Zprávy / Nové desky

V popových sférách Acute Dose

V popových sférách Acute Dose

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.11.2016

Šumpersko-Brněnská formace Acute Dose po dvou letech od debutového alba Live Remake, vydává další desku s jednoduchým názvem Acute Dose II pod labelem Červený kůň. Kapela se oproti prvnímu albu pustila do popovějších sfér, plných vokálů a více soustředěných kompozic, ale zároveň si zachovala svůj neuhlazený zvuk. Nestylizuje se v současných trendech a filtruje spíše zvukové zážitky nezávisle na žánru. Písně vznikaly v průběhu roku jako jedna velká oslava muzikantského dobrodružství. Album je plné malých příběhů (zápisků), které referují o subjektivních prožitcích. Pomalu krystalizovaly během častého koncertování po zakouřených klubech a kapela měla v létě 2016 potřebu je zaznamenat v tom nejlepším okamžiku co nejvíce autenticky ve studiu Palba.

Úvodní singl First Rap dává atmosférou vzpomenout na první desku, ale hned vzápětí se objevují nové polohy, kterými Acute Dose ukazují, že jsou silně infikovaní popem, jazzem, soulem, psychedelií, country, ale i elektronikou. Na albu zní delayové kytary, jazzové akordy spolu s ležérním zpěvem, neurotické a nepředvídatelné bicí, popové vokály, psychedelické plochy....


Na desce se objeví i pár hostů. Zpěvy, smyčce a aranže vznikaly v domácím studiu frontmana Davida Pšenčíka. O smyčcové party se postaral původem ruský houslista z kvartetu Pavla Bořkovce a to hned ve třech skladbách. Spontánními návštěvami domácího studia vzniklo několik dalších spoluprácí, jako například ženský vokál Báry Pokorné z kapely Beps.

Mixování desky a produkce se ujal kytarista Ondřej Novotný, momentálně působící na londýnské scéně. Mastering obstaral osvědčený Tomáš Karásek.

Info

Acute Dose

www.bandzone.cz/acutedose
www.cervenykun.cz

foto © Anna Stepanova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.