Zprávy / Pozvánky

Vladivojsko v boji proti palmovému oleji

Vladivojsko v boji proti palmovému oleji

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.12.2015

Crossover metalová kapela Vladivojsko, kterou vede známá česká zpěvačka a skladatelka filmové hudby Vladivojna La Chia se chystají představit brněnskému a pražskému publiku. Svůj první brněnský koncert odehraje kapela 8. 12. v Metro Music Baru. Pražskému publiku se kapela představí 20. 12. v Malostranské Besedě. Vladivojsko představí svou debutovou desku Hořící hlavy, kterou kapela celou zveřejnila na svém bandzone profilu.

Zajímavostí je, že se Vladivojsko rozhodlo zapojit se do boje proti nadměrnému používání palmového oleje. Kapela natočila píseň Bojkotuj palmový olej, která se pokouší osvětlit vážnou situaci probíhající již delší dobu v Indonésii, kde se požáry pralesů za účelem vytvoření nové plochy pro vysázení palem olejných vymkly kontrole a zavinily tak největší ekologickou katastrofu v tomto století.


Vladivojna k tomu říká: "Ještě nikdy jsem nenatočila žádný aktivistický song, naopak se považuji za relativně nedojímavého ironického člověka, kterému ještě nedávno přišlo přitažené za vlasy, když si přátelé v hospodě odmítli dát chipsy obsahující palmový olej. Nicméně situace, která probíhá již několik měsíců v Indonesii se mnou slušně zamávala a tak jsem svolala na zkušebnu své Vladivojsko, abychom vytvořili píseň, která se vztahuje k tomuto problému a já k ní pak udělala tento klip. Bez pralesů se Země neobejde, otázkou ale je jestli si my zasloužíme tady být. Nedělám z toho žádné umění, jen jsem prostě potřebovala udělat ještě něco navíc než jen to, že už si dám setsakramenský pozor co si kupuju a co svou koupí podporuju! Také bych ráda doporučila stránky pralesdetem.cz, kde si můžete koupit třeba 1 ar pralesa v česko-indonéské rezervaci, která se díky každému daru a příspěvku rozšiřuje. Já už svůj kus pralesa mám a vím čím obdaruju na Vánoce celou svou rodinu."

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace