Zprávy / Pozvánky

Velmi tichý bubeník Emil Brandqvist

Velmi tichý bubeník Emil Brandqvist

Barka Fabiánová | Zprávy / Pozvánky | 15.03.2017

O Emilu Brandqvistovi, bubeníkovi a skladateli ze švédského Göteborgu, se říká, že je zvukovým malířem, který má odvahu upřednostnit melodii před rytmy, dokáže vytěžit to nejlepší ze severských folklórních vlivů a vyžívá se v tišším, nenápadnějším bubnování.

Když v roce 2013 vyšel debut Breath Out, který Brandqvist natočil spolu se Sjöströmska String Quartet, okamžitě vzbudil pozornost nejen doma ve Švédsku, ale i v zahraničí. Následovala deska Seascapes, na níž smyčce v některých skladbách vystřídaly nenápadné dechy. Většinou si ale trio vystačí jen v sestavě piano-basa-bicí. Opět se jim podařilo vytvořit pro ně tak charakteristickou atmosféru lehkosti a melancholie i zachytit kouzlo okamžiku. Finální zvuk pak ještě vyšperkoval italský zvukový mág Stefano Amerio, který se výrazně podílel na řadě nahrávek prestižního labelu ECM.

Zatím posledním počinem tria Emila Brandqvista je loňská deska Falling Crystals. Dvanáct jímavých a kompozičně k dokonalosti vybroušených skladeb plných melancholických nálad jen dokazuje výjimečnost tria. Ostatně o dokonalý zvuk se tentokrát postaral legendární zvukař Åke Linton, který spolupracoval například s věhlasným Esbjörn Svensson Triem.


V sále pražské novoměstské radnice se ve středu 22. března spolu s Emilem Brandqvistem představí i jeho dlouholetí souputníci: finský pianista Tuomas Turunen a švédský kontrabasista Max Thornberg.

Info

Emil Brandquist Trio (swe/fin)
22.3.2017, 19:30
Novoměstská radnice, Praha

emilbrandqvisttrio.com
www.facebook.com/events/1116906441708593/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace