Zprávy / Pozvánky

Vizionáři Max Cooper a Floex společně

Vizionáři Max Cooper a Floex společně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.04.2016

Max Cooper se rok po debutu v továrně vrací zpátky do Prahy. Po nezapomenutelné show a následném krátkém impromptu dj-setu provede Max tentokrát coby DJ své posluchače pohlcující čtyřhodinovou cestou, která zrcadlí jeho hudební vlivy od ambientu přes house, techno až po jungle. Českým sparring partnerem mu bude Floex v obdobně dlouhém a eklektickém dj-ském setu.

Jméno Max Cooper se na hudební scéně začalo pravidelněji objevovat zhruba před deseti lety, když se tehdy čerstvý absolvent výpočetní biologie rozhodl definitivně vyměnit zajištěnou existenci akademického pracovníka dráhu hudebního producenta. Nutno říct, že tahle sázka do loterie vyšla na sto procent a Max ani jeho fanoušci tohohle rozhodnutí asi nikdy nelitovali. Už na debutovém EP One Is None (Evolved Records) z roku 2007 je jasně patrná nechuť k prošlapaným cestičkám mainstreamové elektroniky a nezkrotná touha po sonických dobrodružstvích ve stylu Lusine nebo Telefon TA. Kromě remixů popových Hot Chip, Au Revoir Simone nebo spolupráce s indierockovými BRAIDS se tak nezalekl ani tvorby předního představitele anglického minimalismu Michaela Nymana (EP Reconstruction and Deconstruction z roku 2012) nebo kolaborace s jazzovým pianistou Tomem Hodgem (Fragment sof Self part One/Two z roku 2013).


S maloformáty a remixy vydávanými převážně na Traum Schallplatten a Fields Recordings si Max Cooper vystačil až do roku 2014, kdy vychází jeho dlouhohrající debut Human. Deska, nad kterou se svorně rozplývaly všechny významné hudební servery i časopisy, znamenala vstupenku do první třídy světové elektroniky, kterou Max využil s energií sobě vlastní. Ještě tentýž rok představil na Decibel festivalu v Seattlu svoji velkolepou audiovizuální show Emergence, se kterou pak objel také větší část Evropy. Vzpomínky na jeho tehdejší premiérovou zastávku v MeetFactory ještě úplně nevychladly a Max Cooper se vrací na místo činu se čtyřhodinovým setem inteligentní elektroniky pro náročné.


S Maxem vystoupí všestranný hudebník a producent Tomáš Dvořák alias Floex, jehož tvorba, zásadně ovlivněná klasickým vzděláním ve hře na klarinet, představuje atmosférickou fúzi akustické hudby a elektroniky. Debutová deska Pocustone (Quazi Delict) z roku 2001 je řadou odborníků považována za milník domácí inteligentní elektroniky, jazzověji laděná dvojka Zorya (2011, Minority Records) pojmenovaná po slovanské bohyni noci získala hned několik ocenění (kromě žánrových cen Anděl v kategorii elektronická hudba a alternativní scéna, také nominace na ceny Apollo a Vinyla).

Po úspěšném EP Gone, které vyšlo před třemi lety u labelu Denovali Records, se Tomáš Dvořák vrhnul na nová média a obnovil spolupráci s herním studiem Amanita Design, pro které nedávno dokončil soundtrack pro třetí díl gamesy Samorost. Pro svoje vystoupení v MeetFactory si na pátek 29. 4. připravil speciální DJ set, který nenechá nikoho na pochybách, že Floex stále patří k absolutní špičce tuzemské elektroniky.

Info

Max Cooper (uk)
Support: Floex
29. 4. 2016 22:00
MeetFactory, Praha
Vstupné: 290,- v předprodeji / 390,- na místě

www.facebook.com/events/551843808326793
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace