Zprávy / Pozvánky

Vložte Kočku se vrací v původní sestavě

Vložte Kočku se vrací v původní sestavě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.12.2015

Pražská parta valících se experimentátorů na poli hudby s přesahy si prošla perným rokem. Vydání v pořadí třetího řadového alba Hedvika, extenzivní turné po ČR, odchod dlouholetého člena kapely, pianisty Tomáše Kubína (Ufajr, Morgenstern), festivalová sezóna v nové sestavě s cimbálistou a kytaristou Vladimírem Miklášem, první SK tour, vydání živé kazety + live sessions VK živě z Podniku, podzimní předskakování Battles nebo The Prodigy, odchod nového člena, koncerty ve třech.

Celkový sound se s návratem k původní sestavě zpevnil a zpřehlednil, koncerty nyní obrovsky nabraly na síle, díky celkové přesnosti, obnovení elektronických zvuků a těsnějšímu semknutí hráčů. Vystoupení Vložte Kočku tak momentálně patří k nejpřesvědčivějším počinům české koncertní scény. Přesvědčit se můžete 20. 1. v pražské La Fabrice, kam se kapela vrací přesně po roce, oslavit 8. výročí vzniku. První vystoupení roku 2016 nese název Vložte kočku a hosté: Hej Basy! a kapela se chce představit tentokrát v co nejsyrovější podobě.


"Hledáme nejúspornější možnou podobu našeho koncertu, zahrajeme po dlouhé době v triu a navíc si pozveme kamarády, které jste s námi ještě neslyšeli. Definitivní podobu bych v tuto chvíli ještě nerad prozrazoval. Jisté je jen, že přípravy jsou v plném proudu. Na takové akce se po všech stránkách dlouho soustředíme – lednový koncert ve Fabrice znamená navíc na nějakou dobu poslední šanci, jak nás vidět naživo," zve na lednový koncert Cyril z Vložte Kočku. Přijďte si poslechnout kam se kapela za osm let na scéně dostala a udělat si obrázek jaký bude jejich příští rok.

Jako support pro VK vystoupí nováčci Červen, hudební duo (bicí + kytara) složené ze zkušených hráčů, předvádí na koncertech svou vizi melodických písní beze slov. Během krátké doby stihli Červen vystoupit na festivalech Creepy Teepee nebo Fluff Fest a odehrát dvouhodinový doprovod k němému filmu Lodger od Hitchcoka, v rámci LFŠ. Jejich hladký start pak korunovala 8 týdenní účast v hitparádě Radia 1 a release na kompilaci kanadského "the math-rock news" webu, který na výběru představuje nejlepší songy roku.

Info

Vložte Kočku vs. hosté (8. narozeniny)
Support: Červen
20. 1. 2016 19:30
La Fabrika, Praha
Vstupné: 140,- v předprodeji / 180,- na místě

www.facebook.com/events/1510887969210400
www.facebook.com/vloztekocku
www.facebook.com/lafabrika
www.facebook.com/LandmineAlert

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace