Zprávy / Nové desky

V popových sférách Acute Dose

V popových sférách Acute Dose

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.11.2016

Šumpersko-Brněnská formace Acute Dose po dvou letech od debutového alba Live Remake, vydává další desku s jednoduchým názvem Acute Dose II pod labelem Červený kůň. Kapela se oproti prvnímu albu pustila do popovějších sfér, plných vokálů a více soustředěných kompozic, ale zároveň si zachovala svůj neuhlazený zvuk. Nestylizuje se v současných trendech a filtruje spíše zvukové zážitky nezávisle na žánru. Písně vznikaly v průběhu roku jako jedna velká oslava muzikantského dobrodružství. Album je plné malých příběhů (zápisků), které referují o subjektivních prožitcích. Pomalu krystalizovaly během častého koncertování po zakouřených klubech a kapela měla v létě 2016 potřebu je zaznamenat v tom nejlepším okamžiku co nejvíce autenticky ve studiu Palba.

Úvodní singl First Rap dává atmosférou vzpomenout na první desku, ale hned vzápětí se objevují nové polohy, kterými Acute Dose ukazují, že jsou silně infikovaní popem, jazzem, soulem, psychedelií, country, ale i elektronikou. Na albu zní delayové kytary, jazzové akordy spolu s ležérním zpěvem, neurotické a nepředvídatelné bicí, popové vokály, psychedelické plochy....


Na desce se objeví i pár hostů. Zpěvy, smyčce a aranže vznikaly v domácím studiu frontmana Davida Pšenčíka. O smyčcové party se postaral původem ruský houslista z kvartetu Pavla Bořkovce a to hned ve třech skladbách. Spontánními návštěvami domácího studia vzniklo několik dalších spoluprácí, jako například ženský vokál Báry Pokorné z kapely Beps.

Mixování desky a produkce se ujal kytarista Ondřej Novotný, momentálně působící na londýnské scéně. Mastering obstaral osvědčený Tomáš Karásek.

Info

Acute Dose

www.bandzone.cz/acutedose
www.cervenykun.cz

foto © Anna Stepanova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Small Town Life vydávajú dlho pripravovaný album

redakce 26.01.2021

Koncom minulého roka skupina ako avízo dokončenia albumu vydala druhý singel Sarcasm, ktorý sa krátko po release dostal aj do oficiálnych playlistov Spotify.

Ai fen vydává remixové EP Post Postforever

redakce 25.01.2021

Již původní název si hrál s časem a jeho významy. Remix EP Post Postforever jde ještě o krok dále.

Silent Letter prekračuje hranice techna

redakce 25.01.2021

Nie je žiaden nováčik, s českou klubovou scénou je pevne spätý už od konca 90. rokov pod pseudonymom Paul Hawk.

Concept Art Orchestra vydávají nahrávku

redakce 24.01.2021

Skladba je výjimečná svým rozměrem, žánrovým zasazením na pomezí jazzu a vážné hudby, programním zaměřením, jakož i tím, že se na ní postupně podílelo více skladatelů.

Vychází retrospektiva tvorby písničkáře Karla Vepřeka

redakce 22.01.2021

Komplet rozdělený do dvou boxů po čtyřech CD obsahuje demosnímky, koncertní záznamy i rozhlasové nahrávky více než sto padesáti dosud nevydaných písní.

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

redakce 21.01.2021

Tomahawk se vracejí s novou hudbou po dlouhých sedmi letech a dvacet let od vydání debutového alba.

CI3 vydávají album Hodně řeky

redakce 20.01.2021

Trio vzniklo postupnou evolucí z kapely Café Industrial. CI3 se hudebně pohybuje mezi žánry, někde na rozhraní alternativního rocku, popu, folku.

FOM a Aroma vydávajú spoločný lo-fi beat tape

redakce 19.01.2021

S myjavským producentom Aromom sa FOM zoznámil na hudobnej akcii Ajlavmjuzik najt, prvú spoluprácu si vyskúšali v októbri minulého roka.

Lisa Gerrard a Jules Maxwell z Dead Can Dance chystají desku

redakce 18.01.2021

Členové jedné z nejpozoruhodnějších formací podepsali smlouvu s londýnským labelem Atlantic Curve.

Nový album Burgr / Štrpka

redakce 14.01.2021

Jednotlivé skladby sú precízne skomponované, dokonale premyslené a vyžaruje z nich jedinečná emotívna sila.