Zprávy

Vidlema a sítem: Chance the Rapper, Skrillex a drnkající José Gonzáles

Vidlema a sítem: Chance the Rapper, Skrillex a drnkající José Gonzáles

redakce | Zprávy | 29.10.2014

Chance the Rapper oznámil album zdarma
V poslední době populární (hello, U2!) formu propagace svého alba si zvolil rapper Chancelor Bennet, který by se svým aristokraticky znějícím jménem pravděpodobně do nigga kultury nikdy nepronikl a proto si zvolil pseudonym Chance the Rapper. Ve svém rozhovoru pro magazín Billboard sdělil, že chystané album Surf bude k mání zcela zdarma. Pro něho to ovšem není nikterak výjimečný postoj, neboť stejný marketingový model zvolil i u své loňské placky Acid Rap (která, nutno dodat, dopadla velmi dobře). Surf nahrál Chance s kapelou Social Experiment, kterou ve svém rozhovoru chválí a dodává, že se jedná především o desku stvořenou právě projektem Social Experiment, nikoliv jménem Chance the Rapper, a přál by si, aby k tomu tak přistupovali i návštěvníci koncertů.


O Skrillexově nebezpečném dubstepu...
Ještě nedávno bylo jméno Skrillex skloňováno na všech sloupích (chápete pointu, ne?). Nyní se o tomto umělci, který se skoro dostal do zlatého fondu 9GAGu příliš nemluví. Tím on se ovšem nenechá zviklat a nadále intenzivně vystupuje. Svědčí o tom i nedávný incident z jeho koncertu v Chicagu. Ten navštívilo přes 10 tisíc jeho posluchačů, což by samo o sobě nebyla zase taková pecka. 16 z nich se ovšem dostalo po nebo během jeho koncertu do nemocnice. Podle prohlášení nemocnice, do níž byli pacienti přijímání, se v drtivé většině jednalo o předávkování drogami, tato informace ovšem nebyla potvrzena pořadateli. Ovšem i třetí zdroj informací se liší, neboť Andrew Bazos, prezident agentury, která zajišťovala lékařské zázemí na koncertě řekl, že všechny případy převezené do nemocnice byly způsobeny nadměrným konzumováním alkoholu.

Nový soundtrack k filmu Drive dává dohromady známá jména
Chvrches, Jon Hopkins, the 1975, SBTRKT či Foals. Tito a ještě několik dalších se podílí na novém soundtracku k filmu Drive. Film, který v roce 2011, svým soundtrackem zboural kina, by měl nyní dostat ještě větší grády. Tento kultovní snímek s uhrančivým Ryanem Goslingem v hlavní roli (který chlap po zhlédnutí nepochyboval o své heterosexualitě?!) se svého comebacku dočká 30. října na stanici BBC Three. Právě BBC má celý tento projekt na svědomí. Krom výše zmíněných jmen se dočkáme i Bring Me the Horizon, Erica Prydze, Baauer anebo BANKS. zda tento projekt bude stát za to můžete pouvažovat při poslechu songu Get Away od Chvrches, který byl zatím představen.


José Gonzáles oznámil album Vestiges & Claws
Švéd s exotickým jménem, to je José Gonzáles. Náplava, která namísto, aby se držela skandinávské prověřené elektroniky (anebo metalu), vzala do ruky kytaru a rozhodla se drnkat, aby žila (nebo to bylo naopak?). Tak či tak, Gonzáles byl v posledních letech poměrně zaneprázdněný. Se svojí kapelou Junip koncertoval tak často a na tolika místech, že se do své rodné Vlasty vracel jen sporadicky. Tomu i odpovídá vydání jeho posledního alba, které na pulty vtrhly v roce 2007. To se nyní Gonzáles chystá změnit a se stejnou kapelou natočit desku Vestiges & Claws, která by mělo dorazit v únoru příštího roku. Jelikož album bylo natáčeno v domovském Švédsku a (doufáme) nasálo tamní atmosféru, dá se předpokládat, že naše zimní deprese z bláta na silnicích a brzkých večerů budou ještě umocněny.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Jaro - Out of Control

redakce 22.10.2019

Out of Control se odklání od abstraktní atmosféričnosti, je údernější a rockovější, i přesto si zachovává kapelní estetiku.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Sluchátka JBL Tune 120TWS: Pecky, které makají

redakce 21.10.2019

Jedna z nejlepších variant bezdrátových sluchátek, které se v současnosti na trhu nabízí.

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.