Zprávy / Nové desky

Vladivojna soundtrackem Hřebejkova seriálu

Vladivojna soundtrackem Hřebejkova seriálu

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.02.2015

Aktuálně vychází hudební soundtrack k historicky nejúspěšnějšímu a nejsledovanějšímu seriálu HBO, který kdy tato stanice v Česku odvysílala. Hudbu k celému seriálu a zároveň ke stejnojmennému albu Až po uši složila všestranná hudebnice a skladatelka Vladivojna La Chia. Ta už má na kontě nominace na Českého lva a Cenu české filmové kritiky za hudbu k filmu Jana Hřebejka Nevinnost. Režisér si jí vybral znovu právě pro seriál Až po uši.

Na posluchače čeká 21 tracků známých z televize, ale i zcela nových. Mezi výrazné hudebníky, kteří se na albu objeví jsou třeba Matěj Ruppert, se kterým Vladivojna nazpívala titulní skladbu Holka, Beata Hlavenková natočila piána a Terezie Kovalová se na albu objeví jak už je obvyklé jako dvorní violoncellistka Vladivojny. Překvapivě se na albu objeví také Natálie Kocábová, se kterou Vladivojna nazpívala výraznou píseň Hřiště. K této písni inspirovala Vladivojnu stejnojmenná báseň, kterou Natálie vydala ve své sbírce The dark side of Prague.


Vladivojna je velmi činorodý člověk a tak není divu, že po šestileté pauze začala opět koncertovat se svou původní úspěšnou rockovou kapelou Banana, jejíž koncerty jsou energetickou smrští. V této divoké poloze se Vladivojna cítí jako ryba ve vodě. Kapela pracuje na nových písních. Jejich diskografii si můžete celou poslechnout na webu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace