Zprávy

Vizuální projekt Alep se představuje

Vizuální projekt Alep se představuje

redakce | Zprávy | 13.02.2017

Podívejte se na záznam úžasného koncertu Kammerflimmer Kollektief z Libeňské synagogy z roku 2015. Za videem stojí nový hudebně vizuální projekt Alep. Sami o sobě říkají, že jde o “pokus skupiny pražských filmařů, hudebníků, designérů a pořadatelů o zachycení atmosféry především živých koncertů”. Vznikl v rámci kolektivu /-\ sdbs, který má za sebou třeba festivaly Psy-High nebo Ruins of Intolerance a další site-specific akce s důrazem na detail.


Tvůrci projektu prozradili trochu víc: “Dělat propracované záznamy bylo přirozené pokračování toho, o co se snažíme od začátku - o akce, kde maximum možných prvků má svou formu z nějakého důvodu, kde má každý detail své místo v celku a někdo ho promyslel. Hodně lidí z sdbs se aktivně věnuje hudbě a filmu a právě natáčení živých záznamů z koncertů nám připadalo jako ideální příležitost tyhle dvě věci zajímavě zkombinovat.”

A pokračují: “Díky festivalu Alternativa jsme dostali možnost přivést Kammerflimmer Kollektief - pro nás opravdu kultovní kapelu. Propojení jejich hudby a prostoru Libeňské synagogy nás přímo donutilo co nejvěrněji a nejzajímavěji zachytit atmosféru celého večera.“

Plány? “Pracujeme na několika dalších již natočených koncertech (Pozvakowski, Permon Balet Superstar, pozn.) a rýsují se další. Někdy v budoucnu bychom rádi přišli s novými druhy hudebního obsahu.” Držíme pěsti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace