Zprávy / Pozvánky

Velká noční hudba podruhé v Kopřivnici

Velká noční hudba podruhé v Kopřivnici

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2015

Ticho prý léčí, hudba však uzdravuje. Obzvláště ta, která se 11. dubna rozezní Katolickým domem v Kopřivnici. Ať už prahnete po hudebních novinkách z domácí scény, nebo jen hledáte pádnou alternativu k šedivému průměru tuzemského mainstreamu, v Kopru si přijdete na své. Berou vás kytary? Osmdesátkový synthpop? Nebo snad shoegaze? Pak je druhá Piper Records Night tou nejsprávnější volbou. Už první ročník, konaný na podzim loňského roku, sklízel výhradně pochvalné reakce, jenže stačí jediný pohled na program jarního sequelu a všem musí být jasné, že pořadatelé se rozhodli posunout sympaticky nastavenou laťku o pěkných pár čísel nahoru. Podlehnout druhou dubnovou sobotu jarní únavě by se tak nemuselo vyplatit.


DIV I DED, Prodavač, madebythefire a Strangers in the City. Co jméno, to příslib nevšedního zážitku. Asi se shodneme, že vypíchnout z našlapaného a žánrově do široka rozkročeného ansámblu jediného headlinera, je prakticky nemožné. Až z Plzně si to do Kopru odhodlaně přištráduje ryze maskulinní sestava madebythefire, prudce kytaroví ambasadoři domácí stáje Piper Records. Jejich táhlé uhrančivé instrumentálky plné propracovaného mathrockového běsnění vás uhranou precizní souhrou a ostrým zvukem. Vyznavači drsné školy budou mít pré. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci klávesové 80's nostalgie, které svými generačními podpultovkami spolehlivě roztančí Prodavač. Proč? Protože deska Malý ráje patří k tomu nejlepšímu, co u nás loni vyšlo a je plná jednoznačných hitovek, které vás budou bavit chytlavými rytmy i vychytralými texty. Ano, i popík se dá dělat na úrovni.


Oblíbili jste si rakovnické hlukaře Manon meurt? Pak je pro vás nepsanou povinností seznámit se s jejich mimořádně zdatnými konkurenty DIV I DED. Jejich čerstvě vydaná nahrávka Born to Sleep je esencí toho nejlepšího, co nám znovuzrozená obliba shoegazingu přinesla. Holdujete-li krystalicky čistým zvukovým stěnám a něžnému dívčímu vokálu, bude pro vás hudba Filipa Helštýna a Viktorie Marksové splněným snem, ze kterého se nebudete chtít probudit. O poznání intimnější zkušenost pak prožijete se Strangers in the City, autorsko-partnerskou dvojicí z Veselí nad Moravou. Máloco totiž souzní se zádumčivou folkovou melancholií tak jako zdánlivě ledabylý lo-fi přístup a hřmotný vokál. Skvěle přijaté album South, vydané loni na podzim, je toho důkazem. Patříte-li mezi vyznavače osobitého a lehce posmutnělého písničkářství, Strangers in the City vás bez varování zasáhnou přímo na komoru, jedno oko nezůstane suché. Uznejte sami, z takhle nabité sestavy si musí vybrat každý.

Info

Piper Records Night
DIV I DED + Prodavač + madebythefire + Strangers in the City
11. 4. 2015 19:00
Katolický dům, Kopřivnice

www.facebook.com/events/1571986686347652
www.piperrecords.cz
www.dialogcrew.tumblr.com
www.facebook.com/Katolicka-Beseda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace