Zprávy

Vidlema a sítem: Courtney, Baths, Coldplay

Vidlema a sítem: Courtney, Baths, Coldplay

redakce | Zprávy | 06.05.2014

Stay cool s Baths
Hlavně v klídku. S klidným svědomím to ohlašujeme jako motto nového EP Baths Ocean Death. Will Wiesenfield aka Baths, nebo spíše label anticon, pod kterým EP vydává, minulý týden zveřejnil skladbu z tohoto nového EP, kterým navazuje na loňské vydání elpíčka Obsidian. Podle zatím zveřejněných songů (o Ocean Death jsme psali minulý týden) to bude pohodářský klubový relax, ve kterém si každý vytvoří svůj pseudomatrix a nikdo nikoho v něm nebude srát. EP Ocean Death vychází 6. května. Takže hlavně v klídku.


Zemřel DJ Rashad, mentor chicagského footworku
Chicago nemusí být pyšné pouze na Smashing Pumpkins, Chicago Bulls či třetí největší letiště na světě. V Chicagu vznikl i jedinečný hudební styl, který se nikde jinde po celém světě neinterpretuje. Footwork vznikl ze stejnojmenného street dance a jedním z jeho matadorů a propagátorů byl i DJ Rashad. Ten se ale ve svých 34 letech nejspíše rozhodl ufetovat, alespoň o tom zpravují dosavadní zprávy od policie. DJ Rashad to zabalil 26. dubna.

Nový song od Coldplay
19. květen je datum, které mají ve svých diářích velkým červeným kroužkem označené fanoušci čeho? Modří už nejspíš vědí... 19. května vydají Coldplay svojí desku Ghost Stories z níž pomalým tempem uvolnili již tři songy. Čtvrtý sdílený song se na internetu objevil nedávno, je jím A Sky Full of Stars a Coldplay na něm spolupracovali s Avicii, což se na songu dost podepsalo. Zda-li to Coldplay sluší více v tajemnějších a ambientnějších polohách či se mohou s klidným svědomím přesunout i do skákavého popu, posuďte sami.


Chystají Arcade Fire nový videoklip?
Alespoň jeden odstavec týdne o Arcade Fire je ve Vidlema a sítem takový nepsaný standard. Arcade Fire zkrátka jedou svoje životní turné. Během svého vystoupení při druhém víkendu festivalu Coachella se zničehonic mezi fanoušky objevil Andrew Garfield (nový Spiderman) v paruce a šatech. A čirou náhodou to bylo při songu We Exist, který vypráví o dialogu otce a syna, který se právě hodlá vytasit svůj velký coming out. Znamená to snad, že Arcade Fire spolu s Garfieldem točili nové video? Nechme se překvapit, na YouTube se prozatím objevil tento krátký teaser.


Napsala Cobainův dopis na rozloučenou Courtney?
Konspirace kolem smrti Kurta Cobaina neutuchají. Můžou za to i fotky, které nedávno zveřejnila policie ze Seattlu, na kterých jsou věci, které měl Kurt ve svých posledních chvílích po kapsách. V jeho peněžence byl i ručně psaný dopis, který zesměšňoval jejich společné svatební sliby s Courtney Love. Jenže podle spisovatele Charlese R. Crosse to vypadá, že tento dopis do jeho peněženky vložila, a před tím napsala, právě jeho choť Courtney. Crossovi to prý napsala sama Love s tím, že podobné zprávy si nechávali manželé pravidelně a nutno dodat, že všechny byly myšleny s humorem a velkou dávkou sarkasmu. „Berete si, Kurte Cobaine, Courtney Love za svou právoplatnou manželku i přes to, že se jedná o zabeďarovanou krávu, která z vás vysaje všechny prachy?“„I do.“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Árstíðir vám dají Island na dlani

redakce 13.12.2019

Soulkostel je pro podobné události dokonalý.

Když se Berlín zamiluje do Prahy

redakce 13.12.2019

Kromě jiného pražské vydavatelství Digital Paradox Records představí MacroNoise, Fedora a šéfa labelu pod značkou Sabiani.

Full Moon #104: Bezprecedentní upřímnost FKA twigs

redakce 12.12.2019

Na obálce prosincového vydání je komplexní britská umělkyně FKA twigs, uvnitř taneční a audiovizuální kreace a nové CD Guilty Echoes.

February s novým singlem do nové éry

redakce 12.12.2019

Mladá čtveřice na novince přiostřila hlukové pasáže a vydala se vstříc starším i současným postpunkovým vzorům.

Benefit pro Jako doma i Kafka Band v Brně

redakce 12.12.2019

Benefiční koncert pro Jako doma, organizaci věnující se ženskému bezdomovectví i Kafka Band, to je brněnský čas předvánoční.

Pražská dvojice Black Holes vydává debut

redakce 12.12.2019

Jak ve dvou se dá dosáhnout hutného, naléhavého zvuku v kombinaci s melodickými zpěvy? Black Holes to zkoušejí.

Ceny Vinyla 2019 znají své nominace

redakce 11.12.2019

Hned čtyři alba v kategorii Deska roku nominovala porota hudebních cen Vinyla. Vyhlášení v pražském Lucerna Music Baru.

KlipyTipy: Kucharski - Moji malí lidé

redakce 11.12.2019

Kucharski na jaře představili debutové album Láska co bezhlavě bolí. Nyní nabízí první video, obrazovou koláž Moji malí lidé.

Ceny Anděl znají termín i místo konání

redakce 11.12.2019

Devětadvacátý ročník cen České hudební akademie se bude konat 31. března 2020 v nové pražské hale O2 universum.

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.