Zprávy / Nové desky

V popových sférách Acute Dose

V popových sférách Acute Dose

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.11.2016

Šumpersko-Brněnská formace Acute Dose po dvou letech od debutového alba Live Remake, vydává další desku s jednoduchým názvem Acute Dose II pod labelem Červený kůň. Kapela se oproti prvnímu albu pustila do popovějších sfér, plných vokálů a více soustředěných kompozic, ale zároveň si zachovala svůj neuhlazený zvuk. Nestylizuje se v současných trendech a filtruje spíše zvukové zážitky nezávisle na žánru. Písně vznikaly v průběhu roku jako jedna velká oslava muzikantského dobrodružství. Album je plné malých příběhů (zápisků), které referují o subjektivních prožitcích. Pomalu krystalizovaly během častého koncertování po zakouřených klubech a kapela měla v létě 2016 potřebu je zaznamenat v tom nejlepším okamžiku co nejvíce autenticky ve studiu Palba.

Úvodní singl First Rap dává atmosférou vzpomenout na první desku, ale hned vzápětí se objevují nové polohy, kterými Acute Dose ukazují, že jsou silně infikovaní popem, jazzem, soulem, psychedelií, country, ale i elektronikou. Na albu zní delayové kytary, jazzové akordy spolu s ležérním zpěvem, neurotické a nepředvídatelné bicí, popové vokály, psychedelické plochy....


Na desce se objeví i pár hostů. Zpěvy, smyčce a aranže vznikaly v domácím studiu frontmana Davida Pšenčíka. O smyčcové party se postaral původem ruský houslista z kvartetu Pavla Bořkovce a to hned ve třech skladbách. Spontánními návštěvami domácího studia vzniklo několik dalších spoluprácí, jako například ženský vokál Báry Pokorné z kapely Beps.

Mixování desky a produkce se ujal kytarista Ondřej Novotný, momentálně působící na londýnské scéně. Mastering obstaral osvědčený Tomáš Karásek.

Info

Acute Dose

www.bandzone.cz/acutedose
www.cervenykun.cz

foto © Anna Stepanova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

Zapomělsem vydává nové EP

redakce 13.10.2021

Zapomělsem je stesk jesenických Sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Kyber-elektronika od Urbanfailure

redakce 10.10.2021

Tvorba Urbanfailure je otvorenou Pandorinou skrinkou miešajúcich sa vplyvov. Techno, punk, metal, noise.

Dorota Barová vydává videoklip

redakce 05.10.2021

Album Dotyk je o setkáních a momentech, krátkých a zdánlivě nepatrných, které ale v konečném důsledku umí vyvolat bouři a velké změny v životě.

Vydanie EP Veneer

redakce 04.10.2021

Od svojho predchodcu sa EP výrazne líši zvukovo, ubudlo gitarových plôch a objavilo sa viac syntetizátorových prvkov, skladby majú viac elektronickejší habit.

Nichi Mlebom vydává debutové album

redakce 03.10.2021

Album přináší uvolněný vibe podobný hudbě Khruangbin nebo NewDad, Julian však zůstává věrný svému vlastnímu rukopisu a autenticitě.

Dorota Nvotová vydáva a zahrá

redakce 03.10.2021

Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu.

Michal Mihok představuje elektronické album

redakce 01.10.2021

Jedna z variant, jak lze Mirroring vnímat, je hras čísly, kde se témata ve skladbách odráží různými směry navzájem, aby dala dohromady vyšší celek.

Frankie & The Deadbeats vydali debutové album

redakce 28.09.2021

Pětice hudebníků se spojila na popud frontmanovy touhy tvořit hudbu s jistou dávkou kýče, sebeironie a fascinace americkou popkulturou.

Vyšlo nové album Vladimíra Mišíka

redakce 28.09.2021

Repertoár alba Noční obraz tvoří Mišíkovy vlastní texty a zhudebněné básně Jana Skácela, Václava Hraběte, Jiřího Ortena a Františka Hrubína.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace