Zprávy / Pozvánky

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.11.2019

Po loňském vyprodaném koncertě se francouzský DJ Vitalic vrací do České republiky s novým projektem Kompromat. Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior. 29. listopadu se v brněnské Flédě unikátně protnou taneční a popové žánry, německá a francouzská scéna, sen a skutečnost.

soutěž (pro registrované) o dvě vstupenky na brněnský koncert Kompromat probíhá do 26. listopadu 2019 zde

Kompromat je společný projekt legendárního DJ Vitalica, jenž svým setem loni nadchnul a vyprodal Flédu, a nekonvenční hudebnice Rebeky Warrior, která proslula zejména díky svému působení v kapele Sexy Sushi. Přestože Kompromat není jejich první spoluprací (Rebeka se objevila už na Vitalicově albu Rave age v písni La Mort Sur le Dancefloor - Death on the dancefloor), rozhodně jde o jejich nejpropracovanější společný projekt. Listopadový koncert na Flédě bude jediným vystoupení Kompromatu v České republice. Debutové album dvojice Kompromat Traum und Existenz (2019) obsahuje jedenáct písní, v nichž se pozoruhodně mísí berlínské techno, EBM (electronic body music), synthpop a cold wave. Právě kombinace mnoha žánrů vycházející z globální popkultury, doprovázená originální retrofuturistickou estetikou a vokály zpívanými v němčině dělá z Traum und Existenz jedinečný zážitek. Nahrávce výrazně dominuje téměř popová skladba Niemand, jejíž klip se nese v postapokalyptickém duchu s koncepční estetikou osmdesátých let. Dalšími výraznými písněmi jsou Herztod, kde intenzivní vokály Rebeky Warrior podkreslují tvrdé techno beaty, nebo stejnojmenná skladba Traum und Existenz protkaná znepokojivým industriálním šumem.

Info

Kompromat (fr)
29. 11. 2019 21:00
Fléda Club, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.

Sisi debutuje vzpomínkovou prózou

redakce 20.06.2020

Projdeme se pamětí nabízí jednak texty ze všech etap jeho tvorby, ale v prozaickém vyprávění zachází Sisi mnohem dále.

Zrní součástí Ceny Olgy Havlové

redakce 19.06.2020

Zrní se vrací na koncertní podia konečně představit novou desku Nebeský klid fyzicky přítomnému publiku.

Roxy se vrací do hry Smackovým koncertem

redakce 18.06.2020

V doprovodu svých věrných ve složení Tchagun, Chaplin a DJ Tony P vymete pavučiny ze všech koutů klubu, který zel prázdnotou déle, než je zdrávo.