Zprávy

Vidlema a sítem: St. Vincent, Lana del Rey, cover týdne

Vidlema a sítem: St. Vincent, Lana del Rey, cover týdne

redakce | Zprávy | 12.05.2014

Nejdivnější kus americký historie
Američtí vědci nedávno zjistili, že pakliže si pondělního rána pustíte video se zpívajícím potratem, váš den bude až o 13,8 % kvalitnější. Video se zpívající bramborou zkvalitní váš den o 11,6 %. Pakliže byste si den zkvalitnili obojím, rozhodně věnujte pozornost nejnovějšímu projektu, za kterým stojí Tyler, the Creator, Nick Cave, Weird „Al” Yankowic, Katy Perry, Mark Mothersbaugh, Kirk Hammet a Danny Elfman. Tito interpreti se v rámci charitativní akce uvolili a stvořili společný projekt s názvem The Gay Nineties Old Tyme Music. Na němž uslyšíme jeden song pokaždé jinak – Daisy Bell (Bicycle Built for Two) z roku 1892 -, který si v americké hudební historii vydobyl téměř stejnou pozici jako notoricky známý Will The Circle Be Unbroken.St. Vincent dělá dobře kafomilcům
Pakliže patříte k hudebním fajnšmekrům, kteří během dne vypijí litr kvalitní kávy, rozhodně by vám neměla uniknout zpráva o signature kávě St. Vincent. Nový model kávy, který prodává kávový obchod Intelligentsia se jmenuje Bring Me Your Mugs (odkaz na Bring Me Your Love od St. Vincent). Samotná káva vytvořená ve spolupráci se St. Vincent by se dala označit za remix již etablovaného modelu Flecha Roca pocházejícího z krajin Kostariky, ten se vyznačoval kombinací chutí vařených hrušek, růžového dřeva a žluté švestky. Kombinace jako ušitá na hudbu St. Vincent.


Dokument o shoegaze legendách se konečně dočkává premiéry
Ačkoliv se v rámci Kickstarterových kampaní prosazují ze svaté trojice (videohry-filmy-hudba) muzikanti nejméně, v roce 2012 vznikl zajímavý mashup dvou z této trojice. Zadotován byl film Beatiful Noise, který si kladl za cíl zdokumentovat legendy shoegaze scény. Na paškál si chtěl vzít zejména kapely My Bloody Valentine, Cocteau Twins, The Jesus and Mary Chain, Slowdive anebo Swervediver. O filmu se dlouho nemluvilo, nicméně nyní vystoupil ze záhrobí a oficiálně potvrdil datum svojí premiéry. Ta se uskuteční 31. května během Mezinárodního filmového festivalu v Seattlu. Dokument by měl být vyprávěn formou dialogů mezi frontmany výše zmiňovaných kapel, kteří poodhalí jak oponu samotného působení kapely, tak i tehdejší shoegaze scény vůbec.


Šedé pláže dominují novému videu Lany del Rey
Není zvykem, že se v této rubrice věnujeme popové scéně. Nicméně nejen nezávislou scénou je hudební průmysl živ (protože ta by ho moc neuživila), a tak stojí za to si občas připomenout, že zde existuje mainstreamová scéna. Lana del Rey, jedna z mladých popových hvězd, nyní natočila videoklip ke svému singlu West Coast, který se objeví na desce Ultraviolence. Ten je však až překvapivě mnohoznačný a hluboký a společně s šedým vizuálem a textem tvoří zajímavou kombinaci, která rozhodně dokázala překvapit. So, if you are not drinkin', then you are not playin'.


Cover týdne: Arctic Monkeys – Feels Like We Go Only Backwards (Tame Impala)
V rámci amerického hudebního pořadu Like a Version zcoveroval frontman Arctic Monkeys Alex Turner song od psychedelických Australanů Tame Impala Feels Like We Go Only Backwards. Nikdo nemá nic proti Tame Impala, natož australskému národu obecně, nicméně pokud by se měly tyto dva songy setkat v battle, jako vítěz z toho vyjdou Arcade Fire. Turner zde opět prokázal svoje skladatelské kvality a předvedl se s verzí, která dokázala vzít to nejlepší ze starého, ale stále tam zbyla spousta místa na jistý autorský prožitek a záměr.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

KlipyTipy: WWW – Slunce v úplňku

redakce 19.02.2020

Po dvouleté pauze natočili nový klip. Animovanou podobu mu vtiskl Jan Kottman, který při jeho tvorbě oživil výtvarná díla Lubomíra Typlta namalovaná temperovými barvami.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Full Moon #106 na Spotify

redakce 17.02.2020

Grime vládne všem! Únorové obálce Full Moonu vládne Stormzy. Nejlepší tracky, historie žánru i tradiční playlist na Spotify.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.