Zprávy

V těžkých dobách se opřete o své blízké, vzkazují Teepee videoklipem

V těžkých dobách se opřete o své blízké, vzkazují Teepee videoklipem

redakce | Zprávy | 04.05.2020

Zármutek spojený s umíráním blízké osoby byl východiskem nového videoklipu dreampopové dvojice Teepee ke skladbě Hazel Trees.

Miroslav Patočka a Tereza Lavičková jej natáčeli společně s Davidem Brodou na útesech Seven Sisters v jižní Anglii a několika lokacích v Česku. Vytvořili v něm postapokalyptický svět, ve kterém zůstali úplně sami. Skladba pochází z aktuálního alba Where the Ocean Breaks a její vizuální zpracování je prvotinou pro fotografa Davida Brodu i Terezu Lavičkovou, která se chopila scénáře a režie. Píseň je inspirována tím, co Tereza prožila, když umírala její babička.

„Píseň je o smíření se se smrtí, ale zároveň bolesti, kterou vyvolává úmrtí někoho blízkého. Tímto video klipem jsem chtěla vytvořit jakýsi postapokalyptický svět, kde jsme zůstali úplně sami. Chtěla jsem ilustrovat zoufalství a absurdnost nesmrtelnosti, protože zůstat na světě sám je to nejsmutnější. Paradoxně vítězí ten, kdo odejde první (winner takes it all),“ říká Tereza. „V těchto těžkých časech bychom klipem chtěli zdůraznit právě roli blízkých vztahů a možnost se opřít jeden o druhého,“ dodává Miroslav.

Ve videoklipu ke skladbě Hazel Trees vedle ústřední dvojice muzikantů účinkuje také tanečnice Julie Sladká a autorka se v ní vedle emocí ztráty, bolesti a smíření snažila zachytit také naději. „Babiččino náhlé úmrtí bylo bolestivé, ale naši rodinu to semklo. Sdílení dává zármutku úplně jiný rozměr,“ uzavírá Tereza s tím, že dalším z inspiračních zdrojů skladby je také keltský mýtus, jenž vypráví o kouzelných lískových stromech lemujících cestu do posmrtného světa. Jejich lískové ořechy podle legendy koncentrují veškerou lidskou moudrost.

fotogalerie z vystoupení Seafret a teepee v Lucerna Music Baru zde

Info

Teepee
fb kapely

foto © David Broda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

4+4 dny v pohybu představí uměleckou scénu i budoucnost vzdělávání

redakce 24.09.2020

Jubilejní 25. ročník festivalu 4+4 dny v pohybu se letos zaměří na prezentaci domácí umělecké scény a téma vzdělávání.

Poprvé se uskuteční Liveurope online festival

redakce 23.09.2020

Čerstvé objevy evropské hudby se představí v šestnácti ikonických evropských klubech. Celý festival proběhne online.

Blackeři Voluptas mají nové album

redakce 23.09.2020

V blackmetalové bouři se občas ozývají náznaky doom metalu, noisu, dokonce svůj prostor dostává i saxofon…

Příběh Povodí Ohře pokračuje albem Dva trámy na kříž

redakce 22.09.2020

Povodí Ohře navazují tam, kde minule skončili. Tedy v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už nečeká mnoho dobrého.

Do Prahy All Them Witches a The Hunna, poprvé i Young Guv

redakce 22.09.2020

Rock v mnoha podobách, All Them Witches, The Hunna i Young Guv. Na to vše se můžete těšit příští rok.

Brrrap - podcast o duších českých rapperů

Jakub Šíma 21.09.2020

Proč si máma Jamese Colea myslí, že z něj rap udělal grázla a setkala se Hellwana v Čechách s rasismem? Nový podcast o českém rapu, Brrrap!

Nick Cave Alone at Alexandra Palace odhaluje skrytou podstatu jeho písní

redakce 21.09.2020

Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou.

Anna Maria Jopek probarví Prahu

redakce 21.09.2020

Pozoruhodné je, že si dokázala v rámci jazzového jazyka a nadnárodních spoluprací zachovat slovanskou muzikantskou osobitost v harmonii, melodice i výrazu.

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Do Prahy přijedou Elderbrook a Kid Francescoli

redakce 20.09.2020

Performer, multiinstrumentalista a zpěvák Elderbrook se proslavil díky svým citlivým tanečním bangerům, ve kterých se věnuje třeba psychickému zdraví i otázkám identity.