Zprávy

Vidlema a sítem: Courtney, Baths, Coldplay

Vidlema a sítem: Courtney, Baths, Coldplay

redakce | Zprávy | 06.05.2014

Stay cool s Baths
Hlavně v klídku. S klidným svědomím to ohlašujeme jako motto nového EP Baths Ocean Death. Will Wiesenfield aka Baths, nebo spíše label anticon, pod kterým EP vydává, minulý týden zveřejnil skladbu z tohoto nového EP, kterým navazuje na loňské vydání elpíčka Obsidian. Podle zatím zveřejněných songů (o Ocean Death jsme psali minulý týden) to bude pohodářský klubový relax, ve kterém si každý vytvoří svůj pseudomatrix a nikdo nikoho v něm nebude srát. EP Ocean Death vychází 6. května. Takže hlavně v klídku.


Zemřel DJ Rashad, mentor chicagského footworku
Chicago nemusí být pyšné pouze na Smashing Pumpkins, Chicago Bulls či třetí největší letiště na světě. V Chicagu vznikl i jedinečný hudební styl, který se nikde jinde po celém světě neinterpretuje. Footwork vznikl ze stejnojmenného street dance a jedním z jeho matadorů a propagátorů byl i DJ Rashad. Ten se ale ve svých 34 letech nejspíše rozhodl ufetovat, alespoň o tom zpravují dosavadní zprávy od policie. DJ Rashad to zabalil 26. dubna.

Nový song od Coldplay
19. květen je datum, které mají ve svých diářích velkým červeným kroužkem označené fanoušci čeho? Modří už nejspíš vědí... 19. května vydají Coldplay svojí desku Ghost Stories z níž pomalým tempem uvolnili již tři songy. Čtvrtý sdílený song se na internetu objevil nedávno, je jím A Sky Full of Stars a Coldplay na něm spolupracovali s Avicii, což se na songu dost podepsalo. Zda-li to Coldplay sluší více v tajemnějších a ambientnějších polohách či se mohou s klidným svědomím přesunout i do skákavého popu, posuďte sami.


Chystají Arcade Fire nový videoklip?
Alespoň jeden odstavec týdne o Arcade Fire je ve Vidlema a sítem takový nepsaný standard. Arcade Fire zkrátka jedou svoje životní turné. Během svého vystoupení při druhém víkendu festivalu Coachella se zničehonic mezi fanoušky objevil Andrew Garfield (nový Spiderman) v paruce a šatech. A čirou náhodou to bylo při songu We Exist, který vypráví o dialogu otce a syna, který se právě hodlá vytasit svůj velký coming out. Znamená to snad, že Arcade Fire spolu s Garfieldem točili nové video? Nechme se překvapit, na YouTube se prozatím objevil tento krátký teaser.


Napsala Cobainův dopis na rozloučenou Courtney?
Konspirace kolem smrti Kurta Cobaina neutuchají. Můžou za to i fotky, které nedávno zveřejnila policie ze Seattlu, na kterých jsou věci, které měl Kurt ve svých posledních chvílích po kapsách. V jeho peněžence byl i ručně psaný dopis, který zesměšňoval jejich společné svatební sliby s Courtney Love. Jenže podle spisovatele Charlese R. Crosse to vypadá, že tento dopis do jeho peněženky vložila, a před tím napsala, právě jeho choť Courtney. Crossovi to prý napsala sama Love s tím, že podobné zprávy si nechávali manželé pravidelně a nutno dodat, že všechny byly myšleny s humorem a velkou dávkou sarkasmu. „Berete si, Kurte Cobaine, Courtney Love za svou právoplatnou manželku i přes to, že se jedná o zabeďarovanou krávu, která z vás vysaje všechny prachy?“„I do.“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rouilleux s novou deskou i klipem

redakce 21.08.2019

Nejnovější deska dokonává odklon Rouilleux od kytar a kromě vokálu stojí zejména na pianu, syntezátorech a varhanách.

Noise rockové duo HTRK ve Fuchs2

redakce 21.08.2019

Australské noise rockové duo HTRK se po osmi letech vrací do Prahy. Jonnine Standish a Nigel Yang představí novou desku.

Červencové novinky databáze XPlaylist

redakce 20.08.2019

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Flash the Readies vydávají Dunu

redakce 20.08.2019

Apokalypsa se přesouvá do vesmíru přímo na planetu stvořenou spisovatelem Frankem Herbertem. Flash the Readies a Duna.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Mary Lattimore živě doplní Julia Kent

redakce 19.08.2019

Harfistka Mary Lattimore a kanadská cellistka Julia Kent vystoupí v Paláci Akropilis v rámci série Music Infinity.

Carnival Youth se vrací nejen do Čech

redakce 19.08.2019

Pobaltští indie rockeři Carnival Youth se po dvou letech vrací nejen do Čech, ale taky na Slovensko. I s novou deskou.

Fuchs2 zahajuje novou sezónu

redakce 19.08.2019

V první polovině září zahajuje svou novou sezonu prostor Fuchs2 a konečně otevře v jednu noc všechny tři stage.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.