru města pohybují pouliční performeři a nechybí ani food festival, fashion days nebo třeba galerie v ulicích. Multižánrovost naplňuje festival do posledního písmene. Vybrali jsme pár nejzajímavějších akcí, které stojí za to vidět.

Zahraniční kapely
Vidět interprety z Bosny a Hercegoviny, Rumunska nebo třeba Izraele v pár dnech a zadarmo? Na scénách multižánrového festivalu Živá ulice se představí nejvýraznější umělci současné (nejen) evropské alternativní hudební scény. Dubioza kolektiv, Moonligt Breakfast, Fanfara Transilvania nebo Adam Ben Ezra, který se navíc v České republice představí vůbec poprvé. Ze sousedního Slovenska pak dorazí mladá a talentovaná písničkářka Katarzia.


Česká alternativa
Jedna programová linie hudebního bloku Živé ulice je zaměřená na českou alternativu a interprety, kteří dostali v posledních letech ocenění od Anděla přes Vinylu po Apollo. V centru Plzni se tak na scénách vystřídá duo DVA (Vinyla 2014), Adrian T. Bell (Apollo 2014) nebo třeba seskupení Tvrdý/Havelka. Václav Havelka v Plzni zahraje i se svojí kapelou Please The Trees, kteří na plzeňské náměstí přijedou se sborem Elpida. Doplní je ještě například Wild Tides, Houpací koně, Dalekko nebo Kalle.

Plzeňské kapely
Na Živé ulici nechybí ani místní tvorba. Celá jedna třetina kapel, které na festivalu vystoupí, je z Plzně nebo Plzeňského kraje, to ale neznamená, že by o nich nemělo být slyšet i kdekoli dál. Už tradičně vystoupí plzeňská legenda Znouzectnost. Chybět nebude ani další stálice plzeňské scény – kapela Sebevrány (progressive-alternative). Velký prostor dává festival i plzeňským začínajícím kapelám, o nichž ještě uslyšíme.

Doprovodný program
Živá ulice není ale jen o hudbě. Mezi koncerty si můžete po celou dobu festivalu projít Živou galerii na plakátovacích plochách v centru města i objekty a instalace studentů a absolventů uměleckých škol umístěné nedaleko stagí. A jestli máte rádi exotické jídlo, ve dnech 18. a 19. 8. přijeďte na Babylon na Plotně – food festival národnostních menšin.

Info

Živá ulice
14. - 23. 8. 2015, Plzeň
www.zivaulice.eu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Poslední letošní koncert Amerického jara

redakce 28.12.2020

Americké jaro bude patřit zpěvačce Lence Dusilové a kapelám Vertigo, -123min. a Jan P. Muchow & The Antagonists.

Severská přehlídka Scandi pojede na hybridní pohon

redakce 27.12.2020

V případě uvolnění opatření přehlídka proběhne i v kamenných kinech. Hlavním filmem letošního ročníku je bezesporu očekávaná Greta.

Creepy Teepee Sabbatical online

redakce 26.12.2020

Finální a nejnabitější víkend s Creepy Teepee Sabbatical přichází v době těsně povánoční: v sobotu 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Teepee na Budapest Showcase Hubu

redakce 18.12.2020

Povětšinou neznámé kapely se nakonec představily pomocí série videí Bush extravaganza.