Zprávy / Pozvánky

Vec a Modré hory spolu v Lucerna Music Baru

Vec a Modré hory spolu v Lucerna Music Baru

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.03.2014

Čas letí a společný koncert, na kterém bude možno na jednom podiu vidět to nejlepší z té části slovenského hiphopu, co neoslňuje leskem zlata kočičího – tedy Vec a Modré hory, se uskuteční už ve středu 5. března v Lucerna Music Baru. A proč si obyvatelé hlavního města můžou zase jednou zajuchat, že „Pražákům, těm je hej“? Čím jsou tyhle 2 projekty a tenhle 1 koncert tak speciální? Tak sleduj.

Modré hory zbožňujou úplně všichni, co poslouchají ušima a na krku hlavu nosí, přestože to třeba není úplně hip. Ani hop. Žerou je plebejští fanoušci, stejně jako elita pera kritického. U oslavných recenzí si zhýralá kritika debužíruje, trumfujících se ve hře „větší superlativ bere“. Smlsne si na nich i obec lékařská – minimálně tedy klika logopedů. Když tedy vydají tihle 2 – Bene aka Peťo Tázok a Lyrik novou desku Big Beat po pěti letech, je to jasný pozdvižení. Tečka, další odstavec.

No a Vec? Ten sice nemůže ohromit vůní novoty, ale Funkčný Veterán je prostě sázka na jistotu. Na podiu navíc zraje jak jeho oblíbené červené. Sílu své desky Stereo Farbo Slepo nedávno připomněl skvělým animovaným klipem Dole dole, bez váhání jednoho z nejlepších, co tu oko hiphopera vidělo. Nápad a kreativita je zásadnější rozměr než budget a výprava.


Statut obou pak krásně potvrzují nominace na ceny „slovenské obdoby Rádia 1“, tedy Rádia_FM: Radio_Head Awards. V počtu vlastně obřím. Vec i bez nové desky odchází s jednou, v kategorii Koncertní umělec roku. Modré hory pak nafasovali nominace hned 3 – Album roku, žánrovou Hip-hop / Rap / R’n’B a cenu kritiky opět v kategorii Album roku. Fů ha.

A co ten koncik? Nebude to moc inťoušský, jen pro drbobrady a autisty? Vůbec. Oběma koncikům navíc vedle krotičů mikrofonu přidá další rozměr živé muzicírování. Modré hory berou s sebou Rolanda Kánika, jehož klávesy rozhoupaly třeba festival Pohoda. A Vec, nejvtipnější sidekick ve hře Škrupo a Champion Sound? To už je kombo ověřené několika roky zátěžových testů. Plný klubu od Prahy po Blavu a co fesťák, to uragán. Zbouranej Votvírák. Na Grapeu jedinej živel, co dokázal poručit větru a dešti. Na Pohodě se několikatisícový stan nafukoval jak raketa Ládínka Smolíka, připravená na start do kosmíru... Ne, tohle je možná „poezie všedního dne“, ale naživo je to rap, co urve strop.

Info

Ahoj Moj BOOMBOX
Vec (sk) + Modré hory (sk)
5. března 2014
Lucerna Music Bar, Praha

www.musicbar.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.