Zprávy / Pozvánky

Vinyla představí průřez hudební scénou

Vinyla představí průřez hudební scénou

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2016

Hudební ceny Vinyla opět představí aktuální průřez domácí hudební scénou. Během čtyř podzimních koncertních večerů zahraje v Praze a Brně celkem deset kapel a interpretů. První z večerů proběhne již příští týden v Brně.

"Letošní koncertní večery "Ozvěny Vinyly" jsme se rozhodli rozšířit a polovinu z nich uspořádat v Brně. Zdá se nám, že domácí hudební scéně se opravdu daří a je na co upozorňovat," vysvětluje za koordinátory Vinyly Pavel Uretšlégr. "Základní koncept dramaturgie všech večerů opět vychází z širších i užších nominací cen Vinyla 2015. Uvědomuje si limity, jaké s sebou nese každé "oceňování", proto chceme dát prostor i kapelám, které produkují výraznou autorskou hudbu, ale výroční nominace jim třeba těsně unikly."


První z koncertních večerů se uskuteční již příští týden v Brně (klub Praha v Brně). V pátek 16. září zahrají ROLE a Aid Kid. O týden později pak na stejném místě vystoupí Places a Děti mezi reprákama. Pražská polovina koncertních večerů Vinyly se uskuteční v listopadu a prosinci v Café v lese.

Série koncertů předznamenává VI. ročník hudebních cen Vinyla. Během října bude Radou cen vybrána finální porota letošního ročníku. Již během léta došlo ke každoroční obměně samotné Rady. Viktora Paláka, kterému skončil jeho čtyřletý mandát, nahradil Miloš Hroch (Radio Wave, Respekt, Lidové noviny). "Miloše Hrocha navrhl sám Viktor Palák, jeho návrhem pak potvrdili všichni současní členové Rady," komentuje změnu v Radě Pavel Uretšlégr.

Info

Ozvěny Hudebních cen Vinyla
Aid Kid + ROLE
16. 9. 2016 20:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno

www.facebook.com/events/554487581423329

Places + Děti mezi reprákama
23. 9. 2016 20:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno

www.facebook.com/events/544064085799786
www.facebook.com/prahavbrne
www.facebook.com/Vinyla.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace