Zprávy / Festivalové

Ve Valašském Meziříčí bude krásný den (s British Sea Power)

Ve Valašském Meziříčí bude krásný den (s British Sea Power)

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.05.2013

Předposlední červnový týden, 20. až 22. června, se ve Valašském Meziříčí uskuteční 31. ročník multižánrového festivalu Valašský špalíček 2013. Zahraniční hvězdou pátečního večera bude indie-kytarová kapela British Sea Power ze Spojeného Království, která se v Česku představila v roce 2004, a to díky spolupráci s Kateřinou Winterovou z Ecstasy of St. Theresa, ze které vzešla skladba A Lovely Day Tomorrow/Zítra bude krásný den v anglické i české verzi.

Od debutu The Decline of British Sea Power uplynulo deset let. Na svém kontě má kapela celkem pět řadových desek (a dva filmové soundtracky), z nichž ta prozatím poslední vyšla na začátku dubna s názvem Machineries of Joy. British Sea Power tvoří šestice hudebníků: Yan Scott Wilkinson (vokály, kytara), Neil Hamilton Wilkinson (vokály, baskytara), Martin Noble (kytara, klávesy), Matthew Wood (bicí), Abi Fry (viola, klávesy) a Phil Sumner (klávesy, kytara, kornet).

Kritici přirovnávají jejich tvorbu od The Cure a Joy Division až k Pixies a Arcade Fire. Vzhledem k bohatosti tvorby kapely je schopnost ustavičně překvapovat a těšit své posluchače opravdu těžký úkol, avšak i s novým albem kapela dokazuje, že ani v budoucnu nemíní ze svých standardů slevit. „Pokud se do British Sea Power zaposloucháte, zjistíte, že jejich hudba není o určitých místech a opravdu ani o cestě. Místo toho se víc zajímají o energii a jedinečný smysl inspirace,“ říkají pořadatelé Špalíčku.

V předvečer hlavního programu vystoupí v Amfiteátru v parku zámku Kinských český písničkář Jarek Nohavica, kterého bude na pódiu doprovázet skvělý polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Nohavica uvede většinu svých nejznámějších písní a publiku neochudí ani o nové písně z nejprodávanějšího alba loňského roku Tak mě tu máš.

Na šesti scénách Valašského špalíčku se od 20. do 22. června 2013 představí na dalších padesát účinkujících a vystupujících domácích a zahraničních kapel, hudebníků, písničkářů, zpěváků a divadel, mj. Mandrage, dánští VETO, Princess Chelsea z Nového Zélandu, Čankišou, Robert Křesťan a Druhá Tráva, Accolective z Izraele, Cathy Davey z Irska, polští Fair Weather Friends a Diver, Boris Carloff, Please the Trees, Joe Black z Británie, Hangmás z Maďarska nebo divadlo Vosto5.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival United Islands otevře v Praze živou pěší zónu

redakce 26.05.2019

V samotném centru Karlína v části ulice Křižíkova vznikne živá pěší zóna plná aktivit pro dospělé i děti.

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.