Zprávy / Pozvánky

Vánoční muffin party v Podniku

Vánoční muffin party v Podniku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.12.2014

Historicky první vánoční večírek v klubu Podnik se uskuteční v pátek 12. 12. 2014. Můžete se těšit na opravdu nabitý hudební program skládající se jen z toho nejlepšího, co současná tuzemská sćena může nabídnout. Jelikož k vánočním svátkům neodmyslitelně patří i mlsání, připravili pro vás pořadatelé i sladké muffiny a luxusní falafel, který jen tak někde neochutnáte.

Prvními interprety, kteří rozproudí atmosféru v klubu Podnik jsou budějovičtí VEES, kteří toho za svou kariéru dokázali hodně. Vybrousit styl od původního á la 60's rock'n'rollu do současné podoby moderního rocku a podmanit si nejedno pódium ve střední Evropě. Kluci se snaží držet prst na tepu doby, a tak se není třeba obávat nostalgické retro kapely nebo kopírky současných ostrovních trendů. VEES si razí zcela vlastní cestu moderní tzv. "kytarovky" s autentickým zvukem i hudebními postupy, které nenechají chladným nikoho, kdo v pubertě poslouchal na shuffle Led Zeppelin a Arctic Monkeys. Část jejich energického setu se dá nazvat jako nepřetržitá stupňující se jízda, bez přestávky, bez šance na oddech.


Sekundujíci kapela Nano se může pochlubit servírováním inteligentního a zábavného popu, který je známý svou ač jednoduchou tak sofistikovanou formou. Koncerty Nano jsou energickou kombinací různých kytarových a elektronických hudebních vlivů s nečekaně autentickým soundem. Formace zkušených muzikantů v čele se zpěvačkou Marquet spojuje rock'n'rollovou energii a silné melodie s melancholickým nádechem do jedinečného hudebního zážitku.

Třetí uskupení, které doplní hudební program vánočního večírku je mladé trio s příznačným názvem Neřvi mi do ucha. Sourozenecké duo a jejich slovenská lyrická souputnice svou tvorbu rádi označují jako "introvertní disko", Rádio Wave je pak neváhalo označit za "MIDI LIDI druhé generace".


Nabitý line-up pak uzavírá Tomáš Dvořák aka Floex, kterého jistě není třeba zdlouhavě představovat. Skladatel, multimediální umělec a producent žijící v Praze, který ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Jeho klíčovým nástrojem je klarinet, na který hraje odmalička. Jeho live sety jsou zásadní nejen z hlediska použitých instrumentů, ale i díky specifické kompozici skladeb, která do svých vrstev vtáhne každého posluchače.

Info

Vánoční muffin party
VEES + Nano + Neřvi mi do ucha + Floex
12. 12. 2014 20:00
Podnik, Praha
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/1505558716396174
www.facebook.com/veespolice
www.facebook.com/music.nano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.

Ghostemanův hororový svět ve Foru Karlín

redakce 15.09.2019

Milovník black metalu a hip-hopu tvoří hudbu, která si bere ty nejdrsnější klišé z těchto žánrů.

Noc otevřených ateliérů již tento víkend v Invalidovně

redakce 12.09.2019

Noc otevřených ateliérů a uměleckých studií v západním křídle unikátního barokního areálu pražské Invalidovny.