Zprávy / Pozvánky

Vánoční muffin party v Podniku

Vánoční muffin party v Podniku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.12.2014

Historicky první vánoční večírek v klubu Podnik se uskuteční v pátek 12. 12. 2014. Můžete se těšit na opravdu nabitý hudební program skládající se jen z toho nejlepšího, co současná tuzemská sćena může nabídnout. Jelikož k vánočním svátkům neodmyslitelně patří i mlsání, připravili pro vás pořadatelé i sladké muffiny a luxusní falafel, který jen tak někde neochutnáte.

Prvními interprety, kteří rozproudí atmosféru v klubu Podnik jsou budějovičtí VEES, kteří toho za svou kariéru dokázali hodně. Vybrousit styl od původního á la 60's rock'n'rollu do současné podoby moderního rocku a podmanit si nejedno pódium ve střední Evropě. Kluci se snaží držet prst na tepu doby, a tak se není třeba obávat nostalgické retro kapely nebo kopírky současných ostrovních trendů. VEES si razí zcela vlastní cestu moderní tzv. "kytarovky" s autentickým zvukem i hudebními postupy, které nenechají chladným nikoho, kdo v pubertě poslouchal na shuffle Led Zeppelin a Arctic Monkeys. Část jejich energického setu se dá nazvat jako nepřetržitá stupňující se jízda, bez přestávky, bez šance na oddech.


Sekundujíci kapela Nano se může pochlubit servírováním inteligentního a zábavného popu, který je známý svou ač jednoduchou tak sofistikovanou formou. Koncerty Nano jsou energickou kombinací různých kytarových a elektronických hudebních vlivů s nečekaně autentickým soundem. Formace zkušených muzikantů v čele se zpěvačkou Marquet spojuje rock'n'rollovou energii a silné melodie s melancholickým nádechem do jedinečného hudebního zážitku.

Třetí uskupení, které doplní hudební program vánočního večírku je mladé trio s příznačným názvem Neřvi mi do ucha. Sourozenecké duo a jejich slovenská lyrická souputnice svou tvorbu rádi označují jako "introvertní disko", Rádio Wave je pak neváhalo označit za "MIDI LIDI druhé generace".


Nabitý line-up pak uzavírá Tomáš Dvořák aka Floex, kterého jistě není třeba zdlouhavě představovat. Skladatel, multimediální umělec a producent žijící v Praze, který ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Jeho klíčovým nástrojem je klarinet, na který hraje odmalička. Jeho live sety jsou zásadní nejen z hlediska použitých instrumentů, ale i díky specifické kompozici skladeb, která do svých vrstev vtáhne každého posluchače.

Info

Vánoční muffin party
VEES + Nano + Neřvi mi do ucha + Floex
12. 12. 2014 20:00
Podnik, Praha
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/1505558716396174
www.facebook.com/veespolice
www.facebook.com/music.nano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Edison Filmhub promítne všech sedmnáct filmů nominovaných na Českého lva

redakce 13.02.2020

Přehlídkou zároveň Edison startuje svůj nový programový blok Český výběr, ve kterém budou promítány kurátorsky selektované tituly.

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce 12.02.2020

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech.

Vanessa, rap i Gaea v Kabinetu

redakce 12.02.2020

Svátek všech zamilovaných bude v Kabinetu vypadat trochu jinak. Do Brna se po dlouhé době vrátí legendární Vanessa.