Zprávy

Vidlema a sítem: Bob Dylan, Blur, Pink Floyd

Vidlema a sítem: Bob Dylan, Blur, Pink Floyd

redakce | Zprávy | 04.03.2014

Blur mají 15 nových songů, placku neplánují
Vděčné pravidlo, že nové songy neznamenají nové CD, potvrzuje Damon Albarn z The Blur. „Že máte patnáct nápadů, ještě neznamená, že musíte hned vydávat album,“ dodává Albarn. Fanoušci téhle britpopové party si tedy musí počkat na koncert a doufat, že nové songy začnou Blur zařazovat do svých playlistů. A o tom, jak velká šance bude slyšet nové songy v Čechách, snad ani nemluvme.


Oasis plánují remaster svých desek
V Británii ještě chvíli zůstaneme. Kapela Oasis, která jako jedna z mnoha kapel doplatila na příliš mnoho rodinných příslušníků v jedné kapele, plánuje v exkluzivních edicích vydat svá první tři alba – Definitely Maybe, (What’s The Story) Morning Glory a Be Here Now. První z nich by se na pultech mělo objevit už 19. května. Edice bude exkluzivní svým obsahem, krom klasické placky dostanete i digitální nahrávku, speciální edici 3 CD, dvanáctipalcový vinyl, sedmipalcový vinyl a to vše ve speciálním boxu.

Zcela nové hudebně-výtvarné pojetí pinkfloydovské psychedeliky
Rock’n’roll. Pojetí klasického hudebního podání Pink Floydů a jejich dystopického vizuálu plánují představit Pink Floyd v netradičním výstavním podání. Na 2500 metrech čtverečních výstava předvede největší milníky a artefakty z jejich koncertů, včetně dvacetimetrové zdi či létajícího prasete. Výstava je pojmenovaná Their Mortal Remains a jejím kurátorem je Aubrey Powell, jeden ze dvojice dnes již neexistující party umělců, kteří spolupracovali s Pink Floyd na coverech k jejich albům. Výstava se koná od 19. září do 19. října v italském Miláně, pokud si plánujete dovolenou až na podzimní termíny, zařaďte ji do svých itinerářů.


Snoop Doggovy vzpomínky na dětství
Synth-funkový retro projekt rapera Snoop Dogga a Dâm-Funk vydal album 7 Days of Funk, které pomocí syntezátorů recykluje hudbu, na které oba dva vyrůstali. K songům již vyšlo pár videí, ty se soustředily především na archetypy, které charakterizovaly dobu původních songů v době jejich vydání. Nedávno ale vyšlo další video, které se snaží být víc nadčasové než cibuláky a celé je prodchnuto lyrikou discofunkových osmdesátek. Celé to vypadá jako když si vezmete sako mezi partu rovnokšilťáků. Palec hore!


Depešáci se Ukrajině vyhnou obloukem
Jako PR k nové desce Delta Machine objíždí Depeche Mode všechny možné stage po celém světě. V rámci tohoto turné měli 26. února zavítat i do Kyjeva a vystoupit v Mezinárodním výstavním centru. Pokud se ale ukrajinští elektro-fans těšili na pořádný nářez, nejspíše si teď rvou vlasy. Depeche Mode se totiž kvůli politickým nepokojům na Ukrajině vyhnou Kyjevu obloukem, tvrdí však, že plánují zrušené vystoupení nahradit. Kdy, to už ale neupřesnili. Ostatně celá tato omluva s jalovým slibem je spíše jen drobná úlitba fanouškům, kteří tak mohou stále alespoň doufat.

Bob Dylan se vrátí do Česka
Někdo má rád holky, někdo vdolky. Někdo je spíše na Springsteena, druhý zase šrotuje Dylana. Pokud patříte k této skupině, můžete ukončit svou hybernaci, která započala po posledním Dylanově vystoupení v Čechách. Americký písničkář a skladatel nejednoho hitu totiž hodlá se svoji kapelou 2. července zahrát v O2 Aréně. Na koncertě Dylan hodlá představit své nejnovější album Tempest. Zároveň však můžeme počítat i s novými bohatými aranžemi jeho starších hitů. A že jich je jak hub po dešti.


Duck Sauce se přikolébají s novým albem
Duo DJů A-Trak a Armand van Helden, od něhož snad každý musí znát cover verzi Barbra Streisand, vypustí do světa svoje album. To by mělo završit jejich několikaletou éru vydaných singlů jako aNYway, It’s You či zmiňovaná Barbra Streisand, z nichž všechny se na albu objeví. Album se jmenuje Quack a vyjde 15. dubna pod labelem Fool’s Good. Jejich poslední singl Big Bad Wolf se na placku bohužel nedostal.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.