Zprávy / Pozvánky

Ve světě Natural Snow Buildings sice běhají jednorožci, ale...

Ve světě Natural Snow Buildings sice běhají jednorožci, ale...

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.06.2014

Natural Snow Buildings je francouzské duo pohybující se na periferii hudby už od roku 1997 a nespočtem svých ultra limitovaných náhravek kolem sebe vytvořili malý, ale zato silně oddaný, kult fanoušků po celém světe. Svůj snově pohádkový ambient se širokým zastoupením akustických nástrojů prokládají éterickým folkem, který chvílemi koketuje až se šansonem, nebo naopak dramaticky disharmonickými plochami. S vílím zvukem kontrastují často temné názvy skladeb a jejich nejčastější zvuková poloha, připomínající zvonkohru z kostí mýtických zvířat, tak působí jako hudební ekvivalent švětlušek lákajících pocestné do bažiny.

Ve světě Natural Snow Buildings sice běhají jednorožci, ale pod něžným zjevem mají dobře schované ostré zuby. Natural Snow Buildings naživo moc nehrají, respektive téměř vůbec, jakou podobu své hudby zvolí, nevíme, ale s velkým očekáváním věříme ve výlet za zrcadlo.


Speciální večer otevřou i speciální hosté: Rouilleux s kapelou k příležitosti křtu nové dlouhohrající desky Scatter Your Soul, kterou vydává Letmo společně s KlaNGundKRaCH na chromové kazetě spolu s download kódem. Současný line-up dotváří Petr Vrba (dechy, perkuse) a Martin Sýkora aka White Wigwam (basa, syntezátor).

Oproti Zugzwang jde o syrovější a přímočařejší nahrávku, zůstává však kolekce silných skladeb, které dávno přesáhly lokální scénu. Rezignace a smutek z minulé desky se vrací jako hněv. V parafrázi na recenzi debutu na marastmusic.com „Neil Young mezi Dead Manem a Le Noise, v garáži a v silné depresi“ pomrkává na brokovnici v rohu a přemýšlí nad tím, že je možná čas na návštěvy.


Info

Natural Snow Buildings (fr) + Rouilleux
1. července 2014
Potrvá, Praha

vstupné: 200/ 250 Kč

www.potrva.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.