Zprávy / Festivalové

Vize, vizionáři a PJ Harvey na festivalu OFF

Vize, vizionáři a PJ Harvey na festivalu OFF

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.03.2017

V pravidelném doplňování letošního line-upu pokračuje i katovický OFF Festival. Jestliže před nedávnem přivítal hudební alternativu v podání osobitých žen, tentokrát sázka padá na hudební vizionáře v čele s další ženou - PJ Harvey. Mezi potvrzenými však nebudou chybět ani Talib Kweli, Kwadrofonik a Artur Rojek, Helado Negro nebo Group A.

Je vynikající básnířkou, skladatelkou, multiinstrumentalistou, zpěvačkou i nepřehlédnutelnou a charismatickou jevištní umělkyní. Umělkyní, která je respektována i obdivována ve všech svých tvůrčích inkarnacích. Od hrubých postpunkových začátků, až po dnešní výrazovou intimitu prezentovanou na deskách Let English Shake a The Hope Six Demolition Project. PJ Harvey bude bezpochyb jednou z ozdob letošního ročníku OFF Festivalu.


Brooklinský raper a aktivista Talib Kweli se do širšího podvědomí zapsal jako polovina dua Black Star. Jako sólista však debutoval albem Quality, kterým potvrdil, že jeho cit pro technickou finesu a hudební povědomí je stejně uvědomělý, jako jeho politická angažovanost. S polskými hudebními vizionáři Kwadrofonik spojí své síly zpěvák a zároveň umělecký ředitel festivalu Artur Rojek. Společně představí svou verzi Industrial Symphony No. 1, kterou složil Angelo Badalamenti ve spolupráci s Davidem Lynchem.

Roberto Carlos Lange alias Helado Negro, na Floridě narozený syn ekvádorských imigrantů, dokazuje na svém novém albu Private Energy, že je majitelem jednoho z nejosobitějších hlasů na současné synthpopové scéně. V Berlíně usazané jamajské duo Group A zase kombinuje avantgardní hudbu s poezií, performancí a malbou. Improvizace, techno, noise, vše transformované do jednoho nekonečného vizuálního experimentu.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Foto © Tomáš Krist

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival United Islands otevře v Praze živou pěší zónu

redakce 26.05.2019

V samotném centru Karlína v části ulice Křižíkova vznikne živá pěší zóna plná aktivit pro dospělé i děti.

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.