Zprávy / Pozvánky

Vinyla vyhlašuje a představuje obal LP

Vinyla vyhlašuje a představuje obal LP

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.01.2016

Vyhlášení vítězů jubilejního V. ročníku hudebních cen Vinyla proběhne ve středu 3. února 2016 od 19:30 v pražském Lucerna Music Baru. Už nyní však představuje obal výročního LP, který letos pojednal výtvarník Vladimír Skrepl.

Vladimír Skrepl, který aktuálně vede jeden z ateliérů malířství na pražské AVU, patří mezi nevýraznější a nejrespektovanější postavy tuzemské výtvarné scény střední generace. Pro Vinylu navrhl expresivní koláž sestávající z časopiseckých výstřižků a dalších nalezených materiálů, včetně hliníkové fólie nebo ptačího pera. Po malbě, kresbě, fotografii objektu tak jde o další výtvarnou techniku. Vladimír Skrepl vinyl v Lucerně osobně pokřtí. Limitovaný stokusový náklad LP desky – vinylu, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných, zároveň slouží jako samotné ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. Vinyl vychází za velkého přispění společnosti GZ DIGITAL MEDIA.


Slavnostní vyhlášení je již tradičně chápáno jako svátek domácí muziky a postupně vystoupí Děti mezi reprákama, Květy, Please The Trees a Ventolin. Večerem bude provázet hudebnice, slamerka a herečka BioMasha za hudebního doprovodu Luďka Kazdy, kteří společně tvoří duo Debii Love.

"Koncertní line-up odráží aktuální podobu domácí scény, proto se v Lucerna Music Baru objeví hned trojice nominovaných," vysvětluje složení line-upu koordinátor cen Vinyla Pavel Uretšlégr: "Zatímco poměrně etablovaní Květy a Please The Trees jsou za své poslední nahrávky nominování v kategorii Deska roku, projekt Děti mezi reprákama si za svůj debut Újezd vysloužil nominaci v kategorii Objev roku. Koncertní set pak doplňuje stálice tuzemské scény Ventolin." Vítěze v kategoriích DESKA, OBJEV a POČIN vybere 23členná porota složená z aktivních hudebních publicistů a osobností české hudební kritiky 2kolovým hlasováním.

Info

Ceny Vinyla 2015
Květy + Please The Trees + Ventolin + Děti mezi reprákama
3. 2. 2016 19:30
Lucerna Music Bar, Praha

www.facebook.com/events/1543631235950712
www.facebook.com/Vinyla.cz
www.vinyla.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

redakce 03.04.2020

Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény.

Cavetown i Mighty Oaks našli nové termíny, Sofi Tukker turné ruší

redakce 02.04.2020

Nové datum konání zná jeden z očekáváných květnových koncertů – písničkář Cavetown nakonec dorazí do Roxy, plánované turné zrušila Sofi Tukker.

Lunchmeat Festival zve ke shlédnutí 360° live streamu

redakce 01.04.2020

V rámci iniciativy Virtual Healing, pořádané na podporu pražské klubové scény, vystoupí Lunchmeat rezidenti na improvizované stagi.

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

redakce 01.04.2020

Ukáž vrecká pracuje s príbehom, ktorý je skutočný, ale presný výklad textu aj videa chce kapela nechať na poslucháčoch.

Black Metall není Black metal aneb Kulturní úderka

redakce 29.03.2020

Garage rocková Kulturní úderka neváhá zamíchat do svých skladeb blues, okořenit je ostrým riffem nebo úplně ztišit do akustické balady.

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu

redakce 28.03.2020

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu v Divadle Archa.

Virtual Healing: DJské kolektivy streamují pro osamělé tanečníky

redakce 26.03.2020

V reakci na nenadálou situaci se spojily desítky kolektivů z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst - pop-up studia streamují denně živě koncerty, DJské sety, rozhovory.

Squid, fenomén britské kytarové scény, přijedou poprvé do Česka

redakce 24.03.2020

Divokou kartu britské kytarové scény získal loni bezpochyby postpunkový/diskofunkový fenomén Squid. V srpnu se představí v Underdogs'.

Lucy Dacus ani James Arthur v Praze nevystoupí, Easy Life a IAMX ano

redakce 24.03.2020

Odložené jarní akustické turné Chrise Cornera a jeho tajuplného projektu IAMX i koncert Easy Life znají nové termíny.

Grandmaster Flash se po minulém triumfu vrací do Roxy

redakce 23.03.2020

Pionýr hip hopu, otec mixování a scratchingu – to vše se skrývá pod pseudonymem Grandmaster Flash.