Zprávy / Pozvánky

Ventolin na workshopu a na koncertu

Ventolin na workshopu a na koncertu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.02.2016

Ventolin je název evokující medikament, ale ve skutečnosti jde spíše o poctu jednomu z nejslavnějších progresivních elektronických producentů dneška Aphexu Twinovi. Ventolin pochází z Podkrkonoší a v současné době tvoří a žije v Praze. Společně s Johanou Švarcovou, kterou možná znáte jako herečku a rozhlasovou režisérku, založil skupinu Kazety, která v současnosti není příliš aktivní a tak se David Doubek, jak zní jeho civilní jméno, věnuje spíše sólovému vystupování.

Ventolin je především živý upbeatový elektronický projekt, kombinující prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Ventolin používá různé krabičky, efekty a živě s nimi vytváří svou hudbu. Tato performance klade důraz na energii a úspěšně překonává odtažitost, se kterou bojuje každá elektronická liveshow.

Ventolin také pracuje s vizuální stránkou, využívá světla a video, spolupracuje s vizuálními umělci Janem Košátkem (BabyPy) a Jiří Havlíčkem (Černé eso). Od roku 2007 odehrál kolem stovky koncertů v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akcích a festivalech jako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapel a projektů The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midi lidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety a dalších.

V roce 2009 vydal EP Mžitky (Mikinikill), které bylo následováno debutovým LP Totem v roce 2012. Další EP s názvem Playbour spatřilo světlo světa v roce 2015. V tom samém roce byl studenty pražské FAMU o Ventolinovi natočen dokument.

Před koncertem od 13:00 bude probíhat workshop, kde David objasní začátečníkům i pokročilým, jak dělat elektronickou hudbu bez použití počítače.

Audio Noise je čerstvá (premiéra proběhla v prosinci 2015) dvoučlenná formace hudebníků, kteří spolu hrávali v legendární přerovské kapele Zabloudil a kteří mají za sebou účinkování v mnoha dalších elektronických a avantgardních skupinách jako B4, IQ+1, Pražský improvizační orchestr, The Jaykobs, Universal Swing Brothers. Společně vytvářejí hlukově-taneční instrumentální tracky ne nepodobné Fuck Buttons a podobným náladám.

Info

Ventolin + Audio Noise
27.2.2016, 13:00 workshop, 20:00 koncert
T klub, Rožnov pod Radhoštěm

www.facebook.com/events/159390237766726/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Dylan Moran v Praze s novou show We Got This

redakce 31.01.2023

Čeští diváci ho dobře znají hlavně z kultovního seriálu Black Books.

Punctum slibuje pestrý únor

redakce 30.01.2023

Bratrské duo Sturle Dagsland, které vystoupí v režii Jednoty, dokáže být střídavě něžné, divné a naprosto zběsilé.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace