Zprávy

Vidlema a sítem: Frances Bean, Jamie xx, cover týdne

Vidlema a sítem: Frances Bean, Jamie xx, cover týdne

redakce | Zprávy | 24.06.2014

Bye, bye Smashing Pumpkins
Dlouhé šuškandy fanoušků konečně potvrdil Billy Corgan, zpěvák kapely Smashing Pumpkins, když potvrdil odchod jejich bubeníka Mika Byrna. Tomu již delší dobu čím dál tím více šlapal do zelí perkusista Tommy Lee, který ho na postu bubeníka s největší pravděpodobností vystřídá (minimálně dočasně). Byrne se k Smashing Pumpkins připojil v roce 2010, kdy vystřídal jednoho ze zakládajících členů Jimmyho Chamberlina. Byrne podle všeho nedostal prostor ani k tomu, aby nahrál skladby z nadcházejícího CD Smashing Pumpkins. Jak se k tomu vyjádřil Billy Corgan: „Let's just say that Mike, like Elvis, left the house.“

Rustie poodhalil detaily nové desky
Ačkoliv se mnohým mohlo zdát, že nedávným zveřejním skladby Raptor veškeré informace z chystaného alba tohoto skotského aquacrunkového a dubstepového producenta a muzikanta končí, je tomu přesně naopak. Na své nové desce bude mít Rustie poměrně slušně zastoupený featuring, který zahrnuje i jména jako D Double či Danny Brown. Rustie se rozpovídal i o titulu alba – Green Language -, prý je to odkaz na středověkou literaturu, která oslovuje přímo čtenářovy emoce bez zbytečného zahlcování čtenářovy mysli jakoukoliv zprávou. „Přesně to pro mě znamená hudba,“ obhajuje svoji teorii Rustie. Album bude obsahovat 13 skladeb a vyjde 26. srpna pod labelem Warp.


Jamie xx předvedl svůj nejnovější track
All Under One Roof Raving zahrál Jamie xx, jeden z členů populární londýnské kapely The xx, během pořadu na radiu BBC One. Prapůvod této skladby leží až v roce 1999, konkrétně ve krátkém filmu Marka Leckeyho Fiorucci Made Me Hardcore, který se snaží během své patnáctiminutové stopáže zmapovat londýnskou taneční scénu v 70. – 90. letech. Zvukové úseky z tohoto kraťasu použil Jamie jako samply. Jak se během pořadu Jamie xx svěřil, track vznikl během loňského turné The xx a je velmi pravděpodobné, že se objeví i na Jamieho chystané sólové desce.


Frances Bean Cobain reaguje na to, že Lana Del Rey by si přála zemřít
Vezměme si to hezky popořádku. V nedávném interview pro The Guardian Lana Del Rey mimo jiné prohlásila, že si přeje, aby již byla mrtvá. Pravda, Lana si občas až moc hraje na image melancholické intelektuálky, nemusíme se tedy obávat, že ji zítra najdeme ufetovanou v koupelně, nicméně i tak si všichni dovedeme představit, jaké pohoršení to mezi čtenáři vzbudilo. Jenže mnozí pamatují, že nějak podobně reagoval i před svojí smrtí Kurt Cobain, který složil song s explicitním vyjádřením rovnou v názvu, a nedlouho na to si strčil brokovnici k hlavě. Na prohlášení Lany tak reagoval Cobainova dcera Frances, která na twitteru napsala, že lidé jako Lana by si rozhodně neměli myslet, že smrt je idylická pohádka. Zároveň dodává, že pokud má Lana jen trochu smrtonosné myšlenky, měla by se vzpamatovat, vážit si života a nezahazovat svůj talent. Svoje tweety zanedlouho na to smazala s dovětkem, že se nechtěla nikoho dotknout, ale naopak chtěla přinést pohled na daný problém z osobní perspektivy.


Cover týdne: Foo Fighters – Under Pressure (Queen)
Delaware si prošlo Friday Night a Foo Fighters jakožto headlineři a hlavní hvězdy celého večera svoje vystoupení pojali velmi specificky. Zahráli svůj šestnáctiskladbový set, po něm se ale ještě vrátili na podium a místo klasických přídavků začali hrát jednu převzatou pecku za druhou. Alice Cooper střídali Rolling Stones a hned po nich následovali Queeni nebo Van Halen. Sami sebe pojmenovali jako barovou kapelu Holy Shits, která následně sklidila větší potlesk, než samotní Foo Fighters. Dozajista nejpovedenější cover toho večera byla kolaborace kapely Queen a Davida Bowieho Under Pressure, v níž představil svoje nejen hráčské, ale i pěvecké kvality bubeník kapely Taylor Hawkins.




Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červencové novinky databáze XPlaylist

redakce 20.08.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Flash the Readies vydávají Dunu

redakce 20.08.2019

Apokalypsa se přesouvá do vesmíru přímo na planetu stvořenou spisovatelem Frankem Herbertem. Flash the Readies a Duna.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Mary Lattimore živě doplní Julia Kent

redakce 19.08.2019

Harfistka Mary Lattimore a kanadská cellistka Julia Kent vystoupí v Paláci Akropilis v rámci série Music Infinity.

Carnival Youth se vrací nejen do Čech

redakce 19.08.2019

Pobaltští indie rockeři Carnival Youth se po dvou letech vrací nejen do Čech, ale taky na Slovensko. I s novou deskou.

Fuchs2 zahajuje novou sezónu

redakce 19.08.2019

V první polovině září zahajuje svou novou sezonu prostor Fuchs2 a konečně otevře v jednu noc všechny tři stage.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

První Red Mode Fest v Kabinetu

redakce 18.08.2019

První ročník Red Mode Festu zaměřený na stoner rock, postrock a psychedilický rock se uskuteční v Kabinetu Múz.

Berlínské duo Lea Porcelain v Praze

redakce 18.08.2019

Dvojice Lea Porcelain kombinuje postpunk, indie rock a garage rock a výsledné spojení pokrývá vrstvou melancholie.