Zprávy / Pozvánky

Vladivojsko v boji proti palmovému oleji

Vladivojsko v boji proti palmovému oleji

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.12.2015

Crossover metalová kapela Vladivojsko, kterou vede známá česká zpěvačka a skladatelka filmové hudby Vladivojna La Chia se chystají představit brněnskému a pražskému publiku. Svůj první brněnský koncert odehraje kapela 8. 12. v Metro Music Baru. Pražskému publiku se kapela představí 20. 12. v Malostranské Besedě. Vladivojsko představí svou debutovou desku Hořící hlavy, kterou kapela celou zveřejnila na svém bandzone profilu.

Zajímavostí je, že se Vladivojsko rozhodlo zapojit se do boje proti nadměrnému používání palmového oleje. Kapela natočila píseň Bojkotuj palmový olej, která se pokouší osvětlit vážnou situaci probíhající již delší dobu v Indonésii, kde se požáry pralesů za účelem vytvoření nové plochy pro vysázení palem olejných vymkly kontrole a zavinily tak největší ekologickou katastrofu v tomto století.


Vladivojna k tomu říká: "Ještě nikdy jsem nenatočila žádný aktivistický song, naopak se považuji za relativně nedojímavého ironického člověka, kterému ještě nedávno přišlo přitažené za vlasy, když si přátelé v hospodě odmítli dát chipsy obsahující palmový olej. Nicméně situace, která probíhá již několik měsíců v Indonesii se mnou slušně zamávala a tak jsem svolala na zkušebnu své Vladivojsko, abychom vytvořili píseň, která se vztahuje k tomuto problému a já k ní pak udělala tento klip. Bez pralesů se Země neobejde, otázkou ale je jestli si my zasloužíme tady být. Nedělám z toho žádné umění, jen jsem prostě potřebovala udělat ještě něco navíc než jen to, že už si dám setsakramenský pozor co si kupuju a co svou koupí podporuju! Také bych ráda doporučila stránky pralesdetem.cz, kde si můžete koupit třeba 1 ar pralesa v česko-indonéské rezervaci, která se díky každému daru a příspěvku rozšiřuje. Já už svůj kus pralesa mám a vím čím obdaruju na Vánoce celou svou rodinu."

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.