Zprávy

Variace na kult pokračují: The Cribs zahrají poprvé v Praze

Variace na kult pokračují: The Cribs zahrají poprvé v Praze

redakce | Zprávy | 28.10.2012

Úplně poprvé vystoupí 21. listopadu v pražském klubu MeetFactory britská indierocková kapela The Cribs, kritiky označovaná za nejkultovnější kapelu současné Británie vůbec. Jak se to vůbec stalo? Kapela byla založena v roce 2001 v britském Wakefieldu třemi bratry: dvojčaty Garym (baskytara, zpěv) a Ryanem (kytara, zpěv) a jejich mladším bratrem Rossem (bicí), všichni Jarmanovic. Skupina pro potřeby turné přibírá čtvrtého člena, druhého kytaristu Davida Jonese (Nine Black Alps), a jednu dobu mezi nimi působil i Johnny Marr (ex The Smiths, Modest Mouse).

Cribs mají na kontě pět studiových alb a spoustu úspěšných singlů. Taky solidní fanouškovskou základnu s oficiálním fanzinem, to nemá každá kapela. Za dobu své existence projeli Kanadu, USA, Nový Zéland, Austrálii a Evropu. Jejich poslední hit Anna byl připraven ve spolupráci s umělcem Martinem Creedem, oceněným prestižní Turner Prize, když v klipu byly použity jeho kresby a grafická tvorba.

Vstupenky jsou dostupné online na www.ticketpro.cz nebo přímo v kamenných obchodech sítě Ticketpro, jejich cena je 490 Kč. Více informací hledejte na www.fource.cz.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Dreampopoví Billow mají nový singl

redakce 19.09.2019

Dreampopová kapela Billow vydá na slovenském labelu Z Tapes svou druhotinu Seascape. Tu předznamenává singl Meridian.