Zprávy / Pozvánky

Vinyla vyhlašuje a představuje obal LP

Vinyla vyhlašuje a představuje obal LP

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.01.2016

Vyhlášení vítězů jubilejního V. ročníku hudebních cen Vinyla proběhne ve středu 3. února 2016 od 19:30 v pražském Lucerna Music Baru. Už nyní však představuje obal výročního LP, který letos pojednal výtvarník Vladimír Skrepl.

Vladimír Skrepl, který aktuálně vede jeden z ateliérů malířství na pražské AVU, patří mezi nevýraznější a nejrespektovanější postavy tuzemské výtvarné scény střední generace. Pro Vinylu navrhl expresivní koláž sestávající z časopiseckých výstřižků a dalších nalezených materiálů, včetně hliníkové fólie nebo ptačího pera. Po malbě, kresbě, fotografii objektu tak jde o další výtvarnou techniku. Vladimír Skrepl vinyl v Lucerně osobně pokřtí. Limitovaný stokusový náklad LP desky – vinylu, která obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných, zároveň slouží jako samotné ocenění pro vítěze ve všech třech kategoriích. Vinyl vychází za velkého přispění společnosti GZ DIGITAL MEDIA.


Slavnostní vyhlášení je již tradičně chápáno jako svátek domácí muziky a postupně vystoupí Děti mezi reprákama, Květy, Please The Trees a Ventolin. Večerem bude provázet hudebnice, slamerka a herečka BioMasha za hudebního doprovodu Luďka Kazdy, kteří společně tvoří duo Debii Love.

"Koncertní line-up odráží aktuální podobu domácí scény, proto se v Lucerna Music Baru objeví hned trojice nominovaných," vysvětluje složení line-upu koordinátor cen Vinyla Pavel Uretšlégr: "Zatímco poměrně etablovaní Květy a Please The Trees jsou za své poslední nahrávky nominování v kategorii Deska roku, projekt Děti mezi reprákama si za svůj debut Újezd vysloužil nominaci v kategorii Objev roku. Koncertní set pak doplňuje stálice tuzemské scény Ventolin." Vítěze v kategoriích DESKA, OBJEV a POČIN vybere 23členná porota složená z aktivních hudebních publicistů a osobností české hudební kritiky 2kolovým hlasováním.

Info

Ceny Vinyla 2015
Květy + Please The Trees + Ventolin + Děti mezi reprákama
3. 2. 2016 19:30
Lucerna Music Bar, Praha

www.facebook.com/events/1543631235950712
www.facebook.com/Vinyla.cz
www.vinyla.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.