Zprávy / Nové desky

Vnorovo domácí studio vydává debut

Vnorovo domácí studio vydává debut

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.11.2020

Vítězslav Novák ve svém životě organizoval koncerty, vedl jazzový klub a také porevoluční festival Muzika pro nezaujaté uši.

Dnes, již v důchodu, experimentuje se zvuky, z čehož vychází projekt Vnor, který nyní vydává debutové album, vyjadřující osobní cestu, která trvá již mnoho let. K pozadí vzniku alba dodává: „Můj bratr Luděk, mimochodem také výtvarník píše občas poezii. Když jsem četl jeho první básně, hned mě zaujaly natolik, že jsem přemýšlel jak je spojit s mým experimentováním v domácím studiu. Nakonec vznikl výběr, který slyšela jen hrstka přátel a nebyl původně vůbec úmysl to vydat jako album. Nakonec došlo po mnoha letech k rozhodnutí album vydat a poslat ho do světa. I když bude pro mnohé asi nezvykle jiné než běžná současná produkce, považuji to za alternativní způsob komunikace a duševní očistu.“

Využití terénních záznamů zvuku spolu se syntezátory, bicími automaty a poezií Luďka Nováka spojuje zájem o opravdovou posedlost a tíhu v hledání a zkoumání zvuků a překonávání hranice mezi krásným a ošklivým, minimálním a maximálním, světlým a temným. Asi před deseti lety Vnor zjistil, že práce se zvukem je duševní očistou a způsobem, jak komunikovat, jak cítit a pochopit. Album je procházka krajinou kolem domu, stromu nebo kříže, kde labutě bílé letí a lidská slova šustí a kde je vzduch beze slova. Rituály jsou kompletní, ať jsou zvuky a texty takové jaké jsou.

Info

Vnor
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Květy vydaly své nejitimnější městské album

redakce 19.11.2020

Album Květy Květy je intimní vztahová deska, která pracuje s principem duality. V kapele jsou dvě dvojice: rytmika versus kytaristé.

Billow vydávají nové album

redakce 18.11.2020

Lo-fi/dreampopové trio Billow vydalo na kazetovém labelu Z Tapes svou třetí desku. Blíže elektronice.

Nové tituly u Polí5

redakce 18.11.2020

Své poslední album Zdivočelý koně vydala Načeva už na jaře vlastním nákladem pouze na CD. Vinyl a streaming až nyní u Polí5. Kdo dále ve stáji?

Vychází nová deska Dagmar Voňkové

redakce 17.11.2020

Na scéně se pohybuje od 70. let, kdy zcela svébytným způsobem začala kombinovat tradiční formu lidové písně s unikátním stylem hry na kytaru a expresivním zpěvem.

Tara Fuki, Motyle

redakce 16.11.2020

Tara Fuki i nyní zůstávají ve své tvorbě poetické a jejich skladby znějí křehce, a přesto s nebývalou vnitřní silou.

Magnetik vydají po deseti letech novou desku

redakce 15.11.2020

Skupina Magnetik Moimira Papalescua vydává za podpory fanoušků nové album po deseti letech. Les Vacances Mystérieuses.

Tata Bojs vedou Jedna nula

redakce 14.11.2020

Spoustu prostoru má na Jedna nula i typická tatáčovská lehkost, vtip, ironie a zvuková barevnost s jejich charakteristickým rukopisem.

Madhouse Express představí novou desku online

redakce 13.11.2020

Deset skladeb na albu působí rozmanitě a spojuje dohromady prvky různých hudebních stylů, jako jsou rock ‘n‘ roll, garage rock, stoner, psych pop nebo space rock. Debut online dnes.

Bert & Friends mají nový singl s klipem a EP

redakce 13.11.2020

Po prvotním virálu sóla na rybu v Plodech moří se Bertovi a spol. podařilo utvrdit svůj status zábavného úkazu české scény.