Zprávy / Pozvánky

Volnej Průběh Crossem slaví desítku

Volnej Průběh Crossem slaví desítku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.11.2015

Drumandbassový pionýr Paradox a jeho dvorní vokalista Robert Manos přijedou 5. prosince oslavit jubilejní desáté výročí večera Volnej Průběh Crossem. Jako další hosté zahrají Bronx Noise, šéf berlínského vydavatelství Kashual Plastik, a Misology, který nedávno vydal svoje debutové album. Dev Pandya aka Paradox se proslavil svým nekompromisním až radikálním přístupem k hudbě. Ať se s breaky, především drumandbassem, dělo cokoliv, on stál vždy mimo proudy a trendy, a věnoval se svému zvuku.

Jeho striktní přístup se odráží i v živých vystoupeních. Vyzbrojen starou amigou, disketami, syntezátorem a mikrofonem, prostřednictvím něhož rád povypráví, odkud se vzal ten který break, jenž za několik málo okamžiků postaví přímo před vašimi zraky. S na dnešní poměry obskurním setupem odehrál 250 koncertů v Evropě, USA, Asii či Austrálii. Pražský debut Paradoxe bude o to výživnější, že se o mikrofon podělí s Robertem Manosem. Jejich nejznámější kooperací je bezesporu skladba Move On, na kontě toho však mají nespočetně více. Aktuálně slaví úspěch se singlem Because/Lie to Me, na příští rok chystají mnohem více releasů, které v Praze na desátém výročí Volnýho Průběhu Crossem představí naživo.


Hostem Shotgun stage se tentokrát stal Bronx Noise, v Berlíně usídlený dj a producent šéfuje vydavatelství Kashual Plastik, labelu zaměřenému na netuctovou elektronickou hudbu se zálibou ve vinylu a klasických kazetách, na kterých zde vycházejí zajímavé mixtapey. Bronx Noise je vášnivým sběratelem vinylů a jeho sety jsou zárukou používáni řady raritních releasů z těch nejzapadlejších secondhandů hlavního města Německa. Jako poslední host se představí Misology, jenž na sebe nedávno upozornil albem Mikalka.

Hosty jako tradičně podpoří rezidenti večírku Volnej Průběh djs, Click Joe, Mooris a společně s nimi Awacs. Volnej Průběh Crossem se zaměřuje na netuctovou elektroniku, za pět let existence do Prahy přivezl interprety jako Consequence, Kiyoko, Synkro, Doc Scott, Freund Der Familie, Resom či Kettenkarussell.

Info

Volnej Průběh Crossem 10
Paradox & Robert Manos (uk) + Bronx Noise (de)
5. 12. 2015 21:00
cross][club, Praha

www.facebook.com/events/507030582793710
www.facebook.com/volnej.prubeh
www.facebook.com/crossclubpraguecz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace