Zprávy / Pozvánky

Volnej Průběh s vydavatelstvím Samurai Horo

Volnej Průběh s vydavatelstvím Samurai Horo

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.05.2016

Osobité berlínské vydavatelství Samurai Horo představí jedenácté vydání večírku Volnej Průběh Crossem. Hned tři zástupci labelu – Ancestral Voices, Presha a Theme – přivezou 28. května svoji temnou vizi elektronické hudby s kořeny v drumandbassu, technu a ambientu. Trojlístek doplní lipská selektorka Kali Avaaz.

Jediná jistota u Samurai Horo spočívá v tom, že její releasy zní pouze ve vinylových drážkách. Vše ostatní je nejisté. První singly a kompilace Scope sice tepaly na 170 BPM, dnes ale vydavatelství není svázáno se žádným tempem ani hudebním stylem: 170, techno, ambient? Nikdy nelze říct, s čím šéf labelu Presha přijde a to i jako dj. Novozélandaň nyní usazený v Berlíně vede vedle Hora několik dalších labelů, úzce spolupracuje s ASCím a rozjíždí stále silnější distribuci vinylů. Má tak přístup k čerstvým releasům.


Ancestral Voices představuje novou hudební vizi Liama Blackburna, jenž donedávna tvořil pod zavedeným jménem Indigo (a zahrál také na VPX 06). To je však minulost. Blackburn se po ceremonii ayahuasca rozhodl radikálně přehodnotit život a tedy i přístup k tvorbě. Jak sám říká, Indigo je divoké mládí, Ancestral Voices pak pak rozvážná a zkušená dospělost. Slyšet to je na debutovém koncepčním LP Night of Visions pro Samurai Horo: temné tribal nálady, které nesvazuje žádné tempo, a navozují příběh z dob dávno zapomenutých.

Theme pochází z Berlína a na Samurai vydal dva vynikající singly na pomezí halfstepu, dub techna a ambientu. Jeho tvorba staví na silných atmosférách. Více se o třetím hostovi VPX 11 napsat nedá. Snad jen, že ve skutečnosti jde o známého producenta, který používá jméno Theme pro specifický zvuk, a nepřeje si odhalit identitu. Shotgun stage ozvučí vypravěčka z Lipska Kali Avaaz. Dokonale zapadající dílek do line upu VPX 11. Její eklektické sety plynou od IDM, ambientu, zlámaných beatů až po bass a techno. Zahraniční hosty pak doplní matador vynikající dj Yadel, stylově nevyhraněná Eva Porating a rezidenti Click Joe, Mooris a djové Volnýho Průběhu. Jedenáctý Volnej Průběh Crossem nezná žádné hudební hranice.

Info

Volnej Průběh Crossem 11
Ancestral Voices + Presha + Theme#
Support: Kali Avaaz
28. 5. 2016 20:00
cross][club, Praha

www.facebook.com/events/592894010887442
www.facebook.com/volnej.prubeh
www.facebook.com/crossclubpraguecz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace