Zprávy / Pozvánky

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.12.2020

Hudební série Femme Fatale ve spolupráci s Palácem Akropolis chystá na úterý 22. prosince speciální vánoční koncert. V rámci dvouhodinového programu zahraje v Akropoli šest zásadních zpěvaček domácí hudební scény: Radůza, Bára Zmeková, Katarzia, Never Sol, Amelie Siba a Tea Sofia. Sérii koncertů mohou diváci z pohodlí domova sledovat od 20 hodin online na facebooku Paláce Akropolis. Večer se ponese v duchu podtitulu „Ženy pomáhají ženám“ – během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma, která se aktivně věnuje problematice ženského bezdomovectví.

Předvánoční večer nabitý příjemně komorní atmosférou nakoukne do tvorby těchto hudebnic: Radůza – držitelka několika zlatých Andělů a Českého slavíka vydala na konci října koncertní album s názvem Kupředu plout. V Paláci Akropolis představí ve speciálním setu s banjem a ukulele zbrusu nové písničky. Dále vystoupí Katarzia, slovenská zpěvačka a skladatelka žijící v Dejvicích, která navzdory pandemii vydala na jaře nové album s názvem Celibát. Úplně poprvé se představí v Paláci Akropolis písničkářka Amelie Siba patřící mezi nové naděje domácí alternativní scény. Talent této hudebnice potvrzují i dvě čerstvé nominace na hudební ceny Vinyla v kategoriích Objev roku a Deska roku. Dalším zjevením na současné pop scéně je mladá zpěvačka a skladatelka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia, která rovněž zahraje v prostorách Akropole pve své premiéře. Vítězka letošního ročníku Czeching Radia Wave vydala nedávno debutové album Stani, kde zpívá jak v angličtině, tak ve své rodné srbštině. Mezi vystupujícími nebudou chybět ani zpěvačky Never Sol a Bára Zmeková, které tentokrát syntezátory a klávesy vymění za akustický klavír.

Info

Femme Fatale v Paláci Akropolis
22. 12. 2020 od 20:00
FB událost

foto © Anna Benháková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace