Zprávy / Pozvánky

Vložte Kočku se vrací v původní sestavě

Vložte Kočku se vrací v původní sestavě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.12.2015

Pražská parta valících se experimentátorů na poli hudby s přesahy si prošla perným rokem. Vydání v pořadí třetího řadového alba Hedvika, extenzivní turné po ČR, odchod dlouholetého člena kapely, pianisty Tomáše Kubína (Ufajr, Morgenstern), festivalová sezóna v nové sestavě s cimbálistou a kytaristou Vladimírem Miklášem, první SK tour, vydání živé kazety + live sessions VK živě z Podniku, podzimní předskakování Battles nebo The Prodigy, odchod nového člena, koncerty ve třech.

Celkový sound se s návratem k původní sestavě zpevnil a zpřehlednil, koncerty nyní obrovsky nabraly na síle, díky celkové přesnosti, obnovení elektronických zvuků a těsnějšímu semknutí hráčů. Vystoupení Vložte Kočku tak momentálně patří k nejpřesvědčivějším počinům české koncertní scény. Přesvědčit se můžete 20. 1. v pražské La Fabrice, kam se kapela vrací přesně po roce, oslavit 8. výročí vzniku. První vystoupení roku 2016 nese název Vložte kočku a hosté: Hej Basy! a kapela se chce představit tentokrát v co nejsyrovější podobě.


"Hledáme nejúspornější možnou podobu našeho koncertu, zahrajeme po dlouhé době v triu a navíc si pozveme kamarády, které jste s námi ještě neslyšeli. Definitivní podobu bych v tuto chvíli ještě nerad prozrazoval. Jisté je jen, že přípravy jsou v plném proudu. Na takové akce se po všech stránkách dlouho soustředíme – lednový koncert ve Fabrice znamená navíc na nějakou dobu poslední šanci, jak nás vidět naživo," zve na lednový koncert Cyril z Vložte Kočku. Přijďte si poslechnout kam se kapela za osm let na scéně dostala a udělat si obrázek jaký bude jejich příští rok.

Jako support pro VK vystoupí nováčci Červen, hudební duo (bicí + kytara) složené ze zkušených hráčů, předvádí na koncertech svou vizi melodických písní beze slov. Během krátké doby stihli Červen vystoupit na festivalech Creepy Teepee nebo Fluff Fest a odehrát dvouhodinový doprovod k němému filmu Lodger od Hitchcoka, v rámci LFŠ. Jejich hladký start pak korunovala 8 týdenní účast v hitparádě Radia 1 a release na kompilaci kanadského "the math-rock news" webu, který na výběru představuje nejlepší songy roku.

Info

Vložte Kočku vs. hosté (8. narozeniny)
Support: Červen
20. 1. 2016 19:30
La Fabrika, Praha
Vstupné: 140,- v předprodeji / 180,- na místě

www.facebook.com/events/1510887969210400
www.facebook.com/vloztekocku
www.facebook.com/lafabrika
www.facebook.com/LandmineAlert

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.