Zprávy

Vidlema a sítem: Frances Bean, Jamie xx, cover týdne

Vidlema a sítem: Frances Bean, Jamie xx, cover týdne

redakce | Zprávy | 24.06.2014

Bye, bye Smashing Pumpkins
Dlouhé šuškandy fanoušků konečně potvrdil Billy Corgan, zpěvák kapely Smashing Pumpkins, když potvrdil odchod jejich bubeníka Mika Byrna. Tomu již delší dobu čím dál tím více šlapal do zelí perkusista Tommy Lee, který ho na postu bubeníka s největší pravděpodobností vystřídá (minimálně dočasně). Byrne se k Smashing Pumpkins připojil v roce 2010, kdy vystřídal jednoho ze zakládajících členů Jimmyho Chamberlina. Byrne podle všeho nedostal prostor ani k tomu, aby nahrál skladby z nadcházejícího CD Smashing Pumpkins. Jak se k tomu vyjádřil Billy Corgan: „Let's just say that Mike, like Elvis, left the house.“

Rustie poodhalil detaily nové desky
Ačkoliv se mnohým mohlo zdát, že nedávným zveřejním skladby Raptor veškeré informace z chystaného alba tohoto skotského aquacrunkového a dubstepového producenta a muzikanta končí, je tomu přesně naopak. Na své nové desce bude mít Rustie poměrně slušně zastoupený featuring, který zahrnuje i jména jako D Double či Danny Brown. Rustie se rozpovídal i o titulu alba – Green Language -, prý je to odkaz na středověkou literaturu, která oslovuje přímo čtenářovy emoce bez zbytečného zahlcování čtenářovy mysli jakoukoliv zprávou. „Přesně to pro mě znamená hudba,“ obhajuje svoji teorii Rustie. Album bude obsahovat 13 skladeb a vyjde 26. srpna pod labelem Warp.


Jamie xx předvedl svůj nejnovější track
All Under One Roof Raving zahrál Jamie xx, jeden z členů populární londýnské kapely The xx, během pořadu na radiu BBC One. Prapůvod této skladby leží až v roce 1999, konkrétně ve krátkém filmu Marka Leckeyho Fiorucci Made Me Hardcore, který se snaží během své patnáctiminutové stopáže zmapovat londýnskou taneční scénu v 70. – 90. letech. Zvukové úseky z tohoto kraťasu použil Jamie jako samply. Jak se během pořadu Jamie xx svěřil, track vznikl během loňského turné The xx a je velmi pravděpodobné, že se objeví i na Jamieho chystané sólové desce.


Frances Bean Cobain reaguje na to, že Lana Del Rey by si přála zemřít
Vezměme si to hezky popořádku. V nedávném interview pro The Guardian Lana Del Rey mimo jiné prohlásila, že si přeje, aby již byla mrtvá. Pravda, Lana si občas až moc hraje na image melancholické intelektuálky, nemusíme se tedy obávat, že ji zítra najdeme ufetovanou v koupelně, nicméně i tak si všichni dovedeme představit, jaké pohoršení to mezi čtenáři vzbudilo. Jenže mnozí pamatují, že nějak podobně reagoval i před svojí smrtí Kurt Cobain, který složil song s explicitním vyjádřením rovnou v názvu, a nedlouho na to si strčil brokovnici k hlavě. Na prohlášení Lany tak reagoval Cobainova dcera Frances, která na twitteru napsala, že lidé jako Lana by si rozhodně neměli myslet, že smrt je idylická pohádka. Zároveň dodává, že pokud má Lana jen trochu smrtonosné myšlenky, měla by se vzpamatovat, vážit si života a nezahazovat svůj talent. Svoje tweety zanedlouho na to smazala s dovětkem, že se nechtěla nikoho dotknout, ale naopak chtěla přinést pohled na daný problém z osobní perspektivy.


Cover týdne: Foo Fighters – Under Pressure (Queen)
Delaware si prošlo Friday Night a Foo Fighters jakožto headlineři a hlavní hvězdy celého večera svoje vystoupení pojali velmi specificky. Zahráli svůj šestnáctiskladbový set, po něm se ale ještě vrátili na podium a místo klasických přídavků začali hrát jednu převzatou pecku za druhou. Alice Cooper střídali Rolling Stones a hned po nich následovali Queeni nebo Van Halen. Sami sebe pojmenovali jako barovou kapelu Holy Shits, která následně sklidila větší potlesk, než samotní Foo Fighters. Dozajista nejpovedenější cover toho večera byla kolaborace kapely Queen a Davida Bowieho Under Pressure, v níž představil svoje nejen hráčské, ale i pěvecké kvality bubeník kapely Taylor Hawkins.
Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.

KlipyTipy: TaxiWars – Drop Shot

redakce 17.10.2019

Aktuálním příspěvkem do série Toutpartour Sessions jsou TaxiWars, kteří představí svou novou desku také v Praze.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.